Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy ilyen apa...

Szerintetek egy ilyen apa rossznak nevezhető?

Figyelt kérdés

Mivel én csak őt láttam a családban, mint férfit, ezért őszintén kérdezem, hogy ez az átlagos, jó vagy rossz viselkedés egy édesapától?


Alkoholista, tehát mindennap részeg. Délután 1-2-től (amikor végez a munkahelyén) estig részeg. Ilyenkor igazából nem erőszakos, csak idegesítő. Tehát, ha rájön a beszélgethetnék, akkor elkezd mindenféle logikátlan és teljesen lehetetlen tervekről/sztorikról mesélni (pl ebéd közben), ilyenkor nem nagyon tud értelmesen beszélni, ami kisebb koromban még vicces volt, de már szánalmas. Sokszor érdeklődik ilyenkor felőlem is, de ugyanazokat a teljesen alap és semmitmondó kérdéseket teszi fel (például, hogy hanyadikos leszek, hova megyek továbbtanulni).

Józanul értelmes, de egyrészt józanul még annyira sem érdeklődik, mint részegen és ha nem kelek hajnalban (nyilván nem), akkor nem is találkozom vele józanul.


Apa-fia programok kb 10 éve meghaltak (kb kétszer fociztunk a kertben), vagyis átalakultak. Néha elhív magával dolgozni (maszek kőműves), ami anyagilag tök jó, de az ember azt hinné, hogy ha napokig együtt dolgozunk, akkor beszélgetünk is, de nem.

Igazából szid mindent ami van (politika, város, emberek), emiatt sokszor szégyellem magam előtte, mert én kicsit liberálisabb eszméket vallok. Nem vagyok kigyúrva és a szerszámokhoz sem konyítok sokat, mostanában jöttem rá, hogy emiatt nem kellene gáznak éreznem magam, mert igazából ő volt az, aki ért mindenhez, de mégsem tanította meg egyiknek sem a használatát (a legalapabb dolgokra elég gondolni; favágás, kapálás, betonozás.. stb) de munka közben pedig elvárja, hogy elsőre menjen minden.

A nevemet igazából évek óta nem mondta, de ugyanígy van anyám nevével is (én "gyerek" vagyok neki, anyám "hallod", a 2 nővéremet a nevén szólítja).


Itthon van egy csomó apróság, amit egy délután alatt meglehetne javítani (ajtó, szigetelés, ablak... stb), de erre sosem kerül sor, helyette anyámmal veszekszik, amikor anya nem tökéletesen csinálja meg azt, amire apámat már évek óta kéri és ideje/eszköze/tudása is lenne rá.


Az már csak hab a tortán, hogy állandóan cigizik a házban, büdös és konkrétan a wc-t sem húzza le.


17 éves fiú vagyok.


2017. aug. 19. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy alkoholista, sajnos mindent elárul. Nem jó apa.

Az is gáz, hogy azt kérdezgeti tőled, hányadikos vagy. Ezeket azért a szülők szokták tudni a saját gyerekükről.

2017. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
"Alkoholista, minden nap részeg." Eddig olvastam, és ez alapján azt mondom, hogy rossz.
2017. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, rossz. A leírt személy nem teljesíti az apa, férfi elégséges feltételeit, azaz a férfias fellépés, higiénia, civilizált viselkedés mutatása, tanítása.

Nagyon jó, hogy erre már 17 évesen ráébredtél.


Én még nagyon kevés nem alkoholista kőművessel találkoztam, pedig elvileg a kettő nem kellene, hogy kéz a kézben járjon.


Az én apám ún. csendes alkoholista volt. Hogy most mennyit iszik, nem tudom. Sosem ütött, ilyesmi, de türelmetlen volt a "gyerekes" dolgok tekintetében. A személyi higiéniája sem volt tragikus (annyira jó sem).

Nem várta el, hogy elsőre menjenek a dolgok. ... De sajnos meg sem tanította a dolgokat (borotválkozás, stb.) a nyakkendőkötés kivételével.


Keress egy rendes férfiképet, amiből tudsz építkezni.

2017. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Innen nem tudom megitelni. De egyebkent lenyegtelenek a szulok. Az a lenyeg hogy te mit akarsz. Milyen ember akarsz lenni. Az en apam is meglepodott mikor oltonyben tavoztam reggel es megkerdezte hova megyek, mondtam erettsegizni. Ne ugy gondolkozz hogy rosszak a szuleim mert akkor jon az hogy azert nem vagyok sikeres mert rosszak voltak a szuleim es igy tovabb. Okozol egy sebet magadnak aminek nincs ertelme. Te vagy te az hogy ok a szuleid vagy nem, segitenek e vagy nem jok e vagy nem ezek lenyegtelen kerdesek. Haladj keresd a celjaidat majd ra ersz a szuloseggel foglalkozni amikor csaladod lesz.
2017. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ő nem jó apa. De ezt te is tudod.

Az én apám ugyan ilyen. Még a wc le nem húzás is stimmel :(

Mégis ember lettem.

Mikor már nagyon bosszantott, barátnőmre gondoltam akit az alkesz apja vert.

Szóval az enyém, és a tiéd legalább nem agresszív.

Szomorú, de a mai napig úgy vagyok vel e, h legalább ha iszik, kijön beszélgetni a konyhába velünk, mikir hazamegyünk.Egyébkén nem igazán.


Az lehet h gőze nincs h háby éves vagyok (soha nem is volt) de az unokájának mindig hoz valamit mikor hazajön. Pedig nem viccelek az életben egy szelet csokit nem kaptam tőle.

Kitartás!

Ez nem igen fog változni, de túlélhető.

28/N

2017. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"én "gyerek" vagyok neki, anyám "hallod"". Ezen felnevettem:)


Srác ez sok minden csak nem normális.

2017. aug. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!