Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy ne csinálja...

Stewie200 kérdése:

Mit tegyek hogy ne csinálja ezt anyám? Főleg szülők válaszát/véleményét várom.

Figyelt kérdés
Elöljáróban: 20 éves vagyok, anyámmal lakok még együtt (sajnos). Dolgozok és csak hétvégente vagyok otthon. A probléma az, hogy mikor távol vagyok anyám a szabadidejét a cuccaim átkutatásával tölti kb és ez engem nagyon zavar.. Elég "jó gyereknek" nevelt szóval az ilyen intimebb témák meg hasonlók nálunk mindig tabu volt..na meg az egészséges élet,ami amúgy oké, de ennyi idősen szerintem eltudom dönteni mi jó nekem. Ma például felhívtam hogy miújság, és azonnal betámadott hogy tegnap a szobámban volt, és hogy mi az a cigaretta meg az óvszer a fiókban, meg hogy látta a szekrényen hagyott blokkokat hogy én miért eszek ilyen szar fogyókúrás porokat és még sorolhatnám.... Persze közölte ha hazaérek majd elbeszélget velem...:D Próbáltam finoman közölni már hogy nem szeretem ha ezt csinálja de mindig balhézik ezen.. Mit tehetnék még? Zárat nem cserélhetek hisz nem az én lakásom. Tanácsokat,véleményeket szivesen fogadok

2017. júl. 19. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem sokat segítene, ha amikor otthon vagy azonnal bevágod a mosógépbe a ruháidat, amíg megy, kitakarítod és rendbe szeded a szobádat. Alább fog tőle hagyni az anyai gondoskodhatnék.

Az meg hogy véleménye van a cigiről, az egyéjszakásról?, a porevésről, a szíve joga. Mondjuk nálam se ér piros pontot egyik se.

Felnőtté válni évekig tart, a "gyereknek" és a szülőnek is sokat kell dolgoznia a folyamaton. A legjobbakat!

U:I: amit egy nő mond, az mindig az érzelmeiről szól, ezt fiú gyerekként nehéz felfogni, hiszen neked a logika, meg a jogos/ nem jogos az alapállásod. Olvasgass ilyesmit, hasznos lesz a saját családod megalapozásához is.

2017. júl. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
megmondod, hogy erre igényed van, vegye már észre, hogy felnőttél. továbbra is szereted meg minden, de néha azért egy természetes dolog, hogy az ember rágyújt, vagy épp szexuális kapcsolatot létesít valakivel... 20 évesen, könyörgöm, ne akadjon már ki ezen. dolgozol, meg minden, nem a napot lopod....legyen inkább büszke rád, hogy sikeres vagy a munkában, és próbálod élvezni az életet....
2017. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Költözés.
2017. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha otthon vagyok és takarítok vagy hasonló akkor meg azért csesz le hogy az az ő dolga és ne nyúljak bele
2017. júl. 19. 19:28
 5/12 A kérdező kommentje:
3: rajta vagyok a dolgon..
2017. júl. 19. 19:29
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Hogy mit tegyél ? Szervezz be egy pasit anyád életébe, látszik, hogy nagyon unatkozik.
2017. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van neki, sokat nem javít a helyzeten
2017. júl. 19. 19:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám ugyan ilyen pedig én 32 éves vagyok.1 dolgot tehetsz a sarkadra állsz és meg mondod neki h felnőtt dolgozó ember vagy.Nem tőle kéred rá a pénzt és ha nem változtat el költözöl albérletbe, munkás szállóra.Nálam ugyan ez volt bele szólt abba h hogyan nevelem a lányomat,ha ki festettem magam mért tettem stb.Dolgozó anya voltam és fel kelt hozzám reggel és készített reggelit.28 évesen ott volt a lányom és én nem tudtam még 1 lecsót se megcsinálni mert anyukám világ életembe mindent a seggem alá rakott.Életembe nem mostam ruhát.Mindent ő még akkor is mikor már én is anya voltam.Nála laktunk 1 ideig.Meg untam h mindenbe bele szólt.A lányom apjánál is addig furakodott még el űzte.Próbáltam vele szépen,veszekedve nem ment hát léptem titokba.Néztem magamnak 1 egy szobás albérletet.Kaukcióal együtt volt 100 rugó.Este mikor be ment filmet nézni össze pakoltam a holmimat.Másnap mikor haza jöttem a munkából fogtam a lányomat meg a motyómat és kész tények elé állítottam.Fenyegetett h rám hívja a gyámügyet,meg ha ki megyek az ajtón ki tagad és többé nem mehetek vissza stb.1-2 hónapig nem is beszéltünk aztán mivel egy szem gyereke vagyok és hiányoztam neki nagy nehezen megbékélt.Majd meg jelent az ajtómba.Körbe nézett le ellenőrzött mindent és jé minden rendbe volt.A kaja meg volt főzve a ruhák ki teregetve stb.Akkor jött rá arra h nem vok 2 éves.Igaz h azóta el adta a tulaj a lakást és most ismét anyámnál lakunk de azóta sokkal jobb lett a viszonyunk és most már nem úgy áll a dolgokhoz mind annó de ehhez határozottan a sarkamra kellett állnom.És akár hogyan fenyegetett én akkor is el költöztem nem engedtem a zsarnokoskodásának.Aztán előbb utóbb meg békélt.
2017. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bezárhatod a szobád. és elviszed a kulcsot
2017. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
54%

Rólam kutyafuttában annyit kell tudni, hogy fatert alig ismertem és hát muter nevelt fel. Ez normál esetben elég baj már így is, de hát jöttek a privát f@$$ágai emellé, mint ahogyan nálad is, aminek aztán semmit fajfenntartó hatása nincsen. Úgyis érted, amire gondolok.


Az oké, hogy nem vett meg semmit, amit szerettem volna. Emiatt megtanultam spórolni, de maradjunk annyiban, hogy jól bánok a pénzzel. Egyszer indultam valahová biciklin és azt mondta, hogy ő nem enged el (nem tudom már miért, lehet, mert esőre állat az idő). Erre azt mondtam hirtelen felindulásból, hogy a biciklit én vettem és oda megyek vele, ahova és amikor akarok. Ez akkoriban nagy lépés volt. Nem is vitázott tovább.


Probléma volt, hogyha jöttek a haverok, akkor iszogattunk és járt a nyakamra, hogy ne igyak vagy, hogy "már megint te vagy részeg!?". Erre azt reagáltam, hogy azért is leittam magam "Na, ha már itt vagy, akkor ezt nézd a" és kortyoltam üvegből a töményet. Aztán erről is leszokott.


Mániája volt, hogy belebeszélje a fejembe, hogy tiszta fater vagyok, mert az is ilyen részeges volt. (Róla annyit, hogy szegény családból volt való és aztán kiment németbe gyárazni és a sok hirtelen jött pénzzel nem tudott bánni. Ez mellé szeretett inni is. Az ital lett a veszte.) A baj az volt, hogy én szórakozásból ittam a többiekkel és az kib@ßott nagy különbség. Egyszer odajött privátba, mikor részeg voltam és ettem. Pontosan nem emlékszek rá, de nagyon elküldtem más éghajlatra. Aztán napközben ezen lett vita, mert mit képzelek én, hogy miked mondok neki. Én erre csak annyit mondtam, hogy mit képzel ő, hogy egy részeggel leáll vitatkozni. (Sose voltam agresszív, pláne nem ittasan). Azután messziről direkt elkerült, ha látta, hogy iszogatunk.


Tele tudnám írni a világ összes monitorját...


Végül is, mindig rákoppintottam az orrára, ha kotnyeleskedett. Akkor lett jobb a kapcsolatunk, mikor úgy kezdtem el kezelni, mintha a lányom lenne. Tudom, hogy ez elég durva, de segített. Főiskolára iratkoztam be másodjára és akkor lakásba költöztem és havonta egyszer futottunk össze beszélni és elszámolni a lakbérrel (ö fizette). Utána meg külön költözés volt és azóta cimbik vagyunk és nem ellenségek.


Arra, hogy számon kér a kotonra és a cigire én azt mondanám fennhangon, hogy:

-a mai nőket gumi nélkül nem szabad lefektetni pláne, ha minden héten másikat járatok. A cigi meg kell krás utánra, mert akkor jól esik. Ha ennyire érdekel, akkor beszélek a csajjal, hogy tarthatod-e a lámpát nekünk.


Még ha ez nem is igaz, akkor is mondanám, már csak azért is, hátha észre veszi magát.



Ezúton szeretnék a modiknak is üzenni, hogy használok cenzúrát és segíteni járok ide. (27 vagyok nem 8 pls)

2017. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!