Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A múlt héten megfáztam és...

Rift kérdése:

A múlt héten megfáztam és emiatt a szüleim nem akarnak elengedni az egyik haverom szülinapjára mert túlspiláznak MINDENT! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most lesz szombaton és am semmi bajom csak köhögök meg most még kicsit szarul vagyok de szombatra már semmi bajom nem lesz. De nem akarnak elengedni mert azt mondják hogy betegen nem mehetek meg biztos a hideg utcán kóricálnánk félrészegen és betegen nem csinálhatok ilyet de nem fogják fel hogy nem lesz semmi bajom!!! Csak köhögök ennyi... de ez nagyon fontos nekem és nagyon elszeretnék menni!

Ja és az ok állítólag: hogy múlt hétvégén Siófokon voltunk a haverjaimmal és egyik éjszaka lementünk a Balatonba fürdeni és véletlenül megfáztam!! És szerintük egy nagyon felelőtlen dolog volt mert túlreagálnak mindent! Azért szerintem ez nem olyan hatalmas szörnyűség hogy ezért így meg kelljen büntetni :(

De csak hajtják hogy akkor is biztos ittunk! És akkor mi van? És felelőtlen vagyok blablabla pedig szerintem ez nem annyira súlyos dolog... mindegy a lényeg h szerintetek mit mondjak nekik hogy elengedjenek? Mert ha nem engednek el akkor elszökök az tuti! Mert mindig csak korlátozni akarják az életem! És nem tetszik nekik ha boldog vagyok mert irigykednek!



2017. aug. 30. 18:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pl az a 18 éves srác aki három hete fulladt a balatonba a családja szeme előtt, mert részegen csúszott bele a vízibicikliről... vagy a másik csávó két hete, aki csak fel akarta frissíteni magát pár sör után a tóban és többé nem látták élve. Vagy esetleg az a 19 éves, aki szintén a balatonnál szórakozott azzal hogy menő részegen a vízbe ugrálni, és akit holtan találtak meg, vagy talán az a 16 éves lány aki a barátnőivel akart részegen fürdeni.
2017. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ja meg a többi 218467836427816437846 akikkel nem történt semmi köztük én.


Jó mindegy nem ez volt a kérdés hanem hogy mit mondjak nekik hogy elengedjenek.

2017. aug. 30. 21:15
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, abból látszik mennyire gyerek vagy még, hogy nem fogod fel hogy milyen veszélyes dolgot is csináltatok. És pont az hogy felőlem fetrenghetnél a földön a hisztitől, akkor se mehetnél sehova, mert éretlen és felelőtlen vagy.
2017. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha nem lennél gyerek, akkor leesene, hoyg nem az a bajuk, hogy te megfáztál, hanem hogy felelőtlen vagy így meg nem bíznak benned, miért higyjék el, hogy nem vagy totálisan hülye és nem ölöd/sebesíted meg magad pancserságból?


"Mert ha nem engednek el akkor elszökök az tuti!"

Töltsd be a 18-at, költözz el és tartsd el magad aztán mehetsz, ahová akarsz. Egyelőre még csak egy hisztis kisfiú vagy...

2017. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Lesz jovore is szulinapja, majd arra elmesz
2017. aug. 31. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Talán ne hisztizz, ne szökdössél. Akkor végképp elvágod magad. A bizalmat kell jelen pillanatban visszanyerned, és igen, van hogy ez azzal jár, hogy felelős ember módjára, de kicsit rossz lesz neked. Mond meg nekik, "elhiszem, hogy felelőtlennek tartotok, lehet valóban az volt, amit tettem, nagyon sajnálom, oda fogok figyelni, hogy többé ilyesmi ne fordulhasson elő. Megígérem, hogy ha nem fogom jól érezni magam szombaton, nem megyek, de ha rendbe jöttem, kérlek engedjetek el, bízzatok bennem, nem lesz baj megígérem, nem akarok nektek csalódást okozni, higgyétek el. Azonban ti vagytok a szüleim, ha azt mondjátok, hogy nem mehetek, akkor elfogadom, és azon leszek, hogy jobban bízzatok bennem, fogom bizonyítani".
2017. aug. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogyha elszöksz, a rendőrség simán visszavihet amíg nem vagy 18? A legtöbb ilyen nyakaskodó kiskölyköt max. 3-4 óra alatt megtalálják, csak akkor nem, ha útközben kinyiffantják őket... volt hasonló ismerősöm, a határnál levő vasútállomásról rángatták vissza, ahova Bp.-ről elszökött.


Amúgy meg igen, FELELŐTLEN dolog éjszaka meztelenül és ittasan fürödni a Balatonban. Mert épeszű ember tudja, hogy akkor nem meleg a víz, és örülhetsz, hogy egy megfázással megúsztad, mert durvább is lehetett volna. És a szüleid sem a betegség miatt nem engednek el, hanem mert amíg ennyire felelőtlen vagy, sokkal durvább dolgok is történhetnek (simán rászedhetsz a megfázásodra is vmit). Ha szeretnél elmenni a bulira, akkor kérj bocsánatot a szüleidtől, fogadd meg, hogy többé nem leszel ekkora kretén, és gondold is komolyan.

2017. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
36%

Most 21 vagyok, de ha 16 évesen ittam volna és idióta módon be is rúgok, azt hiszem másnap nem kellett volna hazamennem mert olyan pofont kapok hogy a fal adja a másikat. Ez a baj mai gyerekekkel...20.században született gyerekek jobban voltak nevelve mint a 21.századi modern világba.


Ha megfáztál ez van, örülj hogy nem komolyabb. Ja és ameddig a szüleid etetnek,mosnak rád és rakják alád a 200 ezer Ft-os gépet addig majd ők eldöntik hogy mikor kihez mész el :)

2017. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!