Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? Ti hogyan viselkedtetek volna?

Figyelt kérdés
A párommal elmentünk ebédelni az egyik ismerősünkkel, a barátnőjével, 4 éves gyerekükkel. Ebéd közben az apuka tarkón vágta a gyereket, mert picit leette magát, szigorúan meg is fenyítette szavakkal, miszerint ezt már megbeszélték, hogy figyeljen oda. Párommal meglepődtünk, próbáltunk úgy viselkedni mintha nem történt volna semmi. Az édesanyát egyáltalán nem érdekelte a dolog. Mindez egy olyan étteremben történt ahol eléggé sokan voltak.
2017. júl. 24. 10:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol értem a kerdesedet téged ebben az egész tortenetben annyi zavar,hogy nyilvanos helyen tortent..jol értem?

Valasszuk mar kulon a dolgokat..a gyerek testi fenyitesevel semmilyen korulmenyek kozott nem értek egyet,sem otthon sem utcán..taslit adni a gyerekeimnek en is szoktam hulyesegbol..a verestol ez meg boven messze van..na de a mondandom lenyege,hogy a gyerekneveles egy kovetkezetesseget igenylo dolog,ha valamit otthon nem szabad,azt mashol sem..es nem érdekel,hogy az utca embere korulottem mit gondol rolam..vannak szabalyok,amik ervenyesek es kesz..pl volt már olyan,hogy a gyerek orditva,mezitlab ment oviba..es azért mert joskapista látta,nem engedtem a hisztijenek csak mert az utcan voltunk..

2017. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy nagys..ű nő két pici-kb. három és kettőéves-fiú, lány..-gyerkőccel..úgy üvölt a kicsivel hogy 30m-ről is visszafordultak /cigi kézben..!/ nagyon cukik pedig:(

...én beszóltam a nőnek hogy nyakonvágom -2x-ra/ valahogy durvábban de halkan mondtam..; de üvöltött tovább:((( a kicsi visszafordult 20 m után segélykérőn mutattam neki anyut hagyd a fenébe..!....:(( ééééés elindult felém a gyerek..:((((( ennél szomorúbbat életemben nem láttam azóta csend van de valszeg én is pofán vágnám anyut !

2017. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
90%

Azért tegyünk már különbséget a hisztis, idétlen vagy rosszindulatú tettek és egy véletlen leevés között.


Ne legyünk álszentek nyilván mi felnőttek úgy nőttünk fel, hogy egyszer sem ettük le magunkat. Ugyan már...


A gyereket meg sajnálom, hogy ilyen családba született.

2017. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
56%
Nekem inkább az a furcsa és érthetetlen, hogy a legfőbb gondod az a sztorival, hogy mindezt nyilvános helyen tette. Miért, ha otthon a négy fal között üti veri a gyereket az rendben van mert senki sem látja? Remek. Én magam nem élek a testi fegyelmezés semmilyen formájával,de biztos van az a helyzet (nem az általad említett). Anno anyámól én is kaptam 1-2 makarenkói pofont nevelési célzattal, no de sosem azért, mert leettem magam, az egyik amire emlékszem, az az, hogy a tetőn játszottam (10 emeletes panel) és anyám, miután megtudta hirtelen felindulásból felképelt (oké, tán két tasli volt) . Ha ilyen piszlicsáré dologért ez jár, akkor el nem tudom képzelni mit művel vele otthon apuka, ha teszem azt összetör a gyerek egy poharat. Édesanya beleegyezéses hallgatása sem kevésbé érdekes.
2017. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
86%

Az én gyerekem kap a seggére,ha rászolgál,eddig egyszer történt. Viszont azért, mert leeszi magát, eszembe se jutna. Én is leeszem néha magam, és más is.

Őket pedig ilyen esetben faképnél hagytam volna. Azt nem tehetem meg, hogy a gyerek nevelésébe beleszólok, de nem nézném, az biztos, és meg is jegyezném a problémám, mielőtt eljönnék.

2017. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ez valóban kényes kérdés...én kiakadtam volna. Talán a helyes reakció az lett volna, ha te is "leeszed magad", majd viccesen közlöd, hogy "lám' én már x éves vagyok, mégis előfordul, hogy ügyetlenül eszek". Talán a szülőknek leesett volna a dolog, a gyerkőc pedig biztos hálás lett volna érte.
2017. júl. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!