Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érzelmileg zsarol, utána meg...

Érzelmileg zsarol, utána meg szóba se áll velem. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. Lassan egy éve, hogy elköltöztem tőlük pár száz km-re, ezt azóta se tudja elfogadni.

Elvárja, hogy naponta írjak neki e-mailt. Ezzel nincs is semmi problémám, hiszen az édesanyám, szeretek vele beszélni, vagy levelezni, és természetesen érthető, hogy szeretné tudni, mi újság velem.

A probléma viszont az, hogy sose válaszol, akármit írok neki.

Van, hogy 2-3 hétig nem ír vissza. Akkor utána nem írok neki, másnap egyből jön az üzenet, hogy én őt nem szeretem, nem foglalkozok vele, t0jok rá, hogy mi van vele, és így tovább.

Viszont valahogy nem motiváló az "Elküldött" mappánk írogatni a leveleket, válasz nélkül.

Arra fogja, hogy munkában nem ér rá levelezgetni, ha pedig megemlítem, hogy cigiszünetre van ideje, meg marhaságokat megosztogatni facebookon, meg marhaságokat küldözgetni édesapámnak meg nekem e-mailben, akkor megint majdnem elsírja magát, hogy hogy beszélek vele, nem szeretem....

Ennek mi értelme?

Mit tudnék kezdeni vele??


2017. szept. 5. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

És ha email helyett felhívnátok egymást?

Nem kell órákat beszélni és nem minden nap.

De mondjuk 2-3 naponta beszélgetni egy 10 percet telefonon, vagy akár videóhívásban.

Így nem lenne egy oldalú a beszélgetés és kicsit személyesebb is lenne.

2017. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Telefont mindig kinyomja, mondván hogy "nem ér rá".
2017. szept. 5. 10:56
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez mindig így volt, már évek óta nem telefonáltunk, csak amikor nyaralni voltak.
2017. szept. 5. 10:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne fektess ebbe annyi energiát.

Ha annyira akarna veled beszélni, akkor válaszolna és megoldaná, hogy tudjatok telefonálni is.

Én se szívesen írogatnék így napi szinten, hogy nem reagál rá semmit és fel sem veszi ha hívom.

Kicsit jegelném a dolgot, nézzen magába és ha rájön , hogy ez így nem jó és hajlandó változtani, akkor beszélnénk újra.

2017. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ne vicceljünk már, én nem írok semmit annak, aki nem válaszol. E-mail helyett jobb a messenger, ott nem ír litániákat az ember, ha nem válaszol, akkor pedig nincs üzi.
2017. szept. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Munkahelyen le van tiltva neki a facebook.
2017. szept. 5. 11:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele foglalkozni.


Engem már költözés ELŐTT másfél hnappal zsarolt a nagynéném (nála laktam). Sokszor hozzám se szólt, vagy épp ordibált, beszólogatott.

Mit ért el vele? Menekültem külföldre, és kimondottan örülök, hogy elég félévente egyszer látnom - úgy az egséz bagázsal egyetemben.


Tudod mit tegyél? Ne írj neki - én mellesleg nem is tenném, játssza csak a sértődött hercegnőt.


De ez egy játszma, amibe te belemész, és egészen addig fog folytatódni, míg nem ignorálod teljesen. Esélyt se adj a hülye dolgainak, szakítsd meg vele a kapcsolatot, mert nem egészséges, hogy 300-400 km-ről is teljesen ő uralja az életed.

2017. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy mostantól telefonon akarod tartani a kapcsolatot, mert túl sok idő minden nap regényeket írni. Ha neki ez nem fér bele, akkor neked mega levélírás nem fér bele
2017. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hisztizik mert nem írsz, mondd meg neki, hogy nem írsz, mert nem szeret, ha szeretne válaszolna. Hátha észbe kap.
2017. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
93%

Szerintem is azt kell megértenie, hogy azért nem szeretsz írni, mert nem válaszol. Ha kell mond el 100x. Nekem is sokszor ismételgetnem kell magam hogy felfogják amit mondok.


Vagy mi lenne, ha minden nap felhívna a cigiszünetében? Napi 5-10 perc beszélgetés szerintem elég ha nem történik semmi fontos.

2017. szept. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!