Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonévesen még van esélyem...

Huszonévesen még van esélyem megszerettetni magam édesanyámmal?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy szerintetek menthető-e még a kapcsolat, és ha igen, akkor hogyan... Esetleg ha van itt olyan, aki felnőttként lett jóban az édesanyjával (vagy az édesapjával), az hogy csinálta?


Mindig is rossz volt a kapcsolatunk, értelmetlen dolgok miatt veszekedett velem, nem törődött velem, stb, elég hamar megtanultam, hogy nem szeret, és kész.

Ez viszont mégiscsak rossz érzés, és nagyon szeretném, ha jó kapcsolatunk lenne. Rossz látni másokat, hogy milyen jó a kapcsolatuk az édesanyjukkal, beszélgetnek, nevetnek együtt, meg hasonlók, nekem ezek mindig csak álmok voltak.

Próbáltam már vele beszélni, de csak lerázott, vagy rám förmedt, hogy mit képzelek magamról, hogy majd hozzám fog igazodni.


2017. júl. 31. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
nem úgy néz ki, mint akinek tervei vannak veled. Szerintem lépj túl végleg rajta.
2017. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Különböző anyatípusok vannak.

A te anyukád távolságtartó típus.

Nem érdemes energiát heccelned abba, hogy változzanak a viszonyok.

Olyannak kell elfogadni amilyen és akkor még ha látja hogy elfogadod olyannak, akkor még kicsit javulhat is a kapcsolatotok.

2017. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel már te is felnőtt vagy, így biztosan tudtok közös programokat és közös beszédtémákat találni.


Olyan igazán szoros kapcsolatra már sajnos valószínűleg késő, de normalizálni még normalizálhatjátok a kapcsolatotokat.

2017. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem ,hagyd ő ilyen változni nem fog az biztos ,hagyd rá lépj tul .
2017. aug. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3

Bármit kezdek el neki mesélni (milyen az új munkahelyem, mit csináltunk hétvégén a párommal, milyen érdekes cikket olvastam a neten, milyen programok lesznek a városban, akármi), nem reagál, félig meghallgatja, aztán odafordul máshoz a mondatom közepén, és elkezd beszélgetni vele :(

Programot se igazán lehet vele, a szabadidős program neki kimerül abban, hogy elmegy néha wellness hétvégére szigorúan egyedül, mert pihenni akar, meg hetente egyszer leül nézni egy sorozatot, ami közben tilos hozzá szólni, mert oda figyel. Próbáltam már hívni moziba, sétálni, cukrászdába, programokra, stb, semmi nem érdekli.

Édesapámmal csomó helyre megyünk együtt és mindig van miről beszélgetni, de édesanyámat nem tudjuk soha rávenni, hogy csatlakozzon.

:(

2017. aug. 1. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit se aggódj, nem veled van a baj, sőt még anyuddal sem. Ő csak egyszerűen ilyen. Gondolom, általában csak a saját korosztályával találja meg a hangot.

Nincs veled baja, csak ő a kommunikációban a generációkülönbséget nem képes áthidalni.


Programokban is inkább konzervatív, csak az általa egyszerű, megszokott dolgokat követi.


A modern, mai dolgok iránt nem fogékony, kimozdítani szinte lehetetlen a megszokott komfortzónájából.

2017. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!