Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Átiratnátok a gyereketeket 8...

Átiratnátok a gyereketeket 8 osztályos gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Lányunk 4. osztályos lesz, kitűnő tanuló, az osztályfőnöke az előző tanév végén javasolta, hogy érdeklődjünk a 8 osztályos gimnáziumi képzés iránt, mert szerinte oda való lenne. Én is támogatnám az ötletet, mert nagyon szorgalmas, eszes kislány, szeret iskolába járni és nagyon nyitott, mindig érdekli mindenféle újdonság. Szabadidejében is sokat olvas, nem csak gyermek olvasmányokat, hanem ismeretterjesztő könyveket is pl. A férjem viszont nem igazán ért egyet velem. Ismer a gimnáziumból néhány tanárt, és azt mondja, hogy az elmondásuk alapján nagyon kemény ez egy 10 éves gyereknek, rengeteget kell tanulniuk otthon is és nem marad idejük gyereknek lenni. Szerinte várjuk meg a 8. osztályt, és akkor majd eldönti a lányunk, hogy ide akar-e jönni. A másik probléma, hogy kislányunk nagyon érzékeny, visszahúzódó természet és nem könnyen illeszkedik közösségbe. Az óvodában sok gond volt ezzel, nem akart játszani, barátkozni a többiekkel, és az iskolában is csak néhány barátja van. Férjem szerint örüljünk neki, hogy ide úgy ahogy, de beilleszkedett és ne tegyük ki megint egy olyan helyzetnek, ahol csupa új emberrel van körülvéve. A gyermeket egyébként megkérdeztük, ő szívesen menne az új iskolába, nagyon lelkes és szeretne sokat tanulni.

Mi a véleményetek, melyik lenne számunkra a jobb megoldás? Akinek esetleg van tapasztalata bármilyen 8 osztályos gimnáziumi képzéssel kapcsolatban, azt is szívesen fogadnánk.


2017. aug. 13. 14:20
1 2 3 4 5
 1/49 Metionin ***** válasza:
93%
Én átíratnám ha a kislány is szeretné. Előtte menjetek el a suliba, nézzétek meg, hogy ne legyen neki tök ismeretlen. Később sokat profitálhat abból, ha egy jó iskolából indul. Anno engem is szerettek volna a tanárok ilyenbe küldeni, de tőlünk csak 100 km-re volt ilyen intézmény és a szüleim sajnos nem tudtak volna kollégiumot és utaztatást fizetni. Így maradtam a gyenge iskolában, elsős gimis koromban pedig éjt nappallá téve tanultam, hogy ne legyek lemaradva a városi diákoktól. Ezért gondolom, hogy ha van rá lehetőség és a gyerek is szeretne menni, akkor nem szabad elszalasztani a dolgot.
2017. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
58%
Az én véleményem hogy inkább várjatok még 2 évet a 6 osztályos gimnáziumba irassátok be rengeteg olyat hallani hogy beiratják 8. Osztályos gimnáziumba és ott 5 átlagból lesz 2-3 átlag lehet hogy már 6.-ban sem lenne kitünő a 4.osztály még nagyon könnyű
2017. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
78%
Ha nehezen illeszkedik be, és nem akar elszakadni az osztálytársaitól akiket már megszokott, akkor hagyd. Későbbiekben nem biztos, hogy gimnáziumba akarna tanulni (még ha valaki kitünő, akkor se biztos, mert lehet hogy talál valami olyant, amit csinálni akar.)
2017. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
85%

Én is azon a véleményen vagyok hogy miért nem inkább a hat osztályosat próbáljátok meg. Végülis menyi idős, 10-11? Én adnék neki két évet, negyedikig én is kitűnő szorgalmas diák voltam, aztán máshova kerültem és lerontottam minden átlagomat.

12 évesen, hatodikosként már lehet jobban el tudja dönteni akarná e ezt biztosan.

2017. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
76%

En atiratnam foleg ha a kislany is szeretne. Azt gondolom hogy vannak intellektualis gyerekek, akik igenis szeretnek tanulni, olvasni. A leirtakbol ugy tunik a te kislanyod ilyen, akkor miert kell visszatartani? Tudom manapsag nagy divat lett a szinvolanas iskolak es kulonorak mellett az ellenkezo szemlelet is. "Hadd legyen gyerek a gyerek, nem kell a jo iskola" cimszo alatt ertelemes, magukbol joval tobbet kihozni tudo gyerekek jarnak kevesbe jo iskolakba, tanulni kevesbe szereto gyerekek koze. Nem hiszem hogy rossz szulo az, aki a gyereket tanulasra osztonzi, illetve ha meg van gyozodve a gyerek kepessegirol es szorgalmarol, akkor segit neki ezt

kamatoztatni.

2017. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
72%
Lehet lepontozni, de egy 10 évesnek lövése nincs, mit is szeretne, ha iskoláról van szó. Alsóban azért messze nem az a tnaulás, ami már 5. osztálytól van, főleg egy 8 osztáylos iskolában, ha az tényelg erős suli, ahjtják őket, mint a versenylovat. Tökéltesen értelmes és eszes gyereket lehet úgy is nevelni belőle, ha nem most kerül gimibe, hanem a 8. után.
2017. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
92%
8 osztályosba jártam. Igen, sokat kellett tanulni, de egyáltalán nem volt vészes! Volt mellette időm olvasni, játszani, jártam táncra, volt kutyám. Közben meg gyönyörűen felkészített az egyetemre, az érettségit könnyűnek találtam, folyékonyan beszéltem angolul és németül, az osztályban mindenki legalább egy nyelvvizsgával fejezte be a tanulmányait. Én hiszem, hogy csak nyertem azáltal, hogy 8 osztályosba jártam.
2017. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és ami még nagyon fontos, hogy olyan közegben töltöttem el 8 évet, ahol jól tanulni erény volt, nem ciki. Ez is nagyon fontos.
2017. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
73%
6 osztályos gimi is jó.
2017. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
86%
Én nem íratnám se nyolcosztályosba, se hatosztályosba, hacsak ő maga a saját elhatározásából nem ezt kéri tőlem. Ha nehezen barátkozik, akkor meg pláne. Hagynám ott, ahol van, ha ott nincsenek különösebb bajok, egészen addig, amíg ő maga el nem tudja dönteni, hogy mit akar. (Nem, az, hogy te fellelkesíted, ő meg bólogat, az nem az ő döntése.) Addig is megvenném neki a könyveket, amik érdeklik, beíratnám szakkörökre, amik érdeklik (aztán hagynám, hogy otthagyja, ha már nem!!), hagynám csak bambulni maga elé, ha ahhoz van kedve. Szerintem a pályaválasztás hosszú folyamata már itt elkezdődik, és ha anyuci-apuci meghoz minden fontos döntést a gyerek helyett, akkor nem kell majd csodálkozni, ha 18 évesen fogalma se lesz arról, hogy mihez kezdjen magával.
2017. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!