Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen anyukám? (Rövid...

Miért ilyen anyukám? (Rövid kérdés blablabla)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez számít-e valamit, de anyukám nem dolgozik munkahelyen, a felnőtt bátyáim dolgoznak kb. Napi 8 órát.


A házimunkát nagyrészt anya végzi. Most lehet gondoljátok, milyen elkényeztetett, lusta vagyok, de ha akármelyikünk is akar segíteni, ezeket hallani:

"Nem kell", "úgyse tudsz", "megcsinálom én", "ehhez úgyse értesz", "én gyorsabban kész vagyok", "hagyjad, nem kell"


Ha megkérdezem, mit csináljak, azt mondja, csak magam körül tartsam rendben a dolgokat.


De ha magamtól kezdek el valamit, akkor ha meglát, odajön segíteni.


Azt mondta, hogy a házimunka a nő feladata, ez így volt mindig, így a szokás, így kell, stb


Viszont ma is mondta, hogy egyedül kell mindent csinálnia, rá hárul minden, stb. De akkor miért nem engedi/akarja, hogy segítsek?


Azt, hogy egyedül főzzek nem engedi (vagy ha mégis, úgyis jönne segíteni, és a végén ő csinálná az egészet), ha meg segíteni akarok, maximum Kavargathatok, mint valami óvodás.


Tehát nem engedi, hogy segítsek, aztán meg panaszkodik.


L



2017. júl. 21. 16:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
40%

6-os F@ szkalap úr: "Legalább abbahagynád a folyamatos rinyálást meg ugatást"

A te anyád ugat, te meg kussoltatod?

Jó kis család; én megrugdostalak volna - pusztán nevelési szándékkal!

2018. nov. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!