Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha közepesen...

Mit csináljak, ha közepesen demens édesanyám nem hajlandó otthonba költözni?

Figyelt kérdés
Egyedül él tőlem távol,nincs aki vigyázzon rá.Egy gondozónő látogatja naponta egyszer fél órára,de a nap hátralévő részében egyedül van.Most már ott tart,hogy önveszélyes,naponta összepakolja a dolgait és útnak ered.Nagyon akaratos,agresszív,szerinte ő nem beteg.Mindenkit ellenségnek lát,aki csak meg meri említeni,hogy otthonba költözzön.Az orvos szerint,ha ő nem egyezik bele,sehova nem lehet elvinni,sem kórházba,sem otthonba.Nekem pár hét múlva lejár a szabadságom,haza kell mennem és nem tudom mit csináljak?Házi gondozás sem jöhet szóba,mert nincs az az ember,aki elvállalná,nem is tűr meg maga mellett senkit.Teljesen tanácstalan vagyok.

2017. aug. 11. 17:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

#8: Persze, de a gyerek simán felújíthatja a szülői házat... És ha az otthon vezetője partner a mesében, akkor az anyuka alá fogja írni a papírokat, annak a tudatában, hogy csak két hétig tart...

Az anyukát sem viseli meg, mert szentül hiszi, csak tegnap ment, és csak két hétig marad, mivel a rövid távú memóriája nem működik.


Úgy imádom, amikor olyanok mondják meg a tutit, akiknek soha nem volt részük demens beteg ápolásában.


Egyet felejt el mindenki: aki demens, az ön- és közveszélyes. Nem megoldás, hogy a gyereke magához költöztesse, csak ha megengedheti magának, hogy évekig ápolási segélyt kapjon (ami majdnem a nullával egyenlő...), és utána visszaveszik.

Ugyanis a demens beteg 100%-os felügyelet igényel, akkor is, amikor alszik....

A házi gondozó az, ami még szóba jöhet.. Ha az ember megengedheti magának, hogy erre két embert felváltva megfizessen....

Ez hétvégékkel, éjszakákkal, két ápolóra a járulékokkal együtt havonta kb. félmillió forint, 4-5 éven keresztül. Szerintem ezt elég kevesen tudják bevállalni...


A gondnokság alá helyezés meg.... Bíróság elé viszed az anyádat, hogy bebizonyítsd, nem beszámítható...

Mire az eljárásnak vége, és szabadul fel hely az otthonban, addigra legtöbb esetben a beteg meghal...

2017. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
#10: Demens beteget nem fogadnak sima otthonban, csak a demens részlegen. És azok zártak.
2017. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%
Kedves előző előtti, tényleg őszintén érdekel engem: akkor mi a megoldás?
2017. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

#13: Az, amit a 6-osban leírtam... Még akkor is, ha tükörbe nézve legszívesebben szemen köpnéd magad!


Hazudni kell, mosolyogva, nap mint nap... Mert nem az számít, te mit érzel, hanem az, amit Ő. És ő ezeket nem látja át...

Egy idő azt sem tudja, hogy otthonban van.. Úgy mesél, mintha otthon lenne. Ő boldog, csak te halsz meg naponta százszor...


Évekig gondoztam anyukámat, amíg lehetett.. Házi gondozás, plusz a család. De van egy pont, amikor nem elég. Ha dolgozol, ha családod van, nem tudod a 100%-os felügyeletet (szó szerint) megoldani....


Benne voltam, végigcsináltam! Az ellenségemnek nem kívánom.


De úgy ment el, hogy a gyermekei fogták a kezét, előtte az otthonban minden nap látogattuk! Azt se tudta, hogy a lánya vagyok, a testvérének hitt, és örült nekem. Ő boldog volt. És csak ez számított.

2017. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékú válaszokat!
2017. aug. 12. 13:39
 16/20 anonim ***** válasza:
22%

"És ha az otthon vezetője partner a mesében, "


Ilyen nincs. A mama bármikor kijöhet.

A gyerek meg akkor tud lakást felújítani, ha a szülő belegyezik.

Orvosilag nincs is diagnosztizálva a mama.


"Az orvos szerint,ha ő nem egyezik bele,sehova nem lehet elvinni,sem kórházba,sem otthonba"

HA az orvos szerint valóban demens lenne, akkor kivizsgálást jasvasolna, főleg, ha a kérdező panaszkodott rá.

2017. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
39%

"A gondnokság alá helyezés meg.... Bíróság elé viszed az anyádat, hogy bebizonyítsd, nem beszámítható...

Mire az eljárásnak vége, és szabadul fel hely az otthonban, addigra legtöbb esetben a beteg meghal...

"


Dettó hülyeség.

2017. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

#16: Mondom, hogy végigcsináltam! A demens részlegek zártak, nem lehet kimászkálni!

A kérdező nem írta, hogy nincs diagnózis! Anyukámnak is ambuláns rendelésen állapították meg. Pszichiáteri szakvélemény elég hozzá.

2017. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
62%

#17: Sajnos nem az... :/

Örülj, hogy nem volt benne részed.

2017. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte együttérzésem. Nincs jó megoldás. Kényszermegoldások vannak. Ha egyedül él ilyen foku demenciával, akkor rövid időn belül fog valami olyan baromságot csinálni, hogy kórházba kerül, aztán vagy meghal, vagy megrokkan, stb. Az otthonba kényszerités is nagy trauma, gyors állapotromlást okoz. Vagy ápolod saját magad - évekre föladva a saját életedet - vagy fogadsz igen nagy pénzekért gondozót mellé, akit vagy kidob ötpercenként vagy elfogad, kiszámithatatlan. Egyszerűen nincs jó megoldás, borzasztó betegség ez. Tanácsot adni sem lehet, mert nem ismerjük a személyes helyzetedet, az anyagiakat, a családi hátteredet, stb. Én föladtam az állásomat, visszaköltöztem anyukám lakásába vidékre, és... hát ez anyukámnak jó megoldás, az tény. Nekem nem éppen jó. Óriási egzisztenciális romlás (pedig nekem van hátterem...), teljes elszigetelődés. Mondom, nincs itt jó megoldás, Kényszermegoldások vannak.
2017. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!