Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mi miatt dobnátok ki a...

Ti mi miatt dobnátok ki a 18-20 éves gyereketeket otthonról?

Figyelt kérdés
2017. aug. 26. 23:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Megölt valakit, bankot rabolt, megerőszakolt valakit, drogozik... és hasonlók.
2017. aug. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
40%

Nincs az az ok, amiért kidobnám a gyerekem , bárhány éves. Kidobni barkit borzasztó aljas húzás, nem ez a megoldás, van más megoldás is, vègsö esetben lehet segiteni keresni neki lakást , elsö pár házbért kifizetni amig talpraáll , de kidobni?

Habar divat manapsag a kidobás en remelem h ilyet a kutyajukkal se tesznek az emberek

2017. aug. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
46%
Semmi miatt. Mivel, ha szeretsz valakit, azt nem hagyod magára a bajban, még akkor sem, ha saját maga keverte magának. Legalábbis engem erre neveltek.
2017. aug. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%
egyedül talán ha valami öncélú terrorcselekményben részt venne, vagy előre megfontolt gyilkosságban, akkor tagadnám ki. De akkor úgy érezném, hogy igazából meg kellene ölnöm, szemet szemért... tehát még akkor is a szeretet érvényesülne hogy csak kidobnám, de valószínűleg akkor sem örökre.
2017. aug. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%

Ha az életemre törne.

De akkor sem szakítanám meg végleg a kapcsolatot vele,hanem megtudnám miért akart ilyet tenni.


Más miatt soha.

2017. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%

Én a másik oldalról jelentkezem, mint kidobott.


Engem azért dobtak ki 19 évesen, mert a szüleimnek elegük lett abból, hogy "csak a számítógép előtt ülök és nem csinálok semmit sem egész nap", és "semmire sem fogod vinni az életben". Nagyon megszerettem a programozást, és rengeteg időt öltem bele, és valóban emiatt nem csináltam meg a ház körüli munkákat. Ebben igazuk volt. Elegem lett belőle, hogy akkor is egy utolsó semmirekellő söpredéknek neveztek, amikor a lelkemet kitettem értük.


Mikor kidobtak, én már egyetemista voltam, kollégiumban laktam. Mérnökinformatikus szakon tanulok, és szerencsére már az első félévben találtam magamnak gyakornoki helyet, ahol 80.000 Ft körül kerestem. Volt egy kis megtakarításom, úgy 100.000 Ft korábbi diákmunkákból, így másfél hónapot sikerült átvészelnem, de erre nekem be kellett vállalni legalább két év csúszást az egyetemen és lassítani a tempón, hogy a munka mellett győzzem azt is. Hétvégénként pedig szintén be voltam táblázva, magánórákat tartottam programozásból.


Mindketten hibásak voltunk a történetben, de emiatt nem kellett volna kidobniuk otthonról, emiatt nagyon haragszom rájuk. Persze nemsokkal később megkerestek, hogy nem akarok-e hazamenni. Őszintén, de igen, haza akartam menni, de én nagyon haragtartó ember vagyok. Ha ők hoztak egy olyan döntést, hogy nem kellek nekik, akkor elvárom, hogy tartsák magukat a döntésükhöz. Én is tartom, ilyen emberek nem kellenek az életembe.


Ez volt egy éve. Azóta felvettek a céghez főállásba, az egyetemet pedig szeptembertől levelezőn folytatom. Közben a kollégiumból albérletbe költöztem és élem a saját életem. Valahonnan (gondolom az ismerőseimen keresztül) a szüleim megtudták, hogy az ő fizetésük 170%-át keresem, azóta valami érdekes okból kifolyólag még jobban próbálják elérni, hogy menjek haza. Én annak örülnék a legjobban, ha örök életre elfelejtenének.


21/F

2017. aug. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
Ha megütne.
2017. aug. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%
18-20 eves kor nem eppen az az idoszak h barmi miatt kikene dobni egy gyereket. A mai vilagban szuksege van a fiataloknak a szulokre, mind anyagilag mind otthonilag. Jobb esetben egy ilyen koru fiatal még tanul vagy mar dolgozik tehat nem csak otthon csücsül. Kidobni tenyleg csak valami nagyon brutalis dolog miatt lehetne de még azt se neveznem kidobasnak hanem inkabb megvalasnak. Pl ha megolt valakit vagy ilyesmi tortenne, hiaba a gyermekem nem tehetnem meg az erintett szeretteivel h csak ugy rahagynam vagy bujtatnam emiatt, tehat megbeszelnem vele a dolgokat es elengednem az utjara. Nem erdemelne meg a gondoskodast, segitseget. De ez egy brutal pelda szal ilyenek azer szerencsere eleg ritkak. Testveremet kuldtek el anyaek 30 eves koraban. 30 eves koraig eltartottak amellett h pedig tesom dolgozott, de csak heba hoba igy mindig szuksege volt anyaek penzere. A hazunknak van egy elszeparalt garzon szeru resze ahol ő lakott, igy mindig bulikat tartott minden masnap!! Az itthoni munkakban semmit nem segitett pedig aki csaladi hazban el tudja h itt mindig van mit csinalni. Es mivel ez mar igy ment 4 even at hat meguntak a szuleink ami szerintem ertheto teljes mertekben. Igy elkoltozott a bnojehez berhazba ahol mar az allando bulit nem engedhette meg maganak viszont kenyelem netovabbja neki olyan teren h ott nincs mit csinalni a hazimunkan kivul. Ennyi idosen az effele "kidobast" jogosnak talalom, de pl tesom 18-20 evesen is ezt csinalta de akkor fel se merult anyaekban h elkuldjek. Nyilvan ra 10 evre mar elfogjak mivel valtozatlan maradt a dolog...
2017. aug. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
32%

Kedves programozo, ez nem ok hogy leszard a házimunkát, az napi fél ora sem.

Na én pl a döglésért simán kitenném.

Nem kapálni kell egész nap, de igenis segiteni, ha már használod a lakást, legalábbis én ebbem nöttem fel.


Más:

- lébecol állo nap, nem dolgozik nem tanul, munkát sem keres.

- ölt (szándékosan), lopott, megeröszakolt valakit...

- drogos, alkesz akkor vagy megy elvonora, vagy merre akar.

- hazudozik, nem jár be egyetemmre, vagy szakmunkás suliba, hanem itt-ott lézeng (volt ilyen rokonom, harmadévig simán eljátszotta a dolgot, a szülök maximálisan biztak benne, nem kértek indexet, semmit hisz felnött, és kiderült, hogy harmadik félévtől be sem járt)

2017. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%

Kettes, valóban az a megoldás, hogy fizessek neki isten tudja meddig albérletet, mert ökelme ddig ugyaem megy melozni.


Unokahugomnak fizették az albit, rezsit, mert ki nem teszik, de nem keresett munkát, élt mint hal a vízben.

Aztán apja megunta, és elzárta a pénzcsapot... érdekes a lánynak már következö hónapban volt állása.

Néha muszáj drasztikusnak lenni.

2017. aug. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!