Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képesek egyes...

Miért nem képesek egyes szülők megtanítani a gyereket arra, hogy ne bántsák az állatokat?

Figyelt kérdés

Konkrétan az egyik eset nálam, a másik egy ismerősömnél történt.

Nekem van egy macskám, elég nagydarab (nem kövér, Maine Coon), aki rendesen kézhez van szoktatva. Viszont jött egy távolabbi ismerős anyuka, a 3 éves kisgyerekével. Amint meglátta a macskát, egyből rohant utána, nyúzta, dobálni próbálta stb. Rászóltam minimum 4-szer, hogy hagyja békén, mert nem lesz jó vége. Az anyja rám förmedt, hogy mit vagyok úgy oda, csak játszik. Erre egyszer csak úgy meghúzta a szőrét, hogy a macskám odakapott, és jól belekarmolt a kölökbe, aki ordítva futott az anyjához. Anyuka már a macskát akarta felrúgni mérgében, mire én megmondtam neki, hogy ha megteszi, feljelentem állatkínzásért, és meg kéne a gyerekének tanítani, hogy nem bántjuk az állatokat, meg nem úgy játszunk velük, hogy rugdossuk, tépjük, stb. Anyum is mellém állt. Erre felcsapott orral távoztak, és közölték, hogy ha komolyabb baja lesz a karmolásból, mennek a rendőrségre.


A másik eset egyik közelebbi ismerősöméknél volt, szintén kisgyerek. Nekik papagájuk volt (ami nem tudott repülni), ott a 4-5 éves kisgyerek szórakozott vele. A papagáj elkezdett énekelni, erre a gyerek megijedt, és elkezdte ütni, vágni, rúgni a madarat, melynek az lett a vége, hogy a madár elpusztult. Ismerősöm mesélte, hogy nagyon ki voltak akadva, és ki is tiltották a kölköt onnan az anyjával együtt, mert ő csak nézte az egészet, meg nevetett, hogy micsoda virgonc a gyerek, hogy játszik.


De rengeteg ilyen videót is láttam, ahol a szülők szerint vicces (ők csinálták a videókat), hogy a gyerek nyúzza, üti, rúgja a kutyát/macskát/akármit.

Én is nagyon mérges voltam a gyerekre, aki nyúzta a macskám, és anyuka szerint ő így játszik az állatokkal...

Miért nem képesek a szülők megtanítani arra a gyereküket, hogy ne bántsa, kínozza az állatokat? Főleg, hogy igencsak rossz vége lehet ennek a gyerekre nézve.


Nálatok volt ilyen? Vagy hogyan kezeltétek volna a szituációt?



2017. aug. 7. 20:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, de gyűlölöm az ilyen kis görcsöket, meg a szüleiket is. Én, ha az első rászólás után fojtatta volna, akkor pofont lekeverek neki, hogy a fal adja a másikat, nem érdekel, hogy kinek a gyereke, az én macskámmal nem szórakozhat senki. Ha anyuka nem képes megnevelni és még fel is háborodik, kaphat ő is egyet.

A papagájos esetnél simán feljelentem őket, bár sajnos itthon leszarják az állatok jogait a törvényhozók.

2017. aug. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%

Két része van a kérdésnek.

Az egyik, hogy sok szülő nem nevel, se állattal, se emberrel való kapcsolat felvételére, vagy tapintatra. Sajnos.

A másik az, hogy az én házamban megkövetelhetem a saját szabályaimat. A hetven éves nénikém is kimegy cigizni, mert mi nem dohányzunk. A szomszéd kisgyerektől pedig elvárom, hogy ne nyúzza szegény öreg kutyusunkat.

Ennyi, ha valaki annyira nem tisztel engem, a vendáglátót, hogy megpróbál kibújni a mi szabályaink alól, akkor nyugodtan távozhat. Nem lesz lelkifurdalásom. A vendégbarátság nem arról szól, hogy elviselem a tatárdúlást az otthonomban.

2017. aug. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen igazad volt, hogy rájuk szóltál. Nekem egy 2 éves unokahúgom van, ő is tépte sokáig a cicámat (sajnos időközben elpusztult más okból), de mindig megvédtem a cicát. Van a testvéreméknek egy kutyájuk, elvileg őt is csak simogathatja, de többször volt, hogy odacsapott a kutyának, a kutya volt, hogy odakapott a gyereknek ezért, és apám még a kutyát verte meg. Mit tanul így az a gyerek?! Hogy bármit megtehet az állatokkal.

Sajnos a gyerekek is csak a felnőttek vetületei, ugyanolyanok, mint ők. Mivel felnőttből is rengeteg az állatkínzó, bántalmazó, a gyerekek sem lesznek jobbak.

2017. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%

"Nem a gyerekekre kell haragudni, és őket verni, ha a gyerek ilyet csinál (persze erőteljesen rászólnék és elhoznám az állattól) én a szülőnek adnék egy nagy pofont!"


Ezzel csak az a baj, hogy hiába egyengeted el anyuci/apuci pofiját pár pofonnal, a gyerek ebből nem fogja megtanulni, hogy nem szabad az állatokat kínozni. Igenis a gyereknek is le kell csavarni egyet, hogy értsen a szóból, pláne, ha már 20-szor megmondták neki, hogy hagyja az állatot. A szülő meg talán ebből jobban ért, mert nem akarja, hogy a jövőben még több nyaklevest kapjon a kölyke másoktól, ha már a gyerek az uralkodó otthon, akinek a lába nyomát is meg kell csókolni.

2017. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
92%

Az én macskám fel szokott ülni a szekrény tetejére, ha hangos gyerekek jönnek. Szerencsére ütni nem szokták, de egyszerűen nem tudnak bánni pl. unokatestvérem gyerekei se vele. Mondom neki (a 3 évesnek), maradj szépen csendben, ide fog jönni a cica magától. Két pillanat múlva sikít egy nagyot, macska a szekrényen...


Szomorú dolgok ezek, ahol ilyen előfordul, amit a kérdező írt, a szülők ugyanolyan hülyék, mint a kölök. Én is kidobnám a házamból rögtön! Nem kell az otthonunkban elviselni a kreténeket, akinek nem tetszenek a ház szabályai, nem muszáj jönniük.

2017. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
27%
Nem a gyerek hibája, hanem a szüleié. Ezt látja/tanulja otthon. Ha egy gyerekkel baj van, általában a szülőt kéne elővenni és "kezelni", nem a gyereket...
2017. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
87%

Szüleimnél a tengerimalacot nyomorgatták, de én nem zavartatom magam, rászólok a gyerekre, ha az apja/anyja nem teszi, és a szüleim se hallgatnak ilyenkor. Ha nem használ, elveszem tőle az állatot és elküldöm a gyereket, és addig fajul a dolog, hogy tényleg veszélybe kerül az állat, én képen is vágnám akár más gyerekét is. Ha neki megengedi a szülője, hogy az én "családtagomat" bántsa, én is megengedhetem magamnak, hogy őt bántsam, nem?

Nem vagyok egy agresszív ember egyébként, de kisállatom van, egy szőrtépésnél sokkal nagyobb baj is lehet belőle, ha a gyerek nem vigyáz. És mikor vállaltam, azt is vállaltam, hogy megvédem, vigyázok rá és ellátom. Hát, ha kell, erővel is megvédem. Szerencsére a környezetünkben értelmes emberek élnek, akik értelmes gyerekeket nevelnek, még ha óvatlanok is, megértik, ha azt mondom, hogy nem szabad ennyire durvának lenni.

2017. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
71%

Ha az én macskámhoz nyúlna a kölök, nyugodj meg,anyukástúl, mindenestül úgy 31chán rúgtam volna,hogy a lakhelyükig meg sem állnak.

Aki ennyi idősen állatot kínoz,szívlapáttal verném agyon,mert abból normális ember már nem lesz.Utána a szülőt is.

2017. aug. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

Idióta unokatesóm pont ilyen.

5 éves, és néha átjönnek hozzánk. Nekem is macskám van, ő mindig játszani akar vele.

Megmondtam neki, hogy ha csöndben marad, idejön a cica, mert nem szereti a zajt. Elkezd felénk jönni, majd a gyerek sikít, ordít egy nagyot örömében, erre a macska már el is tűnt, mire a gyerek megsértődött, és elkezdett ordítva sírni, és nem hagyta abba minimum 20 percig. Ezután megfogadtam, hogy nem játszhat többet a macskával. Ha ennyit nem képes felfogni, hogy ne visítson, mint egy disznó, mert akkor elijeszti az állatot, akkor nem való állat közelébe.

Én mérgemben fel tudnék pofozni minden olyan taknyot, aki piszkálja, hergeli, provokálja az állatot, majd ha az állat nem hagyja magát, akkor a gyerek meg visít, ordít, sír fél órán keresztül....

Állatkertben láttam ilyet: Kisgyerek hívogatja az állatot, hangosan visít hozzá, dobálja valamivel. Aztán amikor az állat elkezdett felé közeledni, akkor meg egyből hátra arc, a gyerek elkezdett futni, miközben ordított, mint akit ölnek. Meg tudtam volna agyalni ugyanúgy a nevetgélő szülőket.

2017. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
31%
Nos, nálunk volt kutya, többféle kisállat, sose bántották a gyerekeim őket, sőt, nagyon rendesen ellátták, tisztán tartották, foglalkoztak velük. Elképzelhetetlen, hogy bárhol vendégségben ilyen probléma adódjon, mint a kérdésben. Mindazonáltal ha bárki, bármilyen okból hozzányúlna a gyerekeimhez, először leverném, mint vak a poharat, utána pedig még fel is jelenteném kiskorú bántalmazásáért. A kicsi gyerek ugyanis nem felelős a saját cselekedeteiért, a felnőtt viszont igen.
2017. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!