Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire érdemes felnőtt...

Mennyire érdemes felnőtt korban hallgatni anyai tanácsra párkapcsolat témában?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kapcsolatom,nem tudom mit kezdjek vele,szakítsak,vagy sem,sok rossz történt,de jó is.Anyám ismeri,párszor látta az illetőt,teljesen negatívnak látja,amit látott az csak negatív volt.Én is érzem hogy sok dolog nem stimmel,de vannak érzéseim is.Ő mindig jókat mond,stb,de nem tudom hogy ilyen témában hagyatkozzak rá ? Mert azt szeretné hogy szakítsak az illetővel,mivel rossz hatással van rám. 36/N
2017. júl. 25. 18:03
 1/10 A kérdező kommentje:
lehet ő mondja a tutit,és nem hallgatok rá,vagy lehet hogy én érzem jól,talán nem kellene szakítanom
2017. júl. 25. 18:04
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Én is érzem hogy sok dolog nem stimmel....

Erre nem alapoznék és hallgatnék anyámra. Persze ne miatta szakíts, hanem magad miatt.

2017. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Korábban anyukádnak volt igaza, ha véleményt mondott?

Ijesztő, de utólag látom, hogy az én anyám mindig jobban látta a kapcsolataimat,mint én. Így én megfontolnám, de talán nem szakítanék, ha szerintem minden rendben lenne.

Szerinted viszont nincs, szóval ő csak megerősített.

2017. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Hát figyelj ő csak azt mond, amit lát...

Te pedig érzed is...szóval jelen esetben, te határozod meg csak hogy mi legyen a kapcsolat sorsa...


Amugy az én anyám utálja a barátomat sajnos, mi is 4 éve vagyunk együtt és nem képes elfogadni, látni se akarja (mert korában szakított velem, sírtam miatta és látta hogy mennyire megbántott stb..)


de amugy engem se érdekel hogy anya mit mond vagy mit gondol...

az én kapcsolatom se happy...de ugyanugy vannak érzelmeim és az én magánéletem :)

24L

2017. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mivel nincs minden rendben,lehet hogy igaza van :(
2017. júl. 25. 18:17
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

Azért az elég szomorú, ha 36 éves korodban (nem 18 évesen!) anyukád dönt helyetted ebben.


Egyébként én elvből nem fogadnám meg olyan ember tanácsát, aki csak annyit mond, hogy szakítsak vagy ne szakítsak.

Inkább azt próbálnám belőle kiszedni, mik azok a dolgok, amik miatt rossz véleménnyel van róla. Ha már anyukád véleményét meghallgattad, érdemes lenne másokét is. Pl. veled hasonló korúakét (testvér, barátnő, kolléganő). Még ha nem is ismerik, csak elmondod, miért szerettél bele és miért hezitálsz most. Hasonló módon érdemes lenne férfi véleményét is hallanod.

És az alternatíva: nem fogod-e bánni, ha utána senki nem lesz? (Vagy csak őnála lényegesen rosszabbak.) Vagy pl. ha még nincs gyereked, akkor nem fogod-e bánni, ha kifutsz az időből és nem lesz?

2017. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

4év alatt "párszor" látta? Akkor ő a te viselkedésedből vonja le a következtetéseit. Lehet hogy igaza van...


Tedd mérlegre hogy mi a jó és mi a rossz a kapcsolatodban, ez alapján dönts.

2017. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő is látja, és te is, akkor valami biztos hogy nem stimmel. Ez nem a tipikus nemakaromhogyalányomatvalakielvegyetőlem-dolog. Én hallgatnék anyukámra, de főleg a megérzésemre.
2017. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Sokáig vakon követtem anyámat, aztán rájöttem, hogy ő is csak egy halandó ember és ő is tévedhet. Azóta meghallgatom és mérlegelem amit mond, ahogy más emberek tanácsát is.


Nekem ez működik.

2017. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerzel, ha akarsz, vagy ha valaki tényleg megtetszik, akkor lecsapsz. :)
2017. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!