Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit gondolnátok/csi...

Szülők! Ti mit gondolnátok/csinalnátok ha a fiatok nem a diplomájával helyezkedne el, hanem diák munka kaliberű állásokat vállalna?

Figyelt kérdés

25 vagyok. Most diplomáztam és az önkormányzatban el is tudnék helyezkedni... Viszont én szeretnék még egy évig árufeltöltő maradni és aztán egy újabb egyetembe kezdeni.

A baj csak az, hogy ehhez még addig végig a szüleimnél kéne laknom, de mivel nem értik a problémámat, így nem is nagyon tolerálják a dolgot...

Amúgy, ezzel a munkával 110 000 körül kapok kézhez, az önkormányzatban pedig 140-160 között (de inkabb előbbi) kapnék.


Szülők! Ti mit gondltok, kiraknátok a gyereketeket hasonló esetben?



2017. szept. 6. 14:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
60%

Nem raknám ki.

Viszont a diplomák halmozása sem megoldás.


Az 62% válaszáért én kérek elnézést.

2017. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 A kérdező kommentje:

Az ki maradt, hogy egyetem mellett végig dolgotam, heti 5 napot. Csak a szakma gyakorlat alatt nem (nyílván).

És a következő egyetem mellett is dolgoznék, csak kicsit másképpen (ez egy nehezebb egyetem lenne).


És a fizetésem majdnem felét a szüleimnek adtam, ráadásul a másik felét is elraktam, magamra nem költöttem egyenlőre szinte semmit.


Viszont, ha megyek 150 000 Ft körüli fizetésért dolgozni, attól még nem tudok elkőltözni, a félre tett pénzemmel együtt sem. Maximum egy nagyon kicsi albérletbe, de amellett meg nem tudok félre tenni, hogy gyűjtsek sajat lakásra.

2017. szept. 6. 14:46
 3/100 anonim ***** válasza:
65%

és mi a garancia hogy a második diplomáddal tudsz majd annyit keresni, hogy el tudj költözni?

amúgy ha suli mellett végig kerestél havi kb 100-at, akkor is azért valamennyi pénzed lehet már félretéve.

30 éves korodig akarsz otthon lakni???

2017. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, most az a bajod, hogy nem akarsz felnőni és nappalin akarsz tanulni 30 éves korodig vagy az, hogy otthon akarsz élni, spórolásból?
2017. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy vagyok ezzel ha a gyerekem azzal állna elém hogy ő még szeretne tanulni de mellette dolgozna rendesen csak a tanulmányai miatt akar ilyen állást és nálam lakni még. Ha tényleg még a további tanulás lenne az indok és spórolni akar amit megértek akkor rendben van. Főleg akkor hogy az önkormányzati állás nem sokkal több. De ha például nettó 200 ezer felett keresne diplomájával akkor én addig rágnám a száját míg el nem gondolkodik rajta azon hogy jobb lenne neki a jobb munkahely már csak tapasztalat szerzés és több pénz szerzés miatt. Akkor is mondanám hogy maradjon nálunk adja le azt az összeget ami fedezi a költségeit és ennyi. Mellesleg van levelező tagozat is az egyetemeken, nem véletlenül.
2017. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
50%

Kiakadnék.

Lehet olyan helyzet, hogy érthető, ha valaki átmenetileg ezt választja, de a te helyzeteden kiakadnék több okból is.

Már 25 évesen is későn diplomáztál. Ha egy év múlva újabb egyetembe kezdesz, akkor azt legkorábban 31 éves korodban fogod elvégezni. Az biztos, hogy a második egyetem költségeiből (ideértve a te életfenntartási költségeidet is) egy fillért sem állnék. Tartsd el magad, fizesd a tanulmányaiddal járó költségeidet és kész. Csak annyit engednék, hogy ha a kajára, rezsire valót fizeted nekünk, akkor továbbra is lakhatsz a lakásunkban.


Fölmerül a kérdés, mikor akarsz családot alapítani? Férfi vagy, vagy nő? Ha nő, akkor lazán lekéshetsz a babáról. Ha férfi, akkor normális nő szóba sem fog veled állni, amíg nappalin tanulsz, afféle örök-egyetemistaként, aranyifjúként éldegélsz és nem látják rajtad, hogy egyszer valóban dolgozni fogsz és családfenntartó leszel.

Fölmerül a kérdés, hogy minek végezted el az első egyetemet, ha mégis mást akarsz? Még munkatapasztalatot sem akarsz szerezni ezzel a diplomával, hanem inkább 8 általánossal is végezhető munkánál maradsz!

2017. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
45%

#8

Khm...

A kérdés NYOLCADIK szava az, hogy "fiatok".

2017. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 A kérdező kommentje:

Én állatorvos szeretnék lenni és annó Ők beszéltek le, hogy nekem az úgy sem menne. Konkrétan megzsaroltak, hogyha azt választom akkor menjek kolléigiumba és ne számítsak semmilyen jellegű támogatásukra, mert úgyis csak kibukok és Ők azt nem akarják támogatni. Közben azt nagyon jól tudják, hogy én a kollégiumi életet nem bírnám.


Lehet, hogy nem "egészséges" 30 (+) éves korig otthon lakini, na de most az kinek jó hogy helyette egy 50 m2-es lakásban vagyok és 40 éves koromra tudok venni egy ugyanolyan, vagy rosszabb lakást mint amit addig béreltem? (Olyan munka mellett amit utálok)


Most amúgy majdnem 2 millióm van félre téve, ha ez fontos.

2017. szept. 6. 14:58
 9/100 anonim ***** válasza:
51%
az első válaszoló nagyon ronda és béna stílusban fejezte ki magát
2017. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
91%

mondjuk anno mondhattad volna, hogy jó akkor egyezség:

mondtad volna, hogy menni fog, és ha beismerik akkor lakhatsz otthon, ha nem megy, akkor pedig átgondolod.


most miből gondolod hogy nem tesznek ki?

2017. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!