Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire elfogadott a kicsi...

Mennyire elfogadott a kicsi esküvő pár rokonnal baráttal? A szüleim teljesen kikészültek, hogy nem akarunk több 100 fős lagzit.

Figyelt kérdés

Úgy döntöttünk a párommal csak a közeli rokonokat, barátokat hívjuk meg, úgy 20-25 főt. Nem szeretem a nagy felhajtásokat a családban, minden ilyenen láttam a sok fancsali arcot, a kritikákat mindenre. Jajj hogy néz ki a ruha, milyen rossz volt az ebéd, nem telt marhára.csak birkára stb..

Inkabb elmennénk 1-2 hétre nyaralni.

Anyám ma egész nap veszekedett, mit fognak szólni a rokonok, ő már előre felhívott rendezvény szervezőket. Más is csinálta így?


2017. aug. 19. 19:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek is inkább a pénzből nyaralni! Jobb élmény, mint előtte hónapokig szervezni, tiszta stressz az egész. Amúgy ki is fizetné a 100fos lakodaret vagy csak a telefont kapkodja?

Én voltam már ilyen olyan csiricsáré lakzikba hol hintó hol galambok meg csokiszokokut volt. Aztán 5 éven belül mind el is vált szépen nagyon rossz volt ott lenni azokon a fennkölt eskuvokon aztán meg azt hallani ezek is szetmentek meg azok is. Akkor mi értelme volt az egésznek? Ez az esküvősdi ne a rokonoknak szóljon, hanem rólatok.

2017. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

25 fős esküvőnk volt.

Nagyruha, kaja, pia, tánc. Minden ami kell.

Csak nem hívtunk meg olyan rokonokat akiket igazából nem is ismerünk.

Csak a szűk család volt ott.

( a barátokkal a nászút ztán egy bográcsolós estét csináltunk)


Egy percig sem bántuk meg h nem "szórtuk el a pénzünket" egy bulira.Mi pénzkidobásnak tartottuk.

Van akinek nagyon fontos h nagy esküvője legyen. nekünk nem volt az.

Csináljátok úgy ahogy az nektek tetszik. Legyen olyan amilyet ti szeretnétek. Ez a ti napotok!

Ne hagyd h bárki beleszóljon!

2017. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Ez a Ti esküvőtök lesz, így a döntés is a tiétek, hogy hogyan szervezitek meg.

A szüleid esküvőjéről sem te döntöttél.

Úgy csináljátok ahogy nektek jó, ebbe senki nem szólhat bele.

2017. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi először terveztük, hogy még tanut se hívunk és a szüleinket se aztán végülis a szüleink ott voltak a polgári esküvőn és utana együtt mentünk étterembe. Nem kiakadás vagyis mondjuk úgy hogy nem jutott a fülünkbe azóta se. Nem bántuk meg, hogy így döntöttünk. Mind a ketten utáljuk a nagy felhajtást és szervezkedést.

Szerintem olyan esküvőt szervezzetek amilyet ti szeretnétek. Ha nem tetszik a szüleidnek akkor mondd azt, hogy akkor ti elmentek ketten és nem muszáj ott lenni senkinek.

2017. aug. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

Igen!

csak nehogy úgy járjatok, mint mi a kedves feleségemmel, hogy a felháborodott szülők nem vettek semmit az esküvőnkre, mert mi nem akartunk lagzit.

A többi meghívott is úgy gondolta, mivel nem lakodalom, csak egy vacsora, ajándékot se kell vinni. :-)

Mi a nagy napunkon 0 azaz nulla nászajándékot kaptunk.

de minket ez nem érdekelt. :-)

2017. aug. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ki kérte meg hogy szervezkedjen? A te esküvőd olyan lesz amilyet te akarsz. Pont.
2017. aug. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Rendezvényszervező vagyok. Egy kis esküvő (szerintem) sokkal meghittebb tud lenni, mint amikor a ,,ki tudja honnan rokont" is meghívva jópofizni kell olyanokkal akikkel amugy egy szót sem váltasz. A nagy lagzinak is persze megvannak az előnyei, gyönyörű tud lenni... De ez a nap a vőlegémy és menyasszony napja. Nem az örömszülőké. Tapasztalatom szerint azok a szülők eröltetik sokszor akiknek nem olyan volt mint szerették volna és kompenzálnak. Ha ti kicsit akartok senki se eröltetheti rátok, hívhat 100 szervezőt is, ha nemet mondasz nem tehetnek semmit... Szervezd/szerveztesd ahogy TI szeretnétek, ha meg anyud leszervez mást akkor se vagy köteles elfogadni és elmenni. Kemény harc lesz :/ de ha már most beleszól akkor késöbb is mindenbe. A ti napotok! Sok boldogságot :)
2017. aug. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen teren fogok allni, en sem akarok 100fot, max. 50, de meg tan az sem. Az en reszemrol olyanokat hivnek akik kozel allnak hozzam (csalad, barat), akivel kb. Eddig ket szot beszeltem, vagy a kapcsolatom mar egy Szia-bol all, vagy, hogy facenek koszonhetoen felkoszontjuk egymast azert nem adok ki penzt. Es az en kedvenc zeneim fognak szolni, nem erdekel, hogy az kinek tetszik vagy kinek nem :D
2017. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%
Mond meg anyukádnak, hogy ez a te esküvőd nem az övé!
2017. aug. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Jó naiv vagy,ha eddig sem jöttél rá,hogy a magyar egy fikázós,hót pesszimista nép.Tipikus van rajta sapka,nincs sapka problémakör.

Nem,hogy örülnének az ingyen zabának,aminek az összegéből elmehetnétek több száz fő esetén akár a Kajmán-szigetekre.

Pont ezért nem akarok majd lagzit,akinek meg nem tetszik,csókolja meg a farpofáimat a főtéren.

2017. aug. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!