Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen az a szülő aki zsebpénz...

Milyen az a szülő aki zsebpénzt a gyerek iskolai teljesítményére adja?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm gyereket nevel és azt mondja hogy ha majd iskolába fogj járni akkor az osztályzatai alapján fogja a zsebpénzét meghatározni a kölöknek hogy ezzel sarkallja a minél jobb iskolai teljesítményre. Mit gondoltok erről a módszerről? Ha szerintetek ez nem helyes akkor miért?
2017. aug. 5. 21:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem jó dolog! Fizetést sem kapsz, ha nem teljesítesz semmit a munkahelyen, sőt, még ki is rúgnak. Ezzel a módszerrel ezt már gyerekkortól megtanulják.
2017. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Néha jó

pl ha rossz tanuló a gyerek akkor 1 ötös 1 ezres

2017. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Van benne fantázia.


Nálunk az volt a rendszer, hogy a jó tanulás az elvárás, a rossz tanulás meg szégyen a családra. :-(

2017. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert feltetelekhez van kotve az iskolai teljesitmeny es a dicseret. Maganak kell megtanulni hogy sajat maganak tanuljon ne masnak. Errol olvastam egy cikket valahol meg regebben, hogy ha a gyerek minden egyes szep rajz utan kap egy csokit, akkor folyton szepen fog rajzolni hogy kapjon csokit. De ha azt mondjak hogy megverik ha csunyan rajzol, akkor nem is fog merni csunyan rajzolni sot lehet megfelelesi kenyszere lesz ezert abba is hagyja a rajzolast. A gyereket nem akkor kell dicserni ha jol csinalt valamit, hanem alapjaraton is onbizalmat novelni neki hogy o jo igy ahogy van, es mindent megtenni hogy magahoz kepest a legjobbat hozza ki magabol. Igazabol az hogy kap penzt az egyaltalan nem rossz dolog, sot, tok jo, de ha azt latja hogy csak az otosert kap ezrest akkor lehet hogy kituno lesz, de amint egyetemre kerul vagy munkahelyre ahol nem fogsz tudni mar adni neki a jo eredmenyekert konnyen csalodhat hiszen mindig masnak dolgozott es nem sajat maganak. Valahogy egyensulyban kellene lenni a dicserettel es a jutalmazassal ugy hogy ne masok elvarasai miatt tanuljon.
2017. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%

Nekem sok kortársam így kapja a pénzt. Amikor kapnak egy rosszabb osztályzatot (mert még a legjobbaknál is előfordul, hogy becsúszik egy-kettő rosszabb jegy) akkor eléggé el vannak keseredve, de nem az látszik rajtuk, hogy megbánták volna, hogy nem tanultak. Sokkal inkább észrevehető rajtuk, hogy ez a dolog miatt rosszabb a kedvük.

Személy szerint én sokat gondolkozom a jövőmön és nekem is megfordult a fejemben, hogy a gyerekemnek így, teljesítményre adok majd pénzt, de rájöttem, hogy (szerintem) sokkal célszerűbb, hogy mindig lesz nála egy adott összeg, ( kb. 500 forint) hogyha megéhezik akkor ez pont elegendő arra, hogy tudjon venni magának valami ennivalót. 14/F

2017. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
#3 nálunk is ez az alap...
2017. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Hmm...hat nemtudom. Jo is rossz is. Az a baj h tudom h nem.minden tantargy es tanar olyan szigoru. Konnyen kijatszhatoak. Egy ido utan mar lehet visszaelne ezzel a gyerkoc...pl: parom occse eleg szep kis osztondijjat kap a suliban. Mondanom se kell h nem egy eget rengeto nehezsegu iskola. Megkapja a havi 40e-ret mert eltudja mondani amiket hall az oran de egypk meg sose tanul es ritka lusta...a mindennapjai alvasbol es csavargasbol all, a 40e nem osztja be hanem elkolti markas cuccokra. Szerintem nem rossz ha kap egy kis osztonzest ha ugyes a gyerek tobb tantargybol is valoban DE nem szabad tulzasba vinni es mindenert megjutalmazni
2017. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
16%
Nálunk ugy volt hogy ha 4-esnél rosszabb kaptam akkor szépen(a vége csunya lett) jó alaposan elgyepáltak/vertek/kalapáltak
2017. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Milyen az a szülő?

- Ugyanolyan, mint a többi. Nem csinál mindent jól, vannak nyilván hibái. Tök átlagos.

2017. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Okos
2017. aug. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!