Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képesek egyes...

Miért nem képesek egyes szülők megtanítani a gyereket arra, hogy ne bántsák az állatokat?

Figyelt kérdés

Konkrétan az egyik eset nálam, a másik egy ismerősömnél történt.

Nekem van egy macskám, elég nagydarab (nem kövér, Maine Coon), aki rendesen kézhez van szoktatva. Viszont jött egy távolabbi ismerős anyuka, a 3 éves kisgyerekével. Amint meglátta a macskát, egyből rohant utána, nyúzta, dobálni próbálta stb. Rászóltam minimum 4-szer, hogy hagyja békén, mert nem lesz jó vége. Az anyja rám förmedt, hogy mit vagyok úgy oda, csak játszik. Erre egyszer csak úgy meghúzta a szőrét, hogy a macskám odakapott, és jól belekarmolt a kölökbe, aki ordítva futott az anyjához. Anyuka már a macskát akarta felrúgni mérgében, mire én megmondtam neki, hogy ha megteszi, feljelentem állatkínzásért, és meg kéne a gyerekének tanítani, hogy nem bántjuk az állatokat, meg nem úgy játszunk velük, hogy rugdossuk, tépjük, stb. Anyum is mellém állt. Erre felcsapott orral távoztak, és közölték, hogy ha komolyabb baja lesz a karmolásból, mennek a rendőrségre.


A másik eset egyik közelebbi ismerősöméknél volt, szintén kisgyerek. Nekik papagájuk volt (ami nem tudott repülni), ott a 4-5 éves kisgyerek szórakozott vele. A papagáj elkezdett énekelni, erre a gyerek megijedt, és elkezdte ütni, vágni, rúgni a madarat, melynek az lett a vége, hogy a madár elpusztult. Ismerősöm mesélte, hogy nagyon ki voltak akadva, és ki is tiltották a kölköt onnan az anyjával együtt, mert ő csak nézte az egészet, meg nevetett, hogy micsoda virgonc a gyerek, hogy játszik.


De rengeteg ilyen videót is láttam, ahol a szülők szerint vicces (ők csinálták a videókat), hogy a gyerek nyúzza, üti, rúgja a kutyát/macskát/akármit.

Én is nagyon mérges voltam a gyerekre, aki nyúzta a macskám, és anyuka szerint ő így játszik az állatokkal...

Miért nem képesek a szülők megtanítani arra a gyereküket, hogy ne bántsa, kínozza az állatokat? Főleg, hogy igencsak rossz vége lehet ennek a gyerekre nézve.


Nálatok volt ilyen? Vagy hogyan kezeltétek volna a szituációt?



2017. aug. 7. 20:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
77%

"Mindazonáltal ha bárki, bármilyen okból hozzányúlna a gyerekeimhez, először leverném, mint vak a poharat, utána pedig még fel is jelenteném kiskorú bántalmazásáért. A kicsi gyerek ugyanis nem felelős a saját cselekedeteiért, a felnőtt viszont igen."

Hát 20-as engem nagyon nem érdekelne, ha a hülye szülei nem képesek rászólni, akkor majd rászólok én, de nem tűröm el senkitől, hogy bántsa a macskáimat, nem érdekel, hogy gyerek vagy felnőtt, a kölöknek is simán lekevernék egy pofont, ha a szülőnek nem tetszik, ő is kaphat, aztán várnám a feljelentést, biztos nagyon komolyan vennék. :)

2017. aug. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagyszülőknél van egy kutya és az apósom folyamatosan úgy "simogatja", hogy paskolja, de szinte már sajnálom a kutyát úgy. És persze mondja a gyereknek is, hogy paskolgassa nyugodtan. Na most az nagyobb testű kutya és a gyerek (2 éves) még nem tudja annyira kontrolálni az erejét így van, hogy a kisebb kutyusoknál is elkezdi "paskolni" és hiába szólok, hogy finomabban stb. ezt látta ezt "tanították" neki így nagyon nehéz leszoktatni róla.

Természtesen szólunk, hogy nem szabad így stb. de már mondhatni elcseszték egy kicsit.

Nem az állatkínzó gyerekeket akarom ezzel védeni, de a gyerek nem mindig tehet arról amit csinál. Ő csak utánoz. Persze, ha valaki szól, hogy ezt vagy azt ne csináljuk az állatkájával akkor akár elhúzzuk a gyereket, de nekünk is ciki, hogy nem simogat, pedig mi nem verünk állatokat.

2017. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
4%

" a kölöknek is simán lekevernék egy pofont, ha a szülőnek nem tetszik, ő is kaphat, aztán várnám a feljelentést, biztos nagyon komolyan vennék. :)"


Nem sok esélyed lenne velem szemben, kiscsillag, annak ellenére, hogy nő vagyok.:-) Viszont a feljelentésben kifejezetten jól mutatna, hogy nemcsak kiskorút, hanem nőt is bántalmaztál, mert a kisgyerek meghúzta a macskád szőrét.:D

2017. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok kiscsillag és mivel én is nő vagyok, nem hiszem, hogy ennek jelentősége lenne. Azt meg mégis honnan tudod, hogy mennyi esélyem van veled szemben? :D

Körberöhögnének, ha emiatt feljelentenél bárkit, csak mondom, hogy sehova nem jutna az ügy, főleg mert nem ok nélkül történne, hanem azt kapná a kölök, meg az anyja is, amit érdemelnek. De szerencsére nekem nem ilyen agyalágyultak az ismerőseim és a gyerekeiket sem úgy nevelik, hogy csak mert a megszülték, nekik mindent szabad.

2017. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
90%

Ezt már én is megfigyeltem.

Társasház udvarában szo.szédok,gyerekek játszanak.

Az egyik kislány elkezdi b.a.szogatni a kutyát, fogdossa,cibálja a fülét, szorongatja a fejét ,nyakát. Csodálkoztam,hogy nem kap oda a kutya. Az anyja pedig csak néze bambán, meg se szólalt. Aztán mikor a kislány visszament az anyjához,annyit mondott neki,hogy ne nyúljon hozzá kutyáskézzel.

2017. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

1. ki nem allhatom a gyerekeket akik nem tudnak viselkedni, ezert nagyon keves gyerekes ismerosom van azok olyanok hogy a szulo kontrollalja a viselkedesuket es mar kicsi korban van korulottuk cica kutya es megtanitjak oket a helyes viselkedesre.

2. a helyedben ugy vagtam volna ki BARKI AZ aki a macskamat akar csak szoval megfenyegeti hogy laba nem erte volna a foldet es attol a naptol meg a koszono viszony is leallt volna.

3. mivel allatbarat vagy figyelj oda hogy KIZAROLAG OLYAN baratokat es ismerosoket engedje a lakasodba akik szeretik az allatokat es megfeleloen bannak veluk. nincs jelentosege hogy rokon vagy csak ismeros.

nekem az allat joletes szazszor fontosabb egy kolyoknel.

2017. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
23 as nalam fel se merulhetne hogy betedd a labadat a kolykoddel a lakasomba, igy nem kene hogy pofan vagjam a neveletlen gyereket es az se hogy kiszaggassam a hajadat amiert a macskamhoz nyultal. en eletemben egyszer vertem meg not (igaz csak 16 evesek voltunk es nagyon regen volt)addig vertem a fejet a jardaszegelybe amig le nem szedtek rola. de lehet hogy a sajat lakasomban elfogna a sotet kod es a nagykest vagnam beled. szoval ne gondold hogy minden no beszarik egy kolyok miatt vagy egy haborgo "anyuka " miatt.
2017. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja es kedves 23 as rohadtul nem erdekelne a feljelentesed, siman es rohogve kifizetnem a birsagot mert mast ugyse adnanak erte foleg ha van penzem egy jo ugyvedre. Ilyenkor orulok hogy nem kell Mo on elnem ahol ilyen nepek vannak mint te is. a kerdezo helyeben kiba....tam volna anyukat a mocsok kolykevel hogy azt se tudta volna hol a kijarat.
2017. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értettem... párom öccse most 3,5 éves. MINDIG van ott valaki (már a kezdetektől) ha állathoz nyúl, simán meg lehet vele érttetni hogy "a cicát békénhagyjuk ha eszik/ alszik/ wc-zik, simogatjuk ha odajön hozzánk és szeretné, farkát nem fogjuk meg, finoman simizzük". Ha úgy nyúlt oda (nyilván idő mire kifejlődik a finommotorika), a belemarkolást kijavítottuk simogatássá. Később már a kutyusokkal is jól elvolt, azóta a haszonállatokat is ügyesen segít etetni, mondjuk vele foglalkozva is van.

Ha lenne gyerem és olyan fájdalmat okozna egy állatnak hogy odakap, lesülne a bőr a képemről, nemhogy még nekem álljon feljebb. Én azt csinálnám ha ilyen történne (pláne hogy a hőn szeretett családi kutyánk után rottweilert akarok majd), hogy az első "olyan" mozdulat után elkülöníteném őket, többet nem jöhetne, aki vele van konfrontálódnék, mert tegyük fel hogy ha nem vigyázok, nálam nem lesz baj, de máskor? Ha egy ideggyenge, széttraumatizált, mentett kutyát reckíroz? De nem is kell kutya, bőven elég ha egy macska mondjuk véletlenül a szemébe kap. Ha már csak a gyerMek érdekeit és biztonságát nézzük, mert minden körülötte forog, akkor sem állja meg a helyét az hogy bármit megtehet az állatokkak.

jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
utalom a gyerekeket igy egyetlen gyerekes csaladdal sem tartok kapcsolatot. viszont van 6 cicam 1 kutyam 1 kakadum es meg sose bantottak oket mert kolyokmentes az ovezetunk. szo szerint fizikai undorom van a gyerekektol akik legalabb a 10. evuket nem toltottek be.
febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!