Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek betölti a 18-at,...

Ha a gyerek betölti a 18-at, miért lesz sokak szemében hirtelen élősködő és ingyenélő?

Figyelt kérdés

Számtalanszor lehet találkozni ezzel a mentalitással itt is, de már olyan kérdés is volt, hogy muszáj-e a szülőnek a 16 éves gyereket is még eltartani....

Miért van az, hogy egyes szülők már tűkön ülve várják, mikor takarodik el a gyerek albérletbe? Egyáltalán nem azt az esetet értem, amikor a gyerek mondjuk 25 éves, és nem akar dolgozni és non-stop otthon ül, az megint más.

Viszont nekem is van ilyen ismerősöm. Amint betöltötte a 18-at a szülei vettek egy 180 fokos fordulatot, és egészen 20 éves koráig nyaggatták, hogy mikor megy már el albérletbe, mikor szakad le otthonról, mert az a normális, stb. Ő meg megunta és elköltözött, és szinte soha nem jár haza, a szülei pedig elvannak magukban, nyaralnak, a gyerek felé is alig köpnek.


Ha a gyerek belead a közösbe, miért zavarja a szülőt, ha mondjuk még 24 évesen otthon lakik? Miért jó az sok szülőnek, hogy elzavarják tök feleslegesen a gyereket albérletbe, akinek ezután semmi megtakarítása sem lesz, és a fizetésének jó részét az albi viszi el?

Miért vállal valaki gyereket, ha a gyerek őt egy idő után már irritálja a lakásban, és szabadulna meg tőle?


Tudom, hogy nem ez a többség, de egyre többször találkozok ezzel a felfogással.

Miért lesz sokak szemében a gyerek a 18. szülinapja után hirtelen a szülein élősködő ingyenélő?



2017. aug. 4. 10:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
48%

Ha 18 évesen nem akar tovább tanulni, akkor szerintem elvárható, hogy a saját lábára álljon a gyerek. Ha továbbtanul akkor szerintem túlzás kikergetni otthonról, de aki meg továbbtanul az csak félig lakik otthon, mert egész héten a suliban van és lehet minden hétvégén haza sem jár.

A gond akkor van, ha a gyerekben is az a felfogás támad, hogy 18 vagyok, felnőtt és mostantól nekem nem parancsol senki, de azt elvárja, hogy körülötte takarítsanak, főtt étel legyen mindennap úgy, hogy ő semmit nem tesz ezért és csak élősködik otthon. Eljár csavarogni, elszórja a pénzét, aztán ugyanúgy a szülei tartsák el, mint előtte, mert nem tudja beosztani nagy felnőttségében a fizetését.

Ha valaki 18 évesen dolgozik, de otthon lakik még és besegít a háztartásba, akár már csak annyival, hogy ő is ugyanúgy vásárol a közösbe (hűtőbe kaja, mosópor, tisztitószerek), akkor ezzel semmi gond, és szerintem a szülők sem nézik az ilyet rossz szemmel.

Nem biztos, hogy mindenkinek van alkalma, lehetősége külön költözni, de akkor segítsen otthon. Van olyan ismerősöm, aki pénzt ad haza, egy 20-ast, nem sok, de a bevásárlást, kajálást futja.

Ha pedig nem is dolgozik, nem is tanul, csak otthon van, arról inkább ne beszéljünk.

2017. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
12%
nem írtál életkort ingyenélő barátom! megadod a korodat?
2017. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
40%
A 18. életév egy határ. A felnőttkor küszöbe. Minél hamarabb önállósul a fiatal felnőtt, annál hamarabb tanulja, érti meg az élet értelmét. Azok a fiatalok, akik otthon dekkolnak (még ha dolgoznak is és otthon laknak) akkor is sokkal nehezebben építik fel magukat, mint azok akik korán önállósulnak. Az önállósulás az önbecsülést is növeli. Tehát semmi rossz nincs abban, ha a szülő a fiatal felnőtt gyermekét az önállóság felé irányítja. Sőt, a szülő akkor teszi a legnagyobb szívességet, ha noszogatja a gyermekét, mert az élet rövid és az idő gyorsan telik.
2017. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
35%

Sok éppen 18 éves lett valaki úgy érzi, ö mostmár "felnött", neki "jogai" vannak, csak az nem jut eszébe, hogy "kötelességei" is.

Ebböl következöen nem hajlandó a családba beilleszkedve élni, hanem azt akarja csinálni, amire neki kedve van, de emellett elvárja, hogy mindent a feneke alá tegyenek és mindent megvegyenek neki a szülök, amire csak kedve van.


Ha meg a szülö megjegyzi, hogy valami határ azért van, akkor jönnek azzal, hogy nekik milyen sok a havi jövedelmük (200ezer körül), csak arról fogalmuk sincs, mennyi a rezsi, meg az egyéb megélhetési költség.


Az ilyen gyerekek esetében jó, ha különköltöznek, mert akkor utoléri öket a valóság, és felfedezik, hogy semmi sincs ingyen. Ebben az esetben éppen hogy a felelöségteljes szülö az, aki nem pátyolgatja tovább a csemetét, hanem kezdi az önállósághoz szoktatni.

2017. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
58%

Nekem az a meglátásom, hogy az alapvetően nehéz megélhetés miatt túl sokat foglalkozunk azzal, hogy más magyar emberek hogy élnek (nagyon jól-nagyon rosszul amiből jórészt a fenti kérdés is adódik).


Én úgy vagyok vele, hogy amíg a törvényes kereteket átlépve az én családom életébe nem avatkoznak bele, addig nem foglalkozok másokkal. Így is elég sok a baj és sok esetben a törvényekre fittyet hányva rontjuk egymás életszínvonalát.

2017. aug. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%
Generációs különbségek. A szülők nagy része úgy gondolja hogy most is olyan baromira jól meglehet élni érettségivel meg kétkezi munkával 18 évesen mint a 90es években amikor ők voltak fiatalok. Ma már az érettségi a minimum, jobb esetben egy gyerek min. 22 éves koráig tanul hogy legyen belőle valaki. Szerencsére az én szüleim nem ilyen prolik, egy normális szülő azon dolgozik hogy a gyerekének jobb élete legyen mint neki volt. Persze ehhez olyan hozzáállású gyereket is kell felnevelni.
2017. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a szülők szemében nem akkor válik ingyenélővé a gyerek ha betölti a 18-at, hanem ha elkezd dolgozni és innét azt hiszi neki mindent lehet.

Luxus ruhák,cipők stb. a szülő csak kapkodja a fejét!

Jöhet az xbox, a buli, de hogy megvegyen 1 kg kenyeret, az eszébe sem jut.

Minden fizet a szülő, úgy mint eddig, a gyerek meg elveri a fizetését, hisz az az ő pénze.

Szerintem itt bukik ki sok szülő, hogy ha ennyi pénze van a gyereknek, akkor akár el is tarthatja magát.

Addig amíg a szülő elviszi a másnapos kenyeret a munkahelyére,addig a gyereknek ez nem felel meg!

Amit keres magára költi, viszont elvárja, hogy otthon legyen meleg víz, legyen főzve stb.

2017. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
89%

Testvérem otthon lakik, dolgozik már 2 éve.

PS4, Razer fejhallgató, Samsung S8 Edge vagy 10 féle konzoljáték, szüleim autóját használja. Telefonszámláját apa fizeti, tankolni saját pénzből sosem tankolt még, ha anya nem a kénye kedvére főz akkor leszólja az ebédet, még csak annyival sem segít nekik, hogy legalább hetente felporszívózzon a nappaliban vagy kimossa a saját ruháit. Szerintem érthető, ha zavarnák el otthonról, de nem megy. Tudom, erről a szüleim is tehetnek, hiszen a kisfiukat nem akarják kitenni a házból. Így viszont elviselik ezt az egészet.

Nem azzal van a gond, hogy otthon lakik, hanem az életszemléletével. És sok gyerek ugyanígy van ezzel. Már dolgozik, önálló keresete van, amit saját magára költ, miközben elvárja, hogy a szülők ugyanúgy eltartsák, mintha 15 éves lenne csak azért, mert ő a kicsi gyerekük.

2017. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
29%
Mert ők a kádár prolik. Nekik addig jó a gyerek, amíg kapták a családi pótlékot meg támogatásokat az államtól. Utána 8 osztály után, egyből elküldik a gyereket a gyárban dolgozni. Régen hány ilyen "szülőt" ismertem.
2017. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%

Mert a szülö is mondjuk élni akar és nem a 25 éveshez alkalmazkodni, mehg kiszolgálni. Mert bizony sok otthonélö simán elvárja, hogy nappal legyen csend, mert ö éjszaka ezt-azt csinált, vagy tegyék le elé a kaját, holott ez nem igy müködik, pláne, ha még a csaját-pasiját is odaviszi.


Nekem nincs bajom ha együtt kell élnem a gyerekemmel, de legyen önállo, oldja meg a gondjait és ne szolgáltassa ki magát, meg ne dirigáljon.

Ennyi.

2017. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!