Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baj manapság a szülőkkel?

Mi a baj manapság a szülőkkel?

Figyelt kérdés
Tátott szájjal olvasom itt a történeteket és nem hiszem el,hogy egy-két szülőnek nevezhető selejt mit meg nem tesz a saját gyermekével. Oké,vannak néha olyan kérdések,amik kamu szagúak,de a többi. Miért vállal valaki gyereket,ha utána nem képes szeretni,felnevelni,normálisan bánni vele?
2017. júl. 30. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Felnőtt az első olyan generáció, amelynek tagjait a szülei nem nevelték semmire. A házasságok 70%-a válással végződik, a maradék 30% pedig többnyire kalap sz..rt sem ér, és a gyerekek úgy nőnek fel, hogy állandóan a szüleik marakodását hallják. Egyszerűen nincs semmilyen jó példa sem a szülők, sem a gyerekek előtt. Beteg a világ, beteg a társadalom, betegek az emberek. Sajnos.
2017. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Egyebkent a kerdes visszafele is jogos lenne, hogy mi a baj manapsag a gyerekekkel. Nekem tul sok sztori tunik tulzonak, kamunak.

Es ha szulokent alkotsz velemenyt a temaban, a kerdezo rogton, vagy a hosonlo nyomoru sorsu gyerekek csak lepontoznak ervek nelkul. Meg sem hallgatjak esetleg mas felnottek velemenyet, mert eleve elkonyveltek, hogy veluk bizony az elet baromira kicseszett.

Ha nem allsz be a sorba szulot szidni, akkor inkabb hozza se szolj a temahoz.

Persze latok en is veszett szuloi magatartast, tehat van egy reteg aki feltehetoleg igazat ir, de ez sajnos a kerdesek kisebb hanyadara igaz.


Amugy en sem ertem, hogy a szulok neha mit gondolnak, miert nem ohajtanak gyereket nevelni, sokszor latom hogy okos ertelmes gyerekekkel szoba sem allnak, pedig lenne ra igeny, de helyette csak pattognak, uvoltoznek, koveteloznek...eleg szomoru. Az a baj, hogy szerintem az ilyen szulok annyira kiegtek, hogy keptelenek mar onerobol kilabalni ebbol, es a frusztraciojukat a gyereken vezetik le, mert az van keznel.


Na igy generalja egyik a masikat!

2017. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Én is elámulok néha. Például, hogy kiakadnak az epilátoron, szőrtelenítesen, vagy pár napja volt, hogy nem viszi az orvoshoz az anya a lányt, pedig már szinte véresre vakarja odalent, nem vesz betétet az anya. Nem ad kaját a kisebbiknek, míg a nagy nem eszik eleget... És ez csak ezen a héten. Nem hiszem el, hogy ilyen létezik.
2017. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy mindig egy oldalról jön az info.... ugye az eremnek 2 oldala van, tehát en meghallgatnam a szülői oldalt is.....

Mert ha a kis büdös kölke mondjuk azert kap 1-2 anyai, apai sallert mert visszapofázik, lop, csal, hazudik... vagy a tanulas helyett a trógerkodás megy akkor meg is erdemli, hogy a xart is kiverjék belőle....

Csak az a baj, hogy ilyenkor sose tudjuk meg, mert ezt sose válaszolják meg....

Sőt, ahol a szülőkre kell fröcsögni, az mind iylan, hogy bebök egy felháboritó kerdest, és hatradölve olvasgat....

2017. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Engem is kapasbol lepontoztak, pedig normalisan valaszoltam a kerdesre....is, meg ki mertem fejteni a velemenyem a masik oldalrol is!

raadasul engem 0-ra.

No comment! Ezek a reakciok nem tudom kitol jonnek, de magukat minositik. Csak azert mert egyesek keptelenek kihuzni a fejuket a s..ggukbol, attol nekik meg ugyanolyan nyomorult es szanalmas marad az eletuk. Amugy en maximalisan egyet tudok erteni az 1-essel! Tolem megy a zold kez!

2-es voltam!

2017. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mielőtt kifejteném a véleményem,leszögezem,hogy kérdezőként csak akkor pontozok,ha egyet értek valamivel. Ha nem,akkor hagyom a választ és nem pontozom le. Gondoltam szólok,nehogy emiatt valaki veszekedést generáljon,felesleges.



Nyílván szó van arról is,amikor nem teljesen vagyunk tisztában a szülői oldallal,viszont azért bárhogyan is szépítjük a történetet,a szülőknek elég nagy szerepe van benne,hogy a gyerek hogyan viselkedik. Ha el van hanyagolva,nem talál megértő fülekre,nem kap elég szeretetet,mindig csak le van szólva,egyedül van hagyva a nagyvilágban,nem is csoda,hogy elkallódnak. Ahogyan én látom,sok szülő elvárja a gyerektől (főleg tini kor kezdetén,amikor szinte a legnagyobb szükség lenne rá),hogy nevelje a "kölök" saját magát. Ezt hogyan lehet elvárni valakitől,akinek a személyisége még fejlődik? Aztán jön a válasz reakció,a gyermek butaságot csinál,és a szülő még egy kicsit fellöki. Lehet mondani,hogy már nagy a gyerek,ha nincs aki nevelte volna,a kor ettől független szerintem. És a nevelés nem csak az ordibálásban és fegyelmezésben merül ki.

2017. júl. 30. 20:55
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2017. júl. 30. 20:56
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Én a környezetemben tökéletes mintázatot látok erre :)

Nyilván minden eset egyedi, de általában a túl engedékeny szülők gyerekeiből lesznek később a "szülőnek nem nevezhető selejtek". A rossz szülők gyerekei meg a saját példájukon tanulva engedékenyek lesznek, szóval van itt némi körforgás.


Anyám pl. sajnos rossz szülő volt, hisztis, paranoiás, még levegőt sem engedett venni soha, tönkretette a fiatalkorom, sulin kívül még csak ki se tehettem a lábam a házból, mert rögtön én voltam a világ r-nca. Ha 5 percet késett a buszom, már üvöltött, pedig még cask esélyem se lett volna emiatt semmi rosszat tenni, tök alaptalan volt minden ilyen őrülete, 20 évesen lett egyáltalán kapcsolatom, az is majdhogynem plátói miatta...

Őt egyedül nevelte az anyja, több helyen dolgozott, szóval kiskora óta nem volt mellette senki aki figyeljen rá, teherbe is esett kamaszfejjel, szóval valószínűleg végig csak tükröt tartott magának.

Bár nem tervezek szülni, biztos, hogy nem lennék ennyire szigorú.


Egy volt barátnőmnél az anyja büszkén hirdeti, hogy ő ugyan sosem szólt rá, nem erőltette rá az akaratát, mert a gyereknek is vannak jogai meg saját gondolatai, és csak úgy fejlődik ki a személyisége, ha hagyják kinyílni.

Hát, jól kinyílt, az már biztos :D

Felnőtt fejjel is nárcisztikus, akaratos, ha nem az van, amit ő akar, akkor szabályosan kiveri a hisztit. Rettenetesen önző, még a levegőt is elirigyli másoktól, képtelen bármin osztozkodni, úgy beszél az anyjával is, mintha a sggéből rántotta volna ki, mert erre lett nevelve, hogy neki ezt következmények nélkül meg lehet tenni.

Az emberek szabályosan menekülnek a közeléből, aztán meg facebookon kémkedik utánuk és szinte remeg, hogy valami tragédiát találjon az üzenőfalukon... beteges.

Eddig képtelen volt pár hónapnál tovább megtartani bármilyen férfit, de most horogra akadt egy szerencsétlen, aki elviseli, épp a gyerektémánál tartanak.

Képzelheted, milyen anyuka lesz belőle :(

2017. júl. 31. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló! Sajnálom,hogy ez történt veled,sajnos át tudom érezni a helyzeted anya téren. :(

Persze,igazából az sem jó,ha valaki túl szigorú és az sem,ha túl engedékeny. Valahogy a kettő között kellene egy középutat találni,amit sok esetben,sok szülő nem talál meg. Ha körbe nézek az ismerőseim között vagy akár családon belül,tragédia,ami egy két helyen folyik. És persze,a felnőtt élet nehéz,sok gondja van mindenkinek,de úgy látom,hogy ezeket a problémákat a gyerekekre hárítják. Pedig ők erről nem tehetnek. És sokan nem értik,miért a szülőkre vagyok kiakadva,amikor erről van szó. Azért,mert azt,hogy a gyerek majd annak idején,mikor családja lesz,ne legyen mérgező szülő,meg tudják akadályozni. A kulcs az ő kezükben van.

2017. júl. 31. 04:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked hány évesek a gyerekeid?
2017. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!