Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? Ti hogyan viselkedtetek volna?

Figyelt kérdés
A párommal elmentünk ebédelni az egyik ismerősünkkel, a barátnőjével, 4 éves gyerekükkel. Ebéd közben az apuka tarkón vágta a gyereket, mert picit leette magát, szigorúan meg is fenyítette szavakkal, miszerint ezt már megbeszélték, hogy figyeljen oda. Párommal meglepődtünk, próbáltunk úgy viselkedni mintha nem történt volna semmi. Az édesanyát egyáltalán nem érdekelte a dolog. Mindez egy olyan étteremben történt ahol eléggé sokan voltak.
2017. júl. 24. 10:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg szólni én sem szóltam volna, de hogy igencsak kifejezően néztem volna apukára az biztos. Na jó lehet mégsem, inkább pont hogy rá se tudtam volna nézni a zavaromtól és a feszültségtől. Egy négyéves még persze hogy leeszi magát, erről nem tehet. Ha direkt ledobta volna a tányért, vagy röhögve kiköpi a kaját az már más, de az hogy leeszi magát. Ilyen egy felnőttel is megesik.


De láttam már ennél durvábbakat is, pl "anyuka" azért verte meg a 3 éves kislányt mert elesett és elszakadt a kabátja (itt még én is gyerek voltam), vagy a kislány (10-11 év körüli) rémülten szólt az apjának hogy valamit látott amég "apuka" a boltban volt, erre az pofon vágta és leüvöltötte a fejét. Na itt nem sok kellett hogy közbelépjek, de 20 éves lányként én is megijedtem.

Komolyan nem értem egyesek minek vállalnak gyereket ha nem tudják szeretni.

2017. júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%

Én nem keresném ennek a párnak a társaságát többet.


Másrészt az erőszak nem megoldás, mindegy hogy kicsit vagy nagyot ütött. Mintha felnőttek nem ennék le magukat. Mégse csapjuk egymást nyakon emiatt. Ezzel ilyen viselkedést tanítunk a gyereknek. Rá kell szólni és elbeszélgetni vele, ha kell százszor, majd megtanulja. Másrészt egy 4 éves gyerekről beszélünk, akinél még a finommotrikus mozgások sincsenek kifejlődve. Ennyi erővel egy két évest is nyakon lehetne csapni, mert bepisil.

2017. júl. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
44%

Titeket az háborít fel, mert a gyerek kapott egy pofont, engem meg az, hogy a sok álszent válaszoló, akiknek valószinüleg gyereke sincsen itt adja a nevelesi tanácsadast.....

Nincs gyermekem nekem se, de annál a szitunál, amikor a buszon, utcán, bevásárlóközpontban percek óta üvölt a gyerek, mert nem kapja meg az ajfontól elkezdve az xboxon át a legújabb hülyeséget, ott már én is elp. icsáznám a gyereket, de mellé az apukat is és az anyukat is....


Tudom, hogy az ilyen kérdésnél kapásból a szülőre kell fröcsögni, mert ezért jött létre a kérdés, ugyanis semmi konkrét dolog nincs benne, amire a kérdező kivancsi.....

2017. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem válogassátok meg az ismiket:) egyáltalán nem normális hogy négyéves gyereket testi fenyítésben részesít- ha nyilvános helyen így otthon hogy?? Az anyja helyében apát jóóól bokán rúgtam volna...
2017. júl. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
56%
..ja és 18 fiam van /uccsó vagyok/..eszembe se jutna az étkezőasztalnál nevelni talán tanítsa meg enni!!? Szomorú ez.:( ....
2017. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
27%

EGYÁLTALÁN nem mindegy!


Én is néha meglegyintem a páromat, vagy unokahugit, ha hülyéskedik, amit meg sem érez, maximum visszaüt :)


Ha viszont "tarkón vágnám" abból igencsak nagy balhé kerekedne.


Szóval nem kell túlzásokba esni, semmi extra nem történt, mellesleg amíg nincs gyereked, befoghatod. :)

2017. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező, te pont az a fajta kotnyeles liba vagy, akinek semmi se jó. HA apu nem csap oda, akkor most arról szólna a kérdés, miért nem neveli, miért hagyja, hogy nyilvános helyen így meg úgy viselkedjen...
2017. júl. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%

Remélem apunak egy villám csap oda nemsokára:DDDD

Anyu helyében én ráborítottam volna az asztalt.

2017. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
92%
Ha az én férjem a 4 éves gyerekemet igy lealázná mindenki elõtt és még fájdalmat is okozott neki, nem néztem volna jó szemmel.Lehet a gyereknek már megsem kottyant,mert mindig megveri.
2017. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
82%

4-es! Ez aranyos sztori, jót nevettem. :)


A kérdéshez annyit, jól tettétek, hogy úgy reagáltatok, mintha mi sem történt volna. Az ő nevelésük, bár a kisgyereket sajnálom. Csak azért, mert véletlenül leette magát... Nem egyenlő azzal, mint ha beleköpött volna a levesébe például.

2017. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!