Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnék, ha az anyám...

Mit csinálhatnék, ha az anyám semmit nem akar megengedni, pedig terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán voltam önálló...

18 éves koromig otthon laktam, semmit nem kellett csinálnom.

Az egyetem kezdetekor elköltöztem, mert kaptam egy lakást, de oda is ugyanúgy jött anya, pakolt, rendet rakott, főzni pedig heti 1-2 alkalommal főztem csak, mert egyszerűbb volt a városban beülni valahová. Most sem szeretnék naponta ötfogásos menüt csinálni, de tegnap pl. megkívántam a gofrit, gondoltam sütök párat. De elkezdett velem vitatkozni, hogy most ne pakoljak szét a konyhában, majd süt ő később, meg nem is tudom, hogy működik a gofrisütő...

Mindennel ezt csinálja, hogy majd ő megfőzi a kávét (sima kapszulás, kb. 1 gombot kell megnyomni), beteszi a szennyest a mosógépbe, elmegy bevásárolni, stb. És most mondta délelőtt, hogy ő úgy nyugodtabb lenne, ha a picivel itt laknánk az első hetekben, így jobban tudna segíteni, meg nekem sem kéne egész nap talpon lenni a császáros sebemmel, pihenhetnék nyugodtan. De én megőrülnék, ha még a baba körüli dolgokban is kioktatna, meg átvenne tőlem mindent, hogy "én úgysem tudom, hogy kell".


Terhes vagyok, hamarosan külön család leszünk. Nem 12 éves vagyok, akinek semmit nem lehet megengedni, rábízni...

Ő mégis így kezel és ha próbálok vele erről beszélni, csak annyit mond, hogy eltúlzom és ő segíteni szeretne, én inkább pihenjek. 14 hetes terhes vagyok, mindenhez van energiám, nem fogok egész nap az ágyban feküdni.


2017. júl. 22. 14:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha megteheted, költözz el jó messzire, mert így sose tudsz felnőni.
2017. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha nem a kérdésre válaszolsz, minek írsz egyáltalán...?
2017. júl. 22. 15:09
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Ne engedd be a lakásodba, mond meg neki hogy köszönöd hogy megvették, de mától te tartod el magad és a gyereked, te takarítasz és felelsz minden dolgodért...
2017. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem a lakásomban vagyunk, az egy hónapja ki van adva.

Most sem ő tart el, de nem is ez a lényeg. Mert ha így is lenne, akkor sem kéne így korlátoznia, mert ez semmi jóhoz nem vezet.

Szeptemberben lesz kész teljesen a házunk. Nem akartunk hotelbe menni, mert anya annyira lelkes volt, hogy visszaköltözök egy kis időre... Nem gondoltam, hogy ezt fogja csinálni.

2017. júl. 22. 15:21
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk viselkedj felnőtt módjára!

Nem gondolod, hogy éppen itt az ideje, ha már gyereked lesz?

2017. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán 14 hetesen honnan tudod h császár lesz? Ha jol vagy miért nem dolgozol?
2017. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
Én inkább költöznék egy panzióba.Csinálja,mert hagyod.
2017. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Önállósodj már egy kicsit! Anyud látja rajtad, hogy milyen vagy, ezért ugrál körülötted folyamatosan.


14 hetesen már el is döntötted, hogy császáros lesz?

2017. júl. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Úgy látom, csak szád van, de az is csak a neten. :)


Viszont van ennek egy másik oldala is: soha nem önállósodtál, nem tudsz egyedül kimosni (nem tudsz, az most lényegtelen, hogy miért), de így hogy akarsz egy gyerekről gondoskodni? Először meg kellett volna tanulni gondoskodni magadról, úgy, hogy a sarkadra állsz és nem engeded anyádat pakolni az egyetemi szállásodon (de ciki már...)

De gyereket csinálni elég felnőtt vagy.

Hát akkor legyél elég felnőtt ahhoz is, hogy gondoskodj magatokról, és határozottan utasítsd vissza a segítséget.

2017. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Hol a ferjed, o mit szol ehhez? Gondolom nincs elragadtatva attol hogy az anyos dirigal mindenben.
2017. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!