Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek, ha az idős...

Mihez kezdjek, ha az idős édesanyám egyedül marad?

Figyelt kérdés

Ha az édesanyám rendes lenne és idős korára (75 éves) egyedül maradna, akkor magamhoz költöztetném és gondoznám.


Sajnos, nem rendes. Elképesztően nehéz természete van.

Felnőtt korban is egy ideig egy háztartásban éltem vele, amikor elváltam. Pokollá tette az életemet.

A gyermekemet is kikészítette. Utálta az akkor még csak néhány éves fiamat, csak azért, mert külsőre hasonlít az édesapjára.


Édesanyám soha nem dolgozott. Most ketten élnek édesapám nyugdíjából. Édesapám nagyon beteg.

Ha édesanyám egyedül marad, özvegyi nyugdíjból fog élni. Ez az összeg nem elég ahhoz, hogy elhelyezzem az idősek otthonába. Ebből egyébként is nagy hiszti lenne, mert ő nem hajlandó akár hol és akár kivel élni...


Arra nincs pénzem, hogy fizessek valakit, hogy a saját otthonában gondozza, az özvegyi nyugdíj pedig erre szintén nem lesz elég.


Vele együtt élni pedig képtelen vagyok. Folyton hallgatózik, kémkedik, turkál a személyes tárgyaim között, pletykál a rokonoknak, szomszédoknak. Mindig ilyen volt, kislány koromban is.

Amikor elváltam, és egy ideig egy háztartásban éltünk, gyakran lopta a pénzemet és abból ajándékokat vásárolt a rokonoknak.

Egyszer, amikor otthon nem volt készpénz, a kisfiam megspórolt zsebpénzébe is bele akart nyúlni azzal, hogy "mit tud a gyerek, úgysem veszi észre!"


Mihez kezdjek vele, ha egyedül lesz, nem tudja ellátni magát és segítségre szorul? :-(


Napi szinten szaladgálni hozzá képtelenség, mert az út egy irányba min. 1,5 óra.



2017. aug. 26. 14:33
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A helyzet bonyolult.


Van egy nővérem, aki külföldön él, és folyton anyagi gondjai vannak. Ha pénzhez jut, akkor rövid idő alatt elszórja. Nem megbízható. Szélhámos. Amikor édesapám még dolgozott, a nővérem folyton élősködött a szüleinken, mindig kihasználta őket. Amikor pedig a szüleink segítségre szorultak, ő soha nem segített. Mindig minden csak az én gondom volt.


Az, hogy eladjam a szüleim házát és abból édesanyámat elhelyezzem egy jó helyre, ahol gondozzák, ápolják, jó ötlet, de egyszerűen nem kivitelezhető.

Egyrészt, az édesanyám természete miatt, másrészt pedig a nővérem miatt.


Az édesanyám nem egyezne bele, hogy eladjuk a házat. Akkor sem, ha egyedül ott van és segítség nélkül ebbe belehal. És, egy otthonba sem lenne hajlandó költözni, a hozzájárulására nem számíthatok.


Ha édesapám meghal, akkor a nővérem is örökölni fog egy részt a házból, szóval, ő is tulajdonos lesz. Ő biztos nem egyezik bele, hogy eladjuk a házat és az ő részét is arra költsük, hogy édesanyánknak jó legyen.


Volt egy olyan ötletem, hogy adjuk el a házat, a pénz egy részéből vegyünk a közelemben egy kis lakást, a másik részből pedig egy jó kis garzon, amit ki lehet adni.

A kis lakásban, ami közel van hozzám, édesanyám tudna élni úgy, hogy napi szinten átmegyek hozzá és segítek neki.

A másik lakás bérleti díjából lehetne egy kicsit kipótolni az özvegyi nyugdíjat, és ezen kívül fizetni valakinek, hogy ha nem érek rá, időnként ellássa (úgy tudom, hogy az Önkormányzat biztosít ilyen embereket, de valamennyit, nem sokat, mégis fizetni kell).


Úgy gondoltam, hogy az ötlet jó, mert így a nővérem sem szólhatna bele, mivel a háznak az örökölt része ismét ingatlanban lenne (lakásban), így nem veszítene semmit.


Az ötletemet elmondtam édesanyámnak, erre közölte velem, hogy ez egy nagy hülyeség, mert ő "nem képes" lakásban élni, ahol áthallatszik a szomszédok zaja, neki ott biztos, hogy idegösszeomlása lenne. Ő csak házban szeret élni, és ezt "meg kell, hogy értsem". Ha édesapám meghal, szerinte az az egyetlen megoldás, hogy én és a fiam, az unokája, hozzá költözzünk.


Ilyen önző embert még a világ nem látott...


Közöltem vele, hogy biztos, hogy nem költözünk oda, nem vagyunk hajlandók napi 3 órát utazni oda-vissza a munkahelyemre, illetve a fiam a gimnáziumba, csak azért, mert ő házban szeret élni.


Vannak olyan emberek, akik simán elküldenék melegebb éghajlatra, de én még ezután is türelmes voltam, és ötletként elmondtam, hogy az is egy megoldás, hogy a 3 szobás házában, az egyik szép nagy szobát kiadjuk egy rendes hölgynek, aki a lakhatásért cserébe segítene neki.


Ez az ötlet sem tetszett, közölte, hogy nem vagyok normális, ő nem hajlandó eltűrni egy idegent a házában...


Végül közölte, hogy folyton mindenféle hülyeséggel jövök, inkább ne mondjak semmit, majd ő megoldja. Kérdésemre, hogy oldja meg, azt mondta, ha egyedül marad, és nem költözünk oda, lemegy az utca végén a sínekhez, és amikor jön a vonat, lefekszik a sínekre.


Most egy szívtelen gazembernek tart, mert azt válaszoltam, hogy: "Rendben, tedd, amit jónak látsz".

2017. aug. 27. 14:58
 12/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam. Ki kellett adni magamból. Már úgy éreztem, hogy szétrobban a fejem.
2017. aug. 27. 15:06
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát ezt azért tényleg nem volt szép mondani, de nehéz helyzet, érthető, ha elfogy a türelmed időnként.

Egyelőre ketten vannak. Sose lehet tudni, hogy melyikük hal meg előbb, és hogy mikor, meg azt se, hogy addig még ki... Lehet, hogy túl korai még ezen agyalnod ennyire. Majd ha változik a helyzet, akkor lehet, hogy minden érintett máshogy látja. Szerintem egyelőre próbálj nem foglalkozni vele, hiszen egyelőre megvannak, ketten vannak, el tudják látni magukat. Annyit tehetsz szerintem, hogy amennyire lehet, tartalékolsz pénzt, mert szükség lehet a segítségedre.

2017. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A 13-as hozzászóló ezt írta: "egyelőre megvannak, ketten vannak, el tudják látni magukat".


Ez sajnos nem így van. Édesapám Alzheimer-kóros, az utóbbi egy évben rohamosan romlik az állapota, már nem ismer fel senkit, nem tudja magát ellátni, és az étkezésnél is segítségre van szüksége, mert nem tud koncentrálni.

Néha viszont (egyre gyakrabban) agresszív, kötekedő, édesanyám ilyenkor fél tőle.

2017. aug. 27. 22:37
 15/22 anonim válasza:
100%
Egy darabig szerintem még nyugodt lehetsz..Nem tudhatod hogy édesanyád mikor épül le annyira hogy ne tudjon gondoskodni magáról..Lehet hogy ez nem is jön el...Nekem a majd 90 éves démamám teljesen egyedul él albrletben,a nyugdíjábol,és még ő segít nekünk..Valoszinuleg apukád halála után anyukád még képes lesz magáról gondoskodni annyira hogy ne kelljen oda költöznötök..És ez a kifekszik a sínekre,csak közönséges hiszti..Ismerem ezt a fajtát..Úgy sem fogja ezt tenni,lelki zsarol.Sajna nagyon közelről ismerek ilyen embert aki csak zsarolni tud..De ha eléri amit akar,csak roszabb lehet.Ne engedi a lelki ismeretednek inkább hagyd hogy majd a helyzet spontán szülje a megoldást..Mert sokszor azok a legjobb megoldások amik ripsz ropsz születnek.Ha tényleg baj lesz,ugyis találsz majd valami megoldást addig nem éri meg izgulni.De a gyermeked semmiképpen se tedd ki a drága nagymamának..Nem éri meg..egyáltalán..
2017. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Hát, az igaz, hogy nem szabad, hogy tönkre tegyem a gyermekem életét a nagymamája miatt.


Annak idején, amikor kislány voltam, édesanyám arra kényszerített, hogy eltűrjem a nagymamám minden hóbortját.

Nem csak én tűrtem, hanem az egész család. Csak azért, mert az édesanyám így akarta.


Szerencsére, én nem így gondolkodom, a gyermekem nyugalma, boldogsága, mindennél fontosabb.

2017. aug. 28. 13:02
 17/22 anonim válasza:
100%

Igen tudom milyen ez...

Én is hasonlóképpen jártam..

Csak én egyedül lakok nagyszüleimmel és az egész család tudja milyen idegesítő a nagymama de engem leszidnak ha nem jol viselem qwq..Valakinek kell vele lenni,engem be áldoztak a köz érdekében xD

Aztán megy a csodálkozás ha kisebb balhé van a háznál.

Szóval igen,tényleg jobb ha ennek nem teszed ki a gyermeked.

Jók a nagymamák,de csak egészséges távolból...

2017. aug. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
14%
A mai fiatalok már el sem tudják gondolni, hogy az ő megszületésükkor, és utána ki gondoskodott az ő nyuglmukról, és boldogságukról. féltik a nagymama közelségétől, mint valami fertőző veszélyforrástól, eltiltva gyermekeiket attól, hogy megtanulhassák, az éeltnek lesz olyan ideje is, amikor ők is ráncosak, és 80-90 évesek lesznek. elfelejti a mai fiatal, hogy mi mindnt köszönhet szüleinek, nagyszüleinek. Mert csak a mának élnek. De szomorú még olvasni is az összes hozászólást. Kiborulok, szégyellem, nem bírom, mi lesz a gyerekem boldogságával, mit szóltatok volna, ha a ti születésetekkor a ma idős nagyszülő zeket mondta volna ?És be tett volna benneteket az inkubátorba egy kórház előtt ? mert kb. annyi neki a szoci, mint nektek lett volna idegenek kezében az inkubátor után !
2018. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
24%
És az anyósod ? Addig jó volt amíg egy szexi kedves, dolgos, jóravaló fiút nevelt ? Jó volt édesanyának ? Csak neked rossz kedves meny ? ugyan mit vétett ellened ? Hogy megszülte és felnevelte a fiút akit te miden lehetséges eszközzel ellene akarsz fordítani ? Tudod te mit teszel ? Tudod te, hogy a férjed a szíve mélyén ma is szereti még az édesanyját ? Csak te hercegnő királynő képbe jöttél, és majd te megmutatod hogy az anyós úgy jó ha porhanyós. A sötét fejekben ot van a gond. És majd te megmutatod hogy szociba teszed, mert nem bírod, mert kiborít, mert szégyelled, és mert fertőző az öregség, az unokát megfertőzi. Szánalmas mai fiatalok. Akiknek csak egy szolga kell. Mert büdös a házimunka, büdos az idősről való gondoskodás, büdös minden, jódolgotokban.
2018. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
28%
Kedves kérdező. Tudod te hányan ülnek börtönben, jogtalanul, csupán mert betegek ? Vn az időskornak egy olyan beteegsége, nem mindenkinél, de van, amikor olyan lesz, mint kisgyermek korában. lop. mert nem tudja felfogni, mi a lopás. mint ahogy te sem tudtad 2-3 évesen. De te ahelyett hogy utánajárnál az édesanyád lehetséges betegségeinek, itt írogatsz mindenféle vádakat édesanyádra, pedig gondolom nem tanitott készakarva téged a lopásra. Nem utálni kell a szülőt amikor bizonyos életévet él, hanem törődni vele. Elmondani a kisgyermekemnek, hogymama, papa beeg, nem tudja már megkülönböztetni mi a helyes, és mi nem, de valamikor tudta. nem azért lop, turkál, mert megrögzött tolvaj, hanem mert jó kutató tudós lett volna belőle, de akkor még nem lehetett tanulni. Legyél egy kicsit rugalmasabb, te is leszel majd annyi éves, és kemény lesz amikor téged érnek majd a vádak, anélkül hogy direkt tennél érte. Pletyka. mi is lenne a világgal, ha nem lenne pletyka. Gondold el mi lenne ha nem lenne híradó, sport közvetítés, nem lennének villanypóznák, világíthatnál petróleum lámpával, gyertyával a tanyán, a birkák között. Nem tudnál semmit a világról. Jó egészséget.
2018. jan. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!