Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normálisak a szüleim, hogy...

Normálisak a szüleim, hogy kiakadnak a fogorvoson?

Figyelt kérdés

Voltam fogorvosnál, aki mondta, hogy az alsó bölcsességfogaimat ki kell szedni, mert oldalra nőnek és később még baj lehet belőle, pláne ha romlásnak vagy növésnek indul, meg az egyik már most lyukas kicsit.

Ezen a szüleim teljesen kiakadtak, hogy mi az, hogy az orvos dönti el mit kell csinálni. WTF? Nem ez a dolga? Meg hogy adjam meg nekik a számát, majd ők szívesen elbeszélgetnek vele. Most ezen puffognak, hogy ez mennyire vérlázító, másról se tudnak beszélni, csak erről. Csak én nem értem a problémát?



2017. aug. 28. 14:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Meg elmesélték mindenkinek, aztán nekem mondogatják, hogy biztos nem is muszáj kihúzni, nem lesz semmi baj velük stb.
2017. aug. 28. 14:37
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Húzasd ki!


Felesleges tömögetni, mert úgyis elszaródik. Nekem kinn van mind a négy, az előző fogdoki tömte, stb. Most abból 2 letört teljesen, a másik kettő egész tömés (volt), és a bal alsót most kellett kiszedni, mert kettétört.

2017. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van a fogorvosnak. Nálunk csak vészesetben húznak fogat, ha nem menthető, de a bölcsességfogat nem érdemes mentegetni. Legalább nem lesz rá gondod.
2017. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
menekülj
2017. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Az én szüleim detto ugyanezt csinálták. Egy az ők nem figyelnek a szájápolásra, apámnak rohadtak a fogai, a szomszédba áthallatszik ahogy eszik.

Gyerekkoromban azért kellett kihúzni a fogamat, mert anyám nem hitte el, hogy a 6-os már nem tejfog, milyen hülye a fogorvos stb. Fogmosásra nem tanítottak meg, nem is szokás.

Kiálló vámpírfogaim voltak, mert régen a parasztgyerekek fogát sem szabályozták. Az övé is ilyen volt protkó előtt, még is megvolt vele...

Tavaly szeptemberben voltam tömésen és koronát csináltatni (a drága 6-os "tejfogak"), képes volt 18 éves létemre bejönni velem a fogorvoshoz, mert nem hitte el, hogy tényleg gond van vele.

Január óta nőnek a bölcsességfogaim, akkor fájdalomcsillapítón éltem. Úgy képzeld el, hogy az apám megpofozott, hogy biztos kitalálom, eleredt az orrom vére az ütéstől.

Nekem csak az alsót kell kiszedni baloldalt, mert a másik felén a húzás miatt elfér. Anyám is ugyanezt mondta, hogy nem húzatjuk ki, neki ki sem nőttek... Mit rinyálok, van akinek kiütik a fogát mégis jól van. Meg szerinte amúgy sem lehet kiszedni, mielőtt ki nem nőtt, hiába mutattam róla cikkeket.

Ne hallgass rá, a fogorvosnak pedig ez a szakmája! Intézd magadnak!

Nekem amúgy azért nem lehetett a tavasszal kiszedni, mert nem engedélyezték nekem a hiányzást a szüleim...

2017. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem szerencsém vannak a fogaimmal, mert 65 éves vagyok és kettő híján (egy letört egy vasdarabba, ami a kolbászban volt, de pótolva lett) minden fogam megvan, nem is lyukasak. A bölcsességfogaim is jók.

Csakhogy!

Volt egy bölcsességfogam, ami szintén oldalra nőtt, nem húzattam ki és ennek következtében olyan csonthártya gyulladást kaptam amikor elkezdett kibújni, - tolva kifelé a mellette lévő fogat - hogy azt hittem megőrülök a fájdalomtól. Ekkor mégiscsak ki kellett húzni, pokoli fájdalommal, mert a gyulladt környezet miatt nem különösebben hatott a fájdalomcsillapító.

A fogorvos nem hülye, tedd amit mondd!

2017. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

Bár az én szüleim akadtak volna ki a fogszabályzó orvosom miatt, akkor nem tették volna tönkre gyerekkoromban a fogzománcomat...


A lyukas, gyulladt bölcsességfogat érdemes kihúzatni, de ha nincs baj vele, akkor nem fontos, sőt, még akár jól is jöhet idővel, ha jó és megvan. Nekem is van egy, ami ferdén áll, de nem nőtt ki, nyugton van az ínyemben, így nem zavar, 32 éves vagyok, lehet, hogy egyszer megindul, de az is lehet, hogy soha nem nő ki és ott marad, csak akkor fogom kihúzatni, ha baj lesz vele, addig meg jó helyen van ott. Apámnak meg most lassan 65 évesen kezdett kinőni egy bölcsességfoga, neki nem fogják kihúzni, mert arra fognak majd építeni a mellette lévő foghoz, neki pont jó, hogy ki fog nőni a bölcsességfoga.

2017. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
egy ismerősömnek egészen extrémen nőtt a bölcsesség foga. a többihez képest vízszintesen, ki se bújt az ínyéből és egyenesen nekinyomódott a többinek, olyan volt, mint egy vonatbaleset. ki kellett neki műteni.
2017. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos nekem már volt dolgom rossz fogorvossal, aki sokat ártott a kezeléssel, de tedd, amit jónak látsz, a te fogaid, te tudod, milyenek, én nem látok bele. Én csak a saját tapasztalataimról tudok írni, nem minden fogorvos jó fogorvos, hiába van mindnek Dr. a neve előtt, vannak köztük rosszak, szemetek, anyagiasak... Ha a szüleidet megnyugtatná, akkor menj el egy másik fogorvoshoz is vizsgálatra.

Csak mellékesen, volt egy kolléganőm, aki hónapokig szenvedett a fogaival, minden egyes kezelés után, nem telik neki magándokira, SZTK-ba meg oda tartozik, én már rég máshoz mentem volna a helyében, és ha nem telik, akkor erre veszek fel kölcsönt, de nem mindegy, milyen fogorvos nyúl a fogaimhoz. Gyerekkoromban a fogszabályzás során megsértették a fogzománcomat, csak drága gyógyfogkrémet használva tudok meglenni, egyébként ha nem azt használom, fájnak a fogaim. Amíg meg nem jelent az a fogkrém, amit most használok, folyamatos fogfájással éltem, a fogorvosok meg csak a vállukat rángatták a problémára. Kb. 15 év telt el így, nem tudtam mosolyogni, mert ha egy pici szél megfújta, már éles fájdalom hasított a fogaimba. Minden fogorvos jó? Egy fenét...

Ki kell-e húzni a fogaidat? Nem tudom, de ha kell, menj el máshoz is. Ha telik rá, akkor meg magándokihoz is. Apám gyerekkorában a foghúzás volt a megoldás minden fájós fogra. Manapság azért sokkal többet tudnak tenni.

Lepontozhattok...

2017. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

A szüleid idióták!


Nem az orvos dönti el!

Nem fogott le, nem kötözött le, nem húzta ki erőszakkal azokat a fogaidat! Ő JAVASOLTA, hogy mit tegyél. Hogy húzasd ki. Neked jogodban áll megfogadni a tanácsát, vagy nem megfogadni. Jogodban áll másik fogorvost is megkérdezni. Tehát te fogsz dönteni, nem ő.


Megjegyzem: a szüleid szintén csak javasolhatnak. Ők döntsenek a maguk fogairól, te meg a sajátjaidról.


Ezt mondd el a szüleidnek, mert iszonyatos sötétek!

2017. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!