Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élnék egy lakásban 18 éves vagyok. Van neki egy haverja aki a közelünkben lakik, 26 éves, a szülei lakásában él. A srácnak van egy macskája ami nálunk lakik egy éve, mert a srácnak nem engedik meg anyjáék hogy a lakásukba lakjon ezért anyám befogadta a gyerek macskáját de a gyerek veszi neki elvileg a kaját.

Felújítjuk a lakást mert egy éve vettük. Anyám nem engem kérdez meg, hogy mi hogy nézzen ki hanem a gyereket. A gyerek oda hordja az én szobámba a cuccaim mert neki nincs saját szobája anyjáék lakásában.

Nincs rendes munkahelye mert anyám vállalkozásában dolgozik mert ő nagy művész lélek és nem hajlandó akárhova elmenni dolgozni hogy legyen pénze. Engem anyám nem "vett fel" dolgozni nyáron hozzá mert a gyerek ott dolgozik és nincs hely, nem ám a saját gyerekének adna munkát hanem másénak (pedig az előtt pár héttel még ő mondogatta hogy szeretné ha ott dolgoznék)..

Teljesen kikészít én nem vihetem oda a kutyámat (kis termetű) a lakásba amit apukámtól fogok kapni karácsonyra de más macskája nálunk lakik. Szerintem ez rohadtul nem igazságos.

Állandóan a haverját védi. Teli van a cuccaival a lakásunk mert vagy oda hordja a sajátját vagy izléstelen ajándékok formájában próbálja meg becsempészni a lakásunkba a saját stílusát.

Anyám amióta vele barátkozik (1,5 éve) teljesen megváltozott mint ha a gyerek hasonmása lenne emberi stílusban, gondolkodásban, zenei izlésben. Állandóan őt védi, azt akarja hogy jóba legyek a sráccal de szerintem logikus ha ezek után nem szeretnék mert egyáltalán nem szimpatikus.

Olyan is előfordult hogy (a szobámban vannak állandóan nappalinak használják) iszogattak alkoholt és engem is kínálgatott anyám (ami egy anyától nem normális szerintem, akárhány éves a gyerek pláne egy szimpla hétköznapon).


Kérlek segítsetek és ne azon legyetek hogy még engem oltsatok le. Köszi..


L


2017. aug. 14. 23:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Anyukád lélekben újra tini lett. Költözz el!
2017. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Apudhoz nem tudnál költözni? Egyértelmű, hogy ezek dugnak.
2017. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Anyádat kérik vissza a 80as évek...Mi ez már? Én elköltöznék amilyen gyorsan csak lehet...Ha valami nyűgje lenne anyádnak veled akkor hozzá vághatod hogy mért nem cserél le a gyerekre... Vagy hogy meg se kellett volna szuletned mert ott a másik gyerek... Más nem jut eszembe...a legjobb ha apukáddal is beszélsz és mi van ha hozzá költözöl? Az is jó megoldás lehet...mert anyád egy 16 éves bringának képzeli magát...Amikor elmúltak a 80as évek...Az ilyen embereket úgy agyon tudnám verni egy villával ;)
2017. aug. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
En kerek perec elmondanam anyamnak hogy undorito amit csinal. Keressen maganak korban hozza illo partnert, es a valasztol fuggoen cselekednek. Ha anyam tovabbra is emelett a tejfolos szaju luzer mellett dont, akkor lelepnek.
2017. aug. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

Jobb, ha elkezded apucinak hívni a srácot, mert tuti, hogy tömi anyádat.

Esetleg beszélj a srác muterjával, hogy itt valami disznóság megy.

A srác cuccait meg bszd ki a folyosóra, állj a sarkadra.

Mennyi idős? Nagyobb nálad, erősebb? Kicsit megmutathatnád neki, hogy ki a férfi a háznál.

2017. aug. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolso

A kerdezo egy no.

2017. aug. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

"A kerdezo egy no." - a helyzet az, hogy a Kérdező gyerekké nyilvánította, és gyerekként kezeli önmagát:

" iszogattak alkoholt és engem is kínálgatott anyám (ami egy anyától nem normális szerintem, akárhány éves a gyerek" - és tán ez a legnagyobb probléma ezzel az egésszel.

Kérdező, ha nem írtad volna, hogy 18 vagy, én max 12-nek néztelek volna a leírtak alapján. Tudod, az ember 18 évesen már igyekszik a saját életét, párkapcsolatát szervezni és élni, és nem az anyukája magánéletével/haverjaival/pasijával(?) van elfoglalva. Azért normális esetben te pár éven belül a saját életedet fogod élni a saját pároddal, és nyilván anyukádnak se célja, hogy egyedül maradjon, ezen gondolkozz el.

Nyilván neked nem kötelező szeretni a számára fontos embereket, elfogadni viszont igen, ahogy anyukádnak is azokat, akik számodra fontosak, pont azonos módon.

És de, teljesen normális valakit 18 évesen alkohollal kínálni, ahogy az is, ha az illető nemet mond, ha nem kér. Az ember 18 évesen már maga hozza meg a saját döntéseit.

2017. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

utolso

Igen elvileg igazad van, de ne felejtsd el, hogy itt nem az a baja a kerdezonek hogy az anyjanak uj partnere van, hanem hogy egy majdnem vele egykoru szemely az, akivel megkulomboztetett bizalommal banik a sajat gyereke karara.

Ez azert igy mar egy masfajta felallas, mintha csak egy szimpla "gyerek-feltekenyseg" volna. De meg ha az volna is, meg ha ez a partner az anyjaval egykoru lenne, es a pasi kiturna a 18 eves lanyt az anyja lakasabol, az is sulyos lenne.

2017. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

#8, nézd, a Kérdező anyja elvált, a lánya felnőtt, nyilván most a saját életét akarja első sorban sínre tenni - ha nem akar idős korára a lánya nyakán lenni mártírkodó "bezzeg én feláldoztam érted az életem, bezzeg te..." koloncnak. Az is nyilvánvaló, hogy ebben néha elvéti az arányokat, senki sem tökéletes.

Én csak azt tudom javasolni a Kérdezőnek, hogy kezdje el a SAJÁT életét élni, a saját baráti körét, a saját párkapcsolatát alakítani.

2017. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Elozo vagyok es meg annyit hozzatennek, hogy szerintem sem normalis dolog egy anyatol hogy alkohollal kinalja a 18 eves gyereket, foleg nem hetkoznapon. Egy szulonek jo peldaval kellene eloljarnia, peldaul hogy nem iszik, vagy legalabbis ha igen, akkor alkalomszeruen, mondjuk valamilyen esemenyen, vagy ha csak egy sort peldaul otthon vacsora utan. Viszont akkor sem kell a gyereket kinalni csak azert mert az mar torvenyesen nagykoru lett. Mint ahogyan a cigarettat sem dugjuk a gyerek szajaba, ha mar mi szulok raszoktunk - mar aki, en nem dohanyzom - akkor probalom elmondani a gyerekemnek hogy ez nem egeszseges, en mar raszoktam es nem tudok leszokni, ezert inkabb nem kinalgatom, mert nem akarom ot is ennek kitenni.

Azt pedig hogy koltozzon el konnyu mondani, nyilvan tanul meg, es nem akar az anyukaja luzer pasija miatt egy eleten at chipset sutni a Mcdonaldsban, vagy kozmunkasnak lenni, mert egy 18 eves meg nem kesz az onallo eletre ha semmi vegzettsege, csak egy eleten at szivni fog.

2017. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!