Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is érezte már, hogy...

Más is érezte már, hogy akármit csinálhat, akármit érhet el, az apja/anyja szemében ez a siker jelent 5percet aztán el is felejtődik?

Figyelt kérdés
2017. júl. 25. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam még 5 percet se ért soha, épp ezért ne másokért csinálj meg dolgokat, hanem magadért.
2017. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Igen éreztem már de igaza van az elsőnek magadért csináld ne másért :)
2017. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ezért már el sem mondom, ha elérek valamit.
2017. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 percet se. Akármibe fogtam jött a biztatás:" úgyse sikerül ". 4en vagyunk testvérek, nekem van egyedül érettségim, saját autóm, saját házam. Minek nekem ellenség ha ilyen családom van?
2017. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az elfelejtettem leirni, hogy ezert vagy ilyenekert ereztetek azt, hogy abban a szulotokben nem lattok bizalmat, es egy random illetot (akar tanart, vagy edzot, vagy a legjobb baratok szulojet, akarkiet) ereztek apatoknak/anyatoknak? Nem tudom pontosan leirni a kerdest.., remelem ertitek mit akarok
2017. júl. 25. 21:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egész életem kb. így zajlott le, hogy ha valami sikerem volt kb legyintést se érdemelt. Tesómnál jobb a helyzet őt értékelik. Nálam pl. a család többi tajga és a barátaim több pozitív visszacsatolást, lelkesítést adtak pár év alatt mint a szüleim egész életemben. Nagyon önbizalomromboló sajnos így felnőni. Igyekezz olyan emberekkel körülvenni magad akik értékelnek :)
2017. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig. Persze minden ballépésem, sikertelenségem meg fel volt nagyítva százszorosára. Fiatalabb testvéremmel szemben már kevesebb elvárást támasztanak, mert "ő fiú, és ezért eredendően lusta" (sic). Nekem minden csepp elismerésért keményen meg kellett küzdenem. Szerencsére már felnőttem, elköltöztem, de az önbizalmam tönkrevágták. Sajnos vannak ilyen maximalista szülők, ők amúgy azt hiszik jót tesznek a szigorral, de hát a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.
2017. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%
Még az 5 perc is túlzás, De ha valami nem úgy sikerült ahogy kellett volna, évekig hánytoratták. Ajaj, ismerős. Sajnos elég későn fogtam fel, hogy bármit csinálok, az sosem lesz elég jó, ha 200%-ot teljesítek akkor szólni fognak hogy miért nem 250. Sokkal stresszmentesebb életem van, mióta nem próbálok megfelelni.
2017. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, arra gondolsz, hogy érzelmi kötődést így nehéz kialakítani. Én felnőtt fejjel már túlléptem ezen és saját vélokat valósítottam meg. Arra is volt megjegyzés, és hogy még mit lehetne összehozni utána/belőle.

Egy sikerem mégis van, amiért naponta keresnek és "dícsérnek": a kislányom, az első unoka többet ér bárminél, amit eddig felmutathattam a szemükben. :)

2017. júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"anya, képzeld bekerültem egy versenybe mert az online mensa teszt szerint 125 fölötti az IQ-m"

"hagyjál már békén nem érdekel"



de bezzeg őőő.. ŐŐŐŐ neki 135 fölötti, csókoljanak kezet neki (nekem is ugyanazt mondták, 135 fölötti, mégsem érdekli)

2017. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!