Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek, ha az idős...

Mihez kezdjek, ha az idős édesanyám egyedül marad?

Figyelt kérdés

Ha az édesanyám rendes lenne és idős korára (75 éves) egyedül maradna, akkor magamhoz költöztetném és gondoznám.


Sajnos, nem rendes. Elképesztően nehéz természete van.

Felnőtt korban is egy ideig egy háztartásban éltem vele, amikor elváltam. Pokollá tette az életemet.

A gyermekemet is kikészítette. Utálta az akkor még csak néhány éves fiamat, csak azért, mert külsőre hasonlít az édesapjára.


Édesanyám soha nem dolgozott. Most ketten élnek édesapám nyugdíjából. Édesapám nagyon beteg.

Ha édesanyám egyedül marad, özvegyi nyugdíjból fog élni. Ez az összeg nem elég ahhoz, hogy elhelyezzem az idősek otthonába. Ebből egyébként is nagy hiszti lenne, mert ő nem hajlandó akár hol és akár kivel élni...


Arra nincs pénzem, hogy fizessek valakit, hogy a saját otthonában gondozza, az özvegyi nyugdíj pedig erre szintén nem lesz elég.


Vele együtt élni pedig képtelen vagyok. Folyton hallgatózik, kémkedik, turkál a személyes tárgyaim között, pletykál a rokonoknak, szomszédoknak. Mindig ilyen volt, kislány koromban is.

Amikor elváltam, és egy ideig egy háztartásban éltünk, gyakran lopta a pénzemet és abból ajándékokat vásárolt a rokonoknak.

Egyszer, amikor otthon nem volt készpénz, a kisfiam megspórolt zsebpénzébe is bele akart nyúlni azzal, hogy "mit tud a gyerek, úgysem veszi észre!"


Mihez kezdjek vele, ha egyedül lesz, nem tudja ellátni magát és segítségre szorul? :-(


Napi szinten szaladgálni hozzá képtelenség, mert az út egy irányba min. 1,5 óra.



2017. aug. 26. 14:33
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

A 18, 19 és 20. hozzászóló nyilván ugyanaz. Üzenem neki, hogy, ha elmebeteg, menjen el orvoshoz.


Egyébként, én nem írtam, hogy nekem anyósom lenne. És azt sem, hogy bármikor volt-e anyósom! :-)


Kedves (vagy kedvetlen) elkeseredett, "anyós" státuszt nyilvánvalóan nem boldogan betöltő hölgynek üzenem, hogy, ha a viszonya a menyével és az unokájával (vagy az unokákkal) nem úgy alakult, ahogy ezt szerette (vagy inkább "akarta") volna, akkor elsősorban nézzen a tükörbe, mert a hibát ott kell keresni.


Ami az anyósomat illeti, nem volt lehetőségem soha megismerni, mert régen elhunyt, a párom akkor még csak 16 éves volt.

2018. jan. 11. 08:06
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
18,19,20 tényleg egy elmeháborodott. Tipikusan a fiatalok életét megkeserítő, gonosz anyós lehet, aki minél távolabb van, annál jobb. A gonoszsága és rosszindulata kisüt minden szavából. Nem csodálkozom, ha utálja a családja, de a hiba persze csak másokban van.
2021. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!