Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? Ti hogyan viselkedtetek volna?

Figyelt kérdés
A párommal elmentünk ebédelni az egyik ismerősünkkel, a barátnőjével, 4 éves gyerekükkel. Ebéd közben az apuka tarkón vágta a gyereket, mert picit leette magát, szigorúan meg is fenyítette szavakkal, miszerint ezt már megbeszélték, hogy figyeljen oda. Párommal meglepődtünk, próbáltunk úgy viselkedni mintha nem történt volna semmi. Az édesanyát egyáltalán nem érdekelte a dolog. Mindez egy olyan étteremben történt ahol eléggé sokan voltak.
2017. júl. 24. 10:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Remélem, apukát is majd jól tarkón vágja valaki, ha csak egy picit is hibázik valamiben.

Egy 4 éves gyerek még előfordul, hogy ügyeltlen.


Valószínűleg én sem reagáltam volna ott helyben semmit. Egy kívülálló nem bírálhatja felül a gyerek előtt a szülő viselkedését :/ Ezek után viszont esélyes, hogy többet én nem mennék velük sehova.

2017. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%

Mit jelent, hogy tarkón vágta? Erőből megütötte? Vagy csak meglegyintette picit?

Második esetben nem tettem volna semmit. De ha erőből megüti, akkor tuti eleresztettem volna egy megjegyzést, amiből észreveszik, hogy ezen meglepődtünk, megrökönyödtünk.

2017. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem meg inkább csak meglegyintette... (ami akár bele is férhet...)

Nekem ez a tarkón vágás némi túlzásnak tűnik, mert ha énelőttem tarkón vágnának egy 4 éves gyereket, az 7szentség, hogy lefejelném a palit és még az étkezőasztalt is ráborítanám.

Szerintem egy cseppet túlspiláztad a dolgot...

2017. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz dolog, meg szinte biztosan úgy gondolnák, hogy nem a ti dolgotok beleszólni, de én akkor is megpróbáltam volna enyhíteni a dolgot. Nem szeretem a legkisebb feszültséget sem. Valószínűleg laza stílusban elmondtam volna az apukának, hogy ezért ne bántsa a gyereket, hiszen ha én annyi fülest kaptam volna, ahányszor leettem magam (még felnőtt koromban is), valószínűleg maradandó fogyatékkal élnék már. Szóval nem mindenki egyformán ügyes ebben a témában. Különben is, nincs aranyosabb, mint egy leevett ruhás kisgyerek.


Nem vág a témába, de hasonló vicces sztori:

Jól szituált, nem túl fiatal pár étterembe ment ebédelni 3 éves iker kislányaikkal. Evés előtt az anyukájuk előkét kötött a nyakukba. Az egyik kislány megkérdezte:

- Anyu, apunak miért nem kötsz előkét?

- Azért kislányom, mert apu tud enni rendesen, és nem eszi le magát.

- De leeszi magát, és akkor azt mondja, hogy b*ssza meg!


A pincér fuldokolva sietett odébb, hogy kiröhögje magát. :)

2017. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Tarkón ütötte vagy meglegyintette, nem mind1? Megütötte nyílvános helyen! Engem ez lepett meg. Az utcán nem látok ilyet még cigányok között sem ( gondolom otthon elintézik).
2017. júl. 24. 11:15
 6/26 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve milyen stílusban beszélt a gyerekkel.
2017. júl. 24. 11:16
 7/26 anonim ***** válasza:
68%
5: Nem, egyáltalán nem mindegy.
2017. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%

Pontosan jól írod, nem mindegy....

Mert a tarkón vágta, az súlyos erőszakot sugal, a legyintés meg nem.

Nem mindegy, hogy képen váglak kiesik az összes fogad, vagy csak kapsz egy csicskapofont....

1. Szerintem nincs semmi közöd Neked se, es a kis pista kommentelőnek sem hozzá....

2 pláne úgy, hogy költői túlzással probálod a hangulatot kelteni....

2017. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy kiírtam ezt a kérdést, köszönöm az eddigi válaszokat, lesz mit átgondolnom......
2017. júl. 24. 11:21
 10/26 anonim ***** válasza:
59%
Nem martirkodj, mert szanalmas.
2017. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!