Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élnék egy lakásban 18 éves vagyok. Van neki egy haverja aki a közelünkben lakik, 26 éves, a szülei lakásában él. A srácnak van egy macskája ami nálunk lakik egy éve, mert a srácnak nem engedik meg anyjáék hogy a lakásukba lakjon ezért anyám befogadta a gyerek macskáját de a gyerek veszi neki elvileg a kaját.

Felújítjuk a lakást mert egy éve vettük. Anyám nem engem kérdez meg, hogy mi hogy nézzen ki hanem a gyereket. A gyerek oda hordja az én szobámba a cuccaim mert neki nincs saját szobája anyjáék lakásában.

Nincs rendes munkahelye mert anyám vállalkozásában dolgozik mert ő nagy művész lélek és nem hajlandó akárhova elmenni dolgozni hogy legyen pénze. Engem anyám nem "vett fel" dolgozni nyáron hozzá mert a gyerek ott dolgozik és nincs hely, nem ám a saját gyerekének adna munkát hanem másénak (pedig az előtt pár héttel még ő mondogatta hogy szeretné ha ott dolgoznék)..

Teljesen kikészít én nem vihetem oda a kutyámat (kis termetű) a lakásba amit apukámtól fogok kapni karácsonyra de más macskája nálunk lakik. Szerintem ez rohadtul nem igazságos.

Állandóan a haverját védi. Teli van a cuccaival a lakásunk mert vagy oda hordja a sajátját vagy izléstelen ajándékok formájában próbálja meg becsempészni a lakásunkba a saját stílusát.

Anyám amióta vele barátkozik (1,5 éve) teljesen megváltozott mint ha a gyerek hasonmása lenne emberi stílusban, gondolkodásban, zenei izlésben. Állandóan őt védi, azt akarja hogy jóba legyek a sráccal de szerintem logikus ha ezek után nem szeretnék mert egyáltalán nem szimpatikus.

Olyan is előfordult hogy (a szobámban vannak állandóan nappalinak használják) iszogattak alkoholt és engem is kínálgatott anyám (ami egy anyától nem normális szerintem, akárhány éves a gyerek pláne egy szimpla hétköznapon).


Kérlek segítsetek és ne azon legyetek hogy még engem oltsatok le. Köszi..


L


2017. aug. 14. 23:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%
Akarom mondani a 8-as voltam
2017. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%
#10, senki sem mondta, hogy költözzön el... (bár az én párom 18 volt, amikor összeköltöztünk)... egyszerűen abban a korban, ami rég a leválásról kellene szóljon, ne az anyjától való függőséget akarja erősíteni.
2017. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%

12-es

Kivancsi lennek a parod ferfi vagy no, illetve mire vitte az eletben. Persze lehet hogy tudott tanulni, mivel te vele voltal, igy ketten csak ossze tudtatok rakni annyit hogy ne forduljon fel ehen a tanulas mellett.

En 18 voltam mikor ugyanigy kidobtak otthonrol, es nem karolt fel senki sem. Tanulni nem tudtam mert reggeltol estig dolgoztam azert hogy legyen egy fedel a fejem felett, es naponta egyszer enni tudjak. Tanulni nem tudtam tobbet, vagy legalabbis olyan dolgot nem amivel valami jo munkat megfoghattam volna. Nem sokkal kesobb meg ferjhezmentem es szulettek a gyerekek, igy akkor azert nem ment az egyetem, mivel a ferjem - aki szinten latastol vakulasig melozott - nem tudott ugy segiteni benne, nagymama pedig a fent emlitett szitu miatt nem volt. Kesobb meg elhagyott a ferjem, en meg ott voltam ket gyerekkel minden vegzettseg nelkul, persze hogy nem tudtam oket eltartani, hiaba guriztem. Szoval tapasztalatbol beszelek.

Ennek a lanynak most kell az eletet megalapoznia, es az nem fog menni, ha elkoltozik mert akkor mehet a gyarba a futoszalag melle, vagy kozmunkasnak. Hacsak ossze nem koltozik valakivel ahogyan a te parod tette, de az meg nem biztos hogy jol sul el, mint ahogyan az en peldam is mutatja. En azt gondolom, hogy az anyuka igenis elje diszkretebben a maganeletet, es nem kell a 18 eves lanyat otthonrol kiturni, csak azert mert ugy dontott hogy egy 26 evest kefel.

2017. aug. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

#13, a párom nő, és abszolút senki sem dobta ki otthonról, úgy döntöttünk, hogy összeköltözünk, és együtt alakítjuk ki a közös életünket, és kész.

De ez itt off mellékszál, a kérdésben semmi sem szól arról, hogy a Kérdezőnek egyáltalán lenne saját párkapcsolata, vagy legalább saját társasága.

Az meg teljesen érdektelen mellékszál valójában a történetben, hogy a Kérdező anyjának haverja vagy barátja vagy pasija vagy mittudomén hány éves, a világon semmi jelentősége, ugyanezek a konfliktusok meglehetnének akkor is, ha 40 vagy 60 - vagy épp 16 -

lenne.

2017. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is valószínű, hogy anyud és a srác titokban összejárnak. Nekem túl szürreális, hogy ilyen jóban vannak, ott tartja nálatok a srác a cuccait, a macskáját, átmegy hozzátok iszogatni, de közben csak "haverok"? Valószínűleg azért segített neki anyukád a munkával is, mert van köztük valami. Én legalább is nem hívnék át magamhoz iszogatni egy férfi barátomat, nem hagynám neki hogy csak úgy telepakolja a cuccaival az én lakásom... És minden eséllyel azért szeretné anyud hogy jóban legyetek, mert van köztük valami.
2017. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy tűnik reálisnak ez az amúgy abszurd történet, hogy van közöttük valami, és azért viselkedik "fiatalosan", mert így akar tetszeni a srácnak, bizonygatni, hogy márpedig hozzá illő. Amennyiben a macskája, cuccai ott vannak, lehet oda is akarja költöztetni anyukád és ezért akarja, hogy jóban legyetek, meg lógnak nálad. Szokott ott aludni esetleg ez a srác?...
2017. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy nekem nincs saját életem, baráti köröm, kapcsolatom. Higyjétek el nem azért írtam ki a kérdést mert "jaj anyuci már szarik rám és már nem én vagyok a középpontban", csupán igazságtalannak tartom.

Csak tudjátok szar nézni, hogy anyám egy majdnem korombeli fiúcskával rohangál aki állítólag csak a haverja, én is biztos vagyok benne, hogy lefekszenek de ezt is tagadja. Undorítónak tartom ezt egyébként, pláne azért mert a gyereknek se kocsija se lakása se munkahelye és anyám ezen dolgaira tekint a magáéként. A családom is megmondta világosan anyámnak (szülei) ha ezzel a csávóval jön össze akkor onnantól kezdve rájuk ne számítson. (És mindez a gyerek kora miatt és az miatt mert konkrétan anyámat használja ki nem a saját életét építi).

Természetesen én minden erőmmel azon vagyok hogy a saját életem éljem és építsem. Ezért is oly felháborító, hogy egy nálam 8 évvel idősebb ember mért idegenek életére akaszkodik rá és miért még egy senki, otthon élő..

Apukám sajnos külföldön él, szoktunk beszélgetni ilyesmiről de egy évben 2x találkozunk. Nem tud túl sok mindent tenni onnan.

Anyámnak egyébként mondtam már nem egyszer ha kora beli, rendes munkával, autóval, és lakással/házzal rendelkező, velem tisztelettel beszélő, engem nem kitúró férfivel jönne össze áldásom adnám rájuk. Erre a válasza az, hogy a feljebb említett haverjával csak haverok és nincsenek együtt...

2017. aug. 15. 14:51
 18/19 anonim ***** válasza:
68%

"Anyámnak egyébként mondtam már nem egyszer ha kora beli, rendes munkával, autóval, és lakással/házzal rendelkező, velem tisztelettel beszélő, engem nem kitúró férfivel jönne össze áldásom adnám rájuk." - Kérdező, már bocs, de ez lenne az a mondat, ami után tényleg repülnél... amikor végre megszabadultam a szüleimtől, akik folyamatosan bele akartak nyomni a "rendpárti-értékelvű-konzervatív" agybajukba, utána a gyerekemtől is tűrjem el ugyanezt az aljasságot? Már bocsi, de anyukádnak is egy darab élete van, amit nem úgy kellene leélnie, hogy közben folyamatosan mások kényszerítik rá a saját elveiket és értékrendjüket.

"A családom is megmondta világosan anyámnak (szülei) ha ezzel a csávóval jön össze akkor onnantól kezdve rájuk ne számítson. (És mindez a gyerek kora miatt " - na, ez lett volna az utolsó pillanat, amikor egyáltalán szóba állok a szüleimmel a helyében. Mit képzelnek magukról az ilyenek, azt hiszik, egész életükben ráerőltethetik a gyerekükre a saját beteg gondolkodásukat???

Úgyhogy bocsánat, de ezek után már anyukád az, akit sajnálok, mert ilyenekkel van körülvéve.

2017. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%
Anyukád felnőtt nő. Gondolom apuddal akkor még együtt vannak, de ha nem akkor javíts ki. Ha együtt vannak, akkor elrontotta ott a dolgot, hogy szeretője van. DE ettől még ember, vannak szükségletei. A megcsalás egyáltalán nem megoldás de ez van. Biztos, hogy több van köztük barátságnál, legalább is anyud részéről tuti. Ameddig nem a pénzéből akar megélni a srác és nem élősködik 0-24-ben rajta, addig nem tudom mi akadálya ennek (természetesen akkor apukáddal is jó hamar el kellene rendezni a dolgokat). Egyébként az, hogy munkát szerzett neki, még nem baj. Egyszer él az ember, nem mások véleménye alapján kellene élni az életünket. Igaz csak 19 éves vagyok, de nem hagynám, hogy a szüleim beleszóljanak hogy kivel akarok együtt lenni - ha kidobnának emiatt amit amúgy úgysem tennének, akkor egyszerűen nem mondanám el hogy együtt vagyunk amíg itthon lakom. Nem tartom magam a világ legbölcsebb és legjobb emberismerőjének, de nem kezdenék olyannal, aki szerintem nem érdemes rá. Anyukád had éljen egy kicsit, megérdemli, nem? Persze elhiszem, hogy furcsa ez a korkülönbség, de: az egyik barátnőm anyukája most 42 éves és egy 28 éves férfival van jól működő, hosszútávú kapcsolata. A pasas séfként dolgozik, panelban laknak és nincs kocsijuk, de nem élősködik. 18 éves vagy már, anyukádnak rég nem olyan párra van szüksége, aki nevelőszülőnek is megfelel. Nem úgy fog párt választani, hogy előtte megkér, hogy válassz helyette vagy add áldásodat. Nyilván te sem fogod eltűrni ha egy jövendőbeli párodra azt mondaná, hogy "Már pedig vele nem! Mi ez hogy nincs autója?" :)
2017. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!