Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg itthon, hogy...

Hogy mondjam meg itthon, hogy újra együtt vagyok a barátommal, aki miatt csúszok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Nem kioktatást szeretnék itt, hogy megint szakítunk, úgyis elhagy újra, stb.


A helyzet az, hogy tavaly decemberben szakított velem a barátom másfél év után és összejött egy másik lánnyal. Nekem akkor kezdődtek a vizsgáim, de egyszerűen képtelen voltam tanulni rájuk (kemény egyetemre járok, hiába tanultam évközben, ez itt nem elég). Egész nap csak feküdtem és sírtam, vagy aludtam. Ez ment kb egy hónapon át, nagyon kiborultam. Hiszen mindenki szerint mi voltunk a "tökéletes pár", bármit megtettem volna érte, foglalkoztam vele, magamat sem hanyagoltam el. És mégis elhagyott egy kislányért... De utána valahogy erőre kaptam és egészen júniusig tartottam is magam. Olyan voltam, mint egy gép. Reggel edzés, suli, ebéd, tanulás, újra edzés, este készülődés, tali/buli a barátaimmal és vagy úgy kiütöttem magam, hogy semmire nem emlékeztem, vagy altatóval aludtam. Nem akartam a barátomról beszélni senkivel, még azt is kerültem, hogy rágondoljak. Anyáék tudták, hogy mi történt és nem hibáztattak, hogy nem sikerültek a téli vizsgáim, nagyon sokat vigasztaltak, meg lefoglaltak, folyton a kedvemben jártak (jobban, mint amúgy).


De most újra együtt vagyunk már egy hónapja és fogalmam sincs, hogy közöljem velük. Nem akarok balhét, meg azt sem, hogy érződjön a feszültség a családi eseményeken, vagy ha itt van a barátom nálunk, amikor hazajövök én is.


2017. júl. 23. 21:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%

Azt mondjuk ne várd, hogy a barátodat jó szívvel fogadják vissza, pláne a családi eseményekre, amiken semmi keresnivalója.

Szíved joga úgy dönteni, hogy visszafogadsz egy ilyen embert, de nem biztos, hogy a szüleid is ilyen megbocsájtóak lesznek vele. Nem is várhatod el tőlük.

Bár persze lehet úgy nézni, hogy a csávó nem tett semmi rosszat, hiszen csak "elhagyott", aztán megint kellettél.

De nem könnyű elfogadni és őszintén kedvesnek lenni egy olyan valakivel, aki miatt szenvedni láttad a gyerekedet/bárkidet hónapokon át.

2017. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
40%
Ezért nem kell egyetem alatt barát/barátnő, pláne olyannak, akinek a szellemi kapacitását ennyire nagyban képesek befolyásolni az érzelmi impulzusok. Ha komoly szakokról, nem pedig tingli tangli kommumikáció meg nemzetközi gazdálkodás féle büfészakokról van szó, akkor meg pláne.
2017. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%
Na mármost nekem van egy 3 és egy félèves lányom. Mit kell tennem hogy annyira minimális önbecsülés legyen bennük hogy ekkora baromságot ne csináljanak mint a kérdező
2017. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%

Mondd el és kész. Megdicsérni nem fognak, de ez a te életed, úgy cseszed el ahogy akarod.


Viszont ne ess mégegyszer ennyire bele ebbe a srácba, próbáld ne túl komolyan venni, és akkor nem fog megint annyirra fájni, ha esetleg újra az történne mint tavaly.

2017. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
Ne izgulj! Semmilyen feszültség nem lesz emiatt érezhető a családi eseményeken, a barátod nem lesz meghívva..
2017. júl. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
97%

Hát te sem mész pofonért a szomszédba.

Ha megütik az egyik orcádat, még odatartod a másikat is.

Ha most ezt az egészet még beadod a szüleidnek is, azok is kiakadnak rendesen. Ebből nem lehet jól kijönni.

Ezt a "barátodat" a szüleid már sosem fogják elfogadni, szívesen látni.

Mond a szüleidnek, hogy adsz még neki egy esélyt, aztán majd meglátod.

Sok jóra ne számíts.

2017. júl. 24. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
98%
Én a helyedben várnék a szülőkkel, ha szerencséd van, kidob újra, mielőtt elmondhatnad... és probléma megoldva.
2017. júl. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%

Hét te jo szánalmas vagy, semmi önbecsüléssel.

Megcsal, aztán mikor csettint neked, te ugrasz, nehogy punci nélkül mardjon.


Egyébként én NEM akarnám öt látni többet, járhattok, a te (ostoba) döntésed, de a házamba nem jöhet, mert kedvem támadna kiherélni, és természetesen a családi eseményeken sem szeretném h jelen lenne.

2017. júl. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem verném nagy dobra, sőt, hallgatnék, mint a sír. Rólad is meglesz a véleményük, a pasit meg látni se akarják majd. a helyedben ilyen szégyenteljes tél után a pasizás helyett én inkább arra koncentrálnék, hogy összekapjam magam, és dékáni engedéllyel, vagy akármi eszközzel is, de behozzam azt a lemaradást, amit összehoztam. Nagyon megértő családod van, de az önsorsromtó hülyeséget nem fogják díjazni.
2017. júl. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó vagyok: arról nem is beszélve, hogy nyilván ezzel az egésszel nemcsak magadnak ártottál, hanem a pénztárcájuknak is. Abból amit leírtál, nem az jön le, hogy egyetem mellett munkával tartanád fenn magadat, így méginkább elvárható lenne, hogy a tanulmányaidba fekteted az energiádat, nem egy ilyen emberbe.
2017. júl. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!