Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa nagyon megvert, mert...

Apa nagyon megvert, mert rájött, hogy nincs meg egy tárgyam a fősulin. Mit csináljak ezek után?

Figyelt kérdés

Mondtam, hogy augusztusban najd eljárok tanárhoz, mert úgy hátha meglesz a matek. Anya tudta, de apának nem mondhattuk el, mert tudtam, ez lesz. Nemrég viszont kihallgatott. Olyat ordított, hogy agyonver, a család szégyene vagyok, a hajamnál fogva húzott, beverte az orrom, vérzett, felszakadt a szám.

Ez volt egy hete, de nem tértem magamhoz, ráadásul ő van besértődve, mert ezek után azt mondtam neki, hogy roh.dék.

Azt nem akartam mondani, hogy egész második félévben kicsinált, mert "hajtani kell, hogy tanuljak". Már előre rettegtem, hogy mi lesz a vizsgán, nem is tudtam így nyugodtan készülni. Már első félévben is rettenetesen bánt velem, ha véletlenül egy nem lett meg elsőre. Hiába mondtam, hogy ez nem olyan "bukás", mehetsz többször is, hiába. Nem a legkönnyebb iskola, rengeteg a matekos tárgy. Azon is ment a vita, hogy fel tudtam venni a tárgyaimat úgy, hogy pénteken ne legyen órám. Szószerint terrorizált...

Kikészültem. Nem akarom mondani, hogy neki szakmunkása van (nem leszólásból) , de közelében nem volt az egyetemnek, azt sem tudja, hogy mennek itt a dolgok. Csak az megy, hogy "b.sztál tanulni, nem vagyok normális, megbuktál te szemét, szétverlek". Ez van akkor is, ha nem sikerül egy vizsgám hetekig...

Pokollá tette az első egyetemi évemet, nem mindent rákenek, de nem vagyok egy gyilkos akivel ezt kellene csinálni. Anyám meg nem tesz semmit, letargiában van, mert régen versenyeket nyertem (általános), meg elvizs nevelési tanácsadóba, meg irat gyógyszert, amitől tudok tanulni.

Állandóan ez a terror volt, ha egy 4-est kaptam ordibáltak, mint egy szörnyetegek. A 4/5 se jó, ha meg második voltam egy versenyen az már baj volt.

Eddig max. egy pofont kaptam egy hármasért, ennyire durva nem volt.

Sajnos hiába dolgozom eléggé függök tőlük. Nem vették észre soha, hogy ezzel nem érnek el semmit, csak tönkretesznek.


2017. júl. 29. 23:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
71%
A saját érdekedben tedd meg azt a feljelentést! Vagy egész életedet így akarod leélni? Most csak halláskárosodásod lett, mi lesz, ha mondjuk félévet kell halasztanod? Meg akarod várni, hogy halálraverjen?
2017. júl. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
73%
Ilyenkor a fórumozók tehetnek feljelentést ismeretlen tettes ellen? Mert ha ő nem teszi meg, valakinek meg kéne. Akárhogy is nézzük, egy erőszaktevőről van szó.
2017. júl. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
17%
utolsó, tehetnek ha beszopnak egy ekkora kamut
2017. júl. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
20%

Tizenkilenc éves vagy. Tudod, én hány voltam, mikor eldöntöttem, függetlenedek a tiédhez nagyon is hasonló okok miatt, és ha egy fél kiflire se lesz pénzem, akkor se fogok otthon kuncsorogni? Tizenhárom. Az első adandó alkalommal megtettem. Amióta megtanultam az edzés szót, mindent megtettem, hogy én legyek az erősebb. A végére én lettem.


Mostanra már megéltem azokat az időket, mikor egy fél kiflim is csak akkor volt, ha adtak, és igen, rohadt szar, mikor a hajléktalanség szélén áll az ember, munka alig, tető félig, a bevizetni való gyűlik, a híres barátok meg sehol, de onnan is visszajöttem. Elmondjam neked, miért? Büszkeség, makacsság, és kitartás keveréke. Főképp az első kettő. Elmondva nem hangzik túl jól, de ngyon is hatékonyak, főleg együtt.

Ha én lettem volna a helyedben, meg sem állok a legtávolabbi egyetemig az országban.


25/N

2017. júl. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
86%
25/N Meséld már el cica hogy 13 évesen hogy mentél el otthonról? Nem túl hihető.
2017. júl. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer verjen meg így, azonnal mennék látleletet vetetni és feljelenteném.
2017. júl. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudod védeni magad? Kizárt. Akkor pedig irány a rendőrség.
2017. júl. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom magam megvédeni,az igaz.

Más is mondta, hogy jelentsem fel. Aztán mi lesz, kijönnek a barátok (faluban lakom), letagad mindent. Nem csinálnak vele semmit, utána meg én szívom meg, mert mégjobban elbánnak velem, illetve kikészít, mint ordítja. Annak mégcsak nyoma sincs.

Elmeháborodott és végtelenül gonosz, utál engem. És igen, csak egy erőforrás vagyok neki, nem sikerül elég jól "hajtani", aztán most más módszerhez folyamodik.

Csak az a baj, hogy ezzel nem érnek el semmit, illetve pont az ellenkezőjét.

Ami vicc, hogy a tesómnak mindent jó, amit csinált, most motort vesz neki. Nem tanult jobban egyáltalán, egyszer sem verte meg mégis.

Egyébként meg én is ezen vahyok fenakadva, hogy úgymond felnőttként ver el. Nem fogja fel, hogy ennyi idősen lehet az embernek szabad akarata.

Soha senki nem értett meg. A suliban is mindig kiröhögtek, ha elsírtam magam egy sz.r jegyért, vagy csesztettek, hpgy mész a híd alá.

Nem arról van szó, hogy ne tanultam volna jól, ne akartam volna kijavítani stb.

Csupán nem értem meg, hogy azért mert kapok ebédet itthon, joga van kikészíteni, tönkretenni az életem.

40 évesen is megver, ha nem az lesz, amit ő akar. Leordít majd, mint egy kutyát?

Köszönöm a válaszokat! Legközelebb tényleg a rendőrségre megyek, de most nem teszek semmit. A saját érdekemben.

2017. júl. 30. 13:34
 19/32 anonim ***** válasza:
5%
Annyira kvara unalmasok mar a kamu sztorijaid.
2017. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
A jogos önvédelemről hallottál már? Vegyél egy paprikasprayt, aztán legközelebb fújd a képébe. Aztán ha elkap az indulat és véletlenül idegen tárgy kerül a testébe, akkor sem hibáztathat senki, mert csak megvédted magad.
2017. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!