Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek? Mit gondoltok...

Szerintetek? Mit gondoltok erről a helyzetről? Ti, mint szülő belemennétek ebbe?

Figyelt kérdés

Van egy ingatlan, amit majd meg fogok örökölni később.

Most jelenleg ki van adva, hitel van még rajta, amit jó pár évig kell még fizetni.

Mi jelenleg egy pici, 1 szobás amerikai konyhás lakásban lakunk és szeretnénk nagyobbra cserélni. Ez a lakás pont jó lenne nekünk, mert 3 szobás, tehát hely van bőven. Lassan szeretnénk babát, így ez a lakás pont megfelelő lenne nekünk. Nyilván anyuval megegyeznénk egy bérleti díjban, amiből a hitel simán törleszthető lenne, Ő se járna rosszul, mert nem ingyen laknánk ott és mi is jól járnánk, mert akkor már nem kellene nagyon várnunk a babával. Anyu ezt eddig még nem ajánlotta fel és nem is kérdezte meg. A bérlője viszont megkérdezte tőle, hogy a lánya nem akar-e ideköltözni. Nem tudom anyu erre mit mondott neki, de ez most nem is olyan érdekes. Anyu most máshol lakik, de ide költözne idősebb korára, persze mi csak addig maradnánk, amíg Ő nem akarna oda költözni, utána természetesen tovább állnánk.


Mit gondoltok? Kérdezzek rá nála? Kíváncsi vagyok mi lenne a reakciója, amúgy tudja, hogy sajátot még nem tudunk venni. Csak ez mégis biztonságosabb lenne pici babával, mint egy másik albérlet, mégis csak az anyum és nem kéne attól tartani, hogy kirak minket se szó se beszéd. Pár éves gyerekkel meg csak könnyebb lenne másik lakásba menni majd, mint egy picivel költözködni.


2016. jan. 26. 14:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most albérletben vagyunk szintén, ezt kihagytam.
2016. jan. 26. 14:54
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nagyon furcsa, hogy ez magától nem jutott anyukád eszébe. Én már rég felajánlottam volna, hogy lakjatok abban

a lakásban.


Anyukádnak van saját lakása, abban lakik most, igaz?

2016. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

A véleményem az, hogy albérletben nem lehet gyereket vállalni.


Szerintem teremtsetek meg egy jobb egzisztenciát, majd lehet gondolkodni a gyerekvállaláson. Nem kell nekem hinned, keresd fel a legközelebbi családgondozót (vagy bárkit), és kérd ki a véleményét.

2016. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, hát abban a házban lakik, amit még apuval ketten építettek föl.


Kicsit bonyolultabb a sztori:), de leírom.


Összesen 3 ingatlan van amit a húgommal örökölni fogunk.

Ami ki van adva az felesbe fog menni, amiben anyu lakik azt a húgom örökli, amiben a nagyszüleim az pedig később én.

Szóval 1 lakás szabadon van, ami ki van adva már jó pár éve (erről írtam a kérdésben).

Nyilván erre a lakásra csak ideig-óráig lenne szükségünk, aztán továbbállnánk, ha anyu be szeretne költözni.

Húgom még tanul és dolgozik mellette, Ő nem tudom mikor akarna külön költözni, mert még jóformán otthon lakik, illetve néhányszor a barátjánál van, akinek a szülei vettek lakást a srácnak.

2016. jan. 26. 15:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Így most már talán érthetőbb, csak ezeket nem fejtettem ki a kérdésben.:)
2016. jan. 26. 15:07
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Szóval van egy lakás, amiben anyukád lakik húgoddal (apukád után ti nem örököltétek a köteles részt?).

Egy másik, amiben a nagyszüleitek élnek (ehhez végképp semmi közötök nincs jelenleg).

A harmadik, ami albérletbe van kiadva (anyukád nevén van?).


A ki mit fog örökölni a jog betűje szerint egyáltalán nem így fog kinézni. Ha azt szeretnétek, hogy úgy legyen, ahogy leírtad, keressetek meg ügyvédet.


A kérdésre visszatérve:

Mivel a ti lakhatásotok jelenleg megoldott, nem lehet, hogy anyukád a húgodnak szeretné ezt a lehetőséget felkínálni?

2016. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor kicsit pontosítanék még a leírtakon.


Ami ki van adva, az anyu nevén van (tehát mi örököljük utána).

Amiben anyu lakik az a húgom nevén lesz (csak anyunak lesz rajta haszonélvezeti joga)

Amiben a nagyszüleim laknak (az én nevemre lesz írva).


Apumnak még van egy lakása külön. A többiről mind lemondott és mi a nevünkre lesz íratva, már ügyvédnél intézkedett, szóval el van indítva a dolog. Nem részletezném, hogy miért mondott le mindenről, ez hosszú történet.

Nem tudom, hogy anyu mit szeretne, a húgomnak se ajánlotta még fel, de mondjuk ha együtt maradnak a barátjával, akkor neki a lakhatása meg lesz oldva, csak rezsit kell fizetniük a srác lakására.

Szerintem anyunak az a lényeg, hogy a kiadott lakásból bejöjjön a pénz, de mi meg fizetnénk neki havonta, így ezzel nem lenne gondja.

2016. jan. 26. 15:25
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Az idáig eszedbe sem jutott, hogy az anyáddal beszélj erről a helyzetről?

Milyen a kapcsolatotok, ha ilyen fontos dologban nem tudod, megkérdezd-e őt?

2016. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nyugodtan kérdezd meg anyukádat, mit szólna. Nem hiszem, hogy bármi problémája akadna ezzel.
2016. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Amíg él anyukád, addig nincs örökséged, és még sok minden közbejöhet, egyáltalán nem biztos, hogy mire sor kerülne rá, akkor még VAN MIT örökölni.

Szóval örökséged NINCS.


Anyád helyében egyébként sem adnám soha ki a gyerekemnek (vagy más családtagnak), mert abból csak veszekedés lesz.


1. Ugyanis ilyenkor felmerül, hogy ha valamiért nem fizet, akkor "családtag, ennyit el lehet neki engedni" ötletek, és a végén ingyen laknak ott, esetleg még egy csomó adóságot is felhalmoznak.


2. Ahogy írtad, anyukád idösebb korában oda akarna költözni és ti "természetesen" akkor kiköltöznétek. A kérdés, hogy hová mennétek, mert akkor sem lenne hová é a végén anyukád nem tudná a saját lakását használni.


Ha van pénzetek nagyobb lakást bérelni, akkor vegyetek ki egy idegentöl, ennek így semm értelme sincs.

2016. jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!