Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nem bírom, teljesen...

Már nem bírom, teljesen elegem van, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 15 éves fiú vagyok, középiskolába járok. A családi helyzetem nem épp fényes. Sok egyéb problémám van mint mindenki másnak, de ez a helyzet eléggé bonyolult, bele is vágnék. Az apám egy agresszív állat, rettegésben tartja mind a a testvéreimet, mind édesanyámat. Gyakran vannak dühkirohanásai, ekkor mindenkit elhord mindennek, néha még meg is üt minket. Ez az ember mindenen felkapja a vizet. Ha éppen egy rossz szót szólok hozzá vagy csúnyán nézek rá, egyből jön a hiszti meg a kiabálás, olykor órákig eltart. Szegény anyámnak már ettől van tele a töke, hazajön éjszaka a munkából vagy pedig kora reggel, és ezt a majmot kell istápolgatnia. Sajnos édesanyám emiatt már rákos is volt, de persze apám szerint ezért is mi voltunk a hibásak... Nem is az a probléma hogy iszik (hál istennek nem), ez az ember alapból ilyen szörnyű. Anyukám kelti minden nap és készíti neki össze a holmiajit, ezen kívül a saját dolgával is foglalkoznia kell. Amíg ő alszik mint egy disznó, ő a cuccait pakolgatja jobbra balra mint egy csecsemőnek. A körmeit is ő vágja, ő készít neki kaját, valamikor még a férfinak való házimunkát is elvégzi helyette. A munkahelyéről csak rosszat hallani róla, lusta, nem szeret dolgozni. Az anyám fizetéséből élünk, mert ő nem ad bele semmit a rezsibe. Persze anyámnak mindig el kell számolnia a fizetésével, szóval magunkra csak nagyon minimálisan költhetünk, olykor letagad belőle hogy megengedjünk magunknak egy-két extrát. Ha az ő fizését kérdezzük akkor csak jön az

az ordibálás hogy "semmi közünk hozzá" meg hogy "a saját dolgoddal foglalkozz te kis takony"... Sokszor már nem bírom idegekkel, gyakran sírva fakadok, az öngyilkosság jár a fejemben vagy az hogy elszökjek, gyakran az a gondolat kerülget hogy megfogom a konyhakést és elmetszem a torkát. Fizikailag nem bírnék vele, 190 centi és 130 kiló, én ennél távolabb állok. Egy húgom és egy nővérem van, ők is hasonló cipőben járnak. Nekik abban jó hogy vannak barátaik akikkel gyakran eljárnak, de nekem meg nincs senkim. Volt már példa arra is hogy a nővéremnek olyan sérülést okozott fizikailag hogy a sűrgősségin kötött ki. Minden napos a terror, én pedig egyre közeleb kerülök a durrhoz, ahol teljesen önkívületi állapotba kerülök, és ki tudja mi lesz, érzem. Anyám elhagyni nem fogja, mert betegesen fél tőle. Gyámhatóságnál már voltunk nem tudnak mit csinálni. Nagyon kétségbe vagyok esve!



2017. aug. 26. 21:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elnézést ha egy kicsit össze-visdza lett, tele vagyok indulatokkal.
2017. aug. 26. 22:01
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
kés, csákány, apa, nem apa
2017. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
15%
Talán nem a gyakorin kéne írogatni hanem barátokat szerezni, mindjárt itt az iskola ismételni, ezzel nem fogsz semmit megoldani hogy ezt megírtad.
2017. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Egy nagy here az apukád , anyukád meg a zombija, sajnos .

Itt anyukád kell megoldja a helyzetet , ti nem tudtok elválni töle.

Es börtönbe menni azert a tohonya tahóért nem éri meg

2017. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Próbálj meg suli mellett munkát vállalni. Diákmunkát persze. Mellette persze a tanulást sem szabad elhanyagolni. Kibäszott kemény lesz és hulla fáradt leszel. Próbálj meg minden hétvégén melózni. Ha hétvégente csak 10 ezer forintot kapsz, az se baj. Kezdjetek el anyukáddal sunyiban pénzt félretenni. Az idősebb tesódat is bevonhatjátok. Szedjetek össze pár százezer forintot, utána pedig keressetek anyukádnak egy jó ügyvédet, aztán titokban adja be a válópert. Valahogy el kell érni, hogy megszabaduljatok ettől a mocskos féregtől. Kemény lesz az élet utána is, mert a kiesett keresetet valahogy pótolnotok kell. Sajnos neked és a nővérednek innentől kezdve dolgoznotok kell majd suli mellett. Apád majd fizet kb. 30 ezer gyerektartást, minden gyerek után 10-et. Az is valami. Nehéz lesz, de jobb lesz nélküle! Meg kell szabaduljatok tőle, különben tönkre tesz mindenkit.
2017. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Most irja, h az anyja teljesen behasal ennek a pasinak, fél töle " sose fogja elhagyni ". Milyen ügyvéd? Kinek?

Majd ha sajat labra tud allni es elköltözik mert az anya nem úgy néz ki h képes változtatni , a leirtak alapján

2017. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6: Jól van, higgadjál már le! Mit kell nekem esni? Én is olvastam mit írt a srác, felfogtam, nem vagyok retardált. Ezért írtam, hogy az idősebb gyerekeknek össze kell fognia és bátorítani kell az anyjukat. Ez egy pokolian nehéz döntés, amit egy érzelmileg, fizikailag és anyagilag elnyomott személy, egyedül nem biztos, hogy meg tud hozni. Ezért van szüksége a gyerekek segítségére. A két másik gyereknek (és neked is, kedves kérdező), azt kell megérteni, hogy otthonról menekülni nem megoldás! Fogjatok össze és öntsetek egy kis bátorságot anyátokba! Ha tudtok, vonjatok be más családtagokat is! Nagyszülőket, nagynéniket, bácsikat, rokonokat! Nem szégyen segítséget kérni!
2017. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
92%
Jaj, te szegény! Én is így éltem életem első 20 évét. Bár az én apám a gyerekeit nem verte, csak néha, a tesóm helyzetét nem tudom, sem akkor, sem most nem osztja meg velem. Én viszont amióta az eszemet tudom éjszakánként közéjük álltam. Engem 18 éves koromban próbált megverni kb.35 kg voltam a kisportolt apámmal szemben, de visszaütöttem, azóta is emlegeti. Anya eltűrt mindent, bár akkor más világ volt, elvehettek volna tőle, ha megnyikkan. (Katonatiszt volt és igen nagy befolyással bírt.) Anyukádnak kellene lépnie, már nincs az a komcsi beidegződés, mint az én időmben. A gyámügy akkor nem lép, ha anyukád védi az apádat. Te még mindig elmehetsz. Bár tudom, hogy ez nehéz. Elmondásod alapján Anyukád keresi a pénzt amiből éltek, hát uccu neki! Tudom, nehéz feljelenteni és rendőrt hívni. Anyától is kérdezték a kórházban miért nem jelenti fel. (mert így nem lehet "véletlenül" elesni!) Költözzetek el, de úgy, hogy a rendőrség és a gyámügy is tudja miért. lehet még húzni az időt, de az lenne az öngyilkosság! Ilyen meg se forduljon a fejedben!
2017. aug. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Álljatok mindhárman anyukátok elé és próbáljátok rávenni, hogy váljon el. Sajnos ő a kulcs, rá kell ébreszteni, hogy a gyerekei az elsők és ez nem mehet így tovább!

Anyagilag sem járnátok rosszabbul, hisz apátok semmit nem ad haza, viszont a gyerektartást válás után levonnák a fizetéséből. Látleletet kell vetetni, ha megüt valamelyikőtöket és feljelenteni, távoltartást kérni és amíg ez eltart, ideiglenesen elköltözni, akár valami otthonba. De hangsúlyozom, ez csak akkor megy, ha anyukád lép végre, sajnos mi mást nem tudunk tenni.

2017. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok, először is köszönöm mindenkinek a válaszát. Anyukámat nem szívesen hagynánk ezzel az idiótával együtt, szóval vagy vele, vagy sehogy. Dédszülőim, nagyszüleim már mind elhunytak, egy kivételével, az is innen 1000 km-re lakik. Rokonok talán kettő lenne aki segíthet, de nem akarom ezt az egészet a nyakukba zúdítani, eléggé elfoglalt emberek. A nővérem már felnőtt, megtehetné hogy a barátjához költözik, de nem akar minket egyedül hagyni. Megjegyezném hogy ő más apukától származik, szóval vele különösen gonosz. Hát... Volt az az eset ugye, amikor nővérem bekerült a sűrgősségire, és anyukám azt hazudta a doktornak hogy velünk játszott, és ezért sérült le... Ez nekem eléggé különös, ott abban a pillanatban kapott volna érte min. öt évet, a többiről nem is beszélve. Azt még hozzà tenném hogy hallottam róla pár történetét, hogy tinédzser korában miket csinált, ami szerintem egy beteg elejére váll. Gyerek korunkban is olyanokat csinált hogy bezárt minket egy ládába és vagy tíz percig nem engedett ki minket, vagy olyan is előfordult hogy befagyasztotta a számat. Na mindegy egy szónak is száz a vége, elnézést a leírtak miatt, de nem sok embernek mondom el ezeket. Kicsit megkönnyebbültem érzem magam hogy ide írok. Na de sebaj, ha mégegyszer kezet emel valakire, fogom a baseball ütőm és még a szart is kiverem belőle.
2017. aug. 27. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!