Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülôk! Hány éves kortól...

Szülôk! Hány éves kortól tartjátok normálisnak azt, hogy a gyerek alkoholos italt fogyaszt?

Figyelt kérdés

2017. szept. 6. 17:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ, mit értünk fogyasztás alatt. Mert ha szilveszterkor megiszik a gyerek egy pohár pezsgőt, az már egy tininél is belefér. Ekkora mennyiséget gyakorlatilag meg sem érez.

Viszont ha fogyasztás alatt a rendszeres ivászatot meg a lerészegedést értjük, akkor kizárólag 18 év fölött engedném ezt.

2017. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
14-15
2017. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
19%
szerintem is 18 fölött. én 20 évesen ittam először, mégsem szaladt el velem a ló.
2017. szept. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdés, a fogyaszt mit takar? Rendszeresen (hetente, havonta, évente)? Milyen mértékben, mennyit?


Sztem 14 éves kortól már nem az ördögtől van, ha megengedjük, hogy megkóstoljon, igyon egy kortyot egy borból és kapjon pezsgőt szilveszterkor. Azon sem lennék kiakadva, ha osztálykiránduláson kóstolna töményet.


16-17 éves kortól meg nem látok abban nagy veszélyt, ha mondjuk évi 3-4x megiszik egy korsó sört vagy egy cidert.


Heti szinten azért ne, és hétvégenként ne igya le rendszeresen magát a sárga földig, bár utóbbi felnőttnél sem normális (ha 1x berúg, oké, mert meg kell tanulnia, mi az, ami neki túl sok - de ha ilyesmi tininél történik, akkor sztem vagy tényleg biztonságos környezetben tegye, vagy várjon azzal nagykorúságig).

2017. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
36%

Semmikor.

Aki intelligensebb, mint egy cigány béka, az tudj,a hogy butító méreg. :-)

2017. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
53%

Hat en nem vagyok szulo, hanem gyerek, de nalam ugy volt hogy szuleim mindig csak annyit mondtak, hogy oszinte legyek az a lenyeg. 15 eves koromban ittam

Eloszor nagyobb mennyiseget (5db froccs) ami azert megboritott ( azelott kb havonta ha belekoatolam sortbe). De nm szidtak le, annyit mondtak, hogy legjozelebb ne ennyit, meg ha nem muszaly ne igyak, de amugy azt mondtak, higy fo az oszinteseg

2017. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Szerintem he engedi a szulo ha nem a gyerek megoldja hogy ihasson...ugye fiatalon a barati tarsasagokba feljon az otlet hogy kevesbe markas/olcso lottyoket fogyasszanak, ha van eszuk minosegit vesznek. En amikor fiatal voltam probaltam eltitkolni hogy en valaha fogyasztottam alkoholt, de egyszer amikor haza ertem anya eszrevette rajtam semmi baj nem volt. Talan egy evvel kesobb 16-17 eves lehettem szuletesnapra mentem es o azt tanacsolta hogy csak egy fajtat igyak es mertekkel, masnap egyutt nevettuk hogy vagy 5 fele piat ittam es hogy elegge reszeg voltam, de nem itelt el erte.
2017. szept. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!