Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen fontosabb: az hogy...

Mi legyen fontosabb: az hogy együtt legyek (éljek) a családommal, most messze dolgozó férjemmel, messze tanuló gyerekeimmel vagy hogy az idős szülőt (férjem édesapja) ne hagyjam magára (vagy másokra) 77 évesen?

Figyelt kérdés
Ha mindenképp muszáj választani, ti mit választanátok?
2017. szept. 7. 20:21
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

9-es válaszoló

Gimisek a gyerekek, a nagy végzős, a kicsi elsős. Eddig nem voltam egyedül, ő itt volt nekem. Hétvégén hazajárnak. Jó iskolát akartunk nekik, nem akartam, hogy hátrányuk legyen a helyzetből, nem volt közelebb. Mi egy pici faluban lakunk, messze a várostól.

Lehet nem zárkózna el a főnöke, de kérdezni sem akarja.

Ha mindketten dolgoznánk tudnánk albérletet fizetni. Itthon is van munkám, de itthonról végzem, monoton bedolgozás. A szakmámban itt nem tudok elhelyezkedni, Pesten simán menne.

2017. szept. 7. 21:24
 12/55 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló

Az apját nem akarja se vinni, se itt hagyni. Ennyi. Másra se akarja bízni, mert szülőt nem hagyunk magára. Ennyi. Most mindegy ő mit mond. A kérdés, hogy tőlem mennyire önzőség, hogy nem tudok megbékélni a helyzettel. Mennyire butaság vagy érthető, hogy nem akarok így élni.

Milyen ember vagyok, ha válaszút elé állítom, hogy vagy talál megoldást vagy ő jön haza és én megyek el?

2017. szept. 7. 21:33
 13/55 anonim ***** válasza:
70%
Ez így kényelmes neki. 6 órában dolgozni, férfi, és családfenntartó létére, lepasszolva apuka ápolását, a kollégákkal együtt lakni, nem a családdal.
2017. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem a férjed megy haza az Apukájához vagy veszi magához?
2017. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy 6 órát dolgoznak, van, hogy 10-t is, ha jó az idő túlóráznak. Az ilyesmi nem tudom hogy van papiron elszámolva, beírják-nem írják, a lényeg, ha kellene egy jövedelemigazolás, az valószínű, hogy csak a 6 óráról lenne, tehát egy hitelhez bukta.
2017. szept. 7. 21:51
 16/55 anonim ***** válasza:
81%

"Az apját nem akarja se vinni, se itt hagyni. Ennyi. Másra se akarja bízni, mert szülőt nem hagyunk magára. "


Mégis megteszi, hisz nem ő ápolja. Azt megérteném hogy nem akarja kiszakítani a megszokott környezetéből, az idősek iszonyú nehezen viselhetik ezt. De a párod csicskának, baleknak néz téged, mikor egyértelműnek, alapnak veszi hogy neked kell áldozatot hoznod az ő apjáért. Nem kell. Csak könnyebb a nőre hárítani a nemszeretem munkákat.

2017. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Ha ő jönne haza, akkor szintúgy nem lenne együtt a család. És én nem keresnék annyit, mint ő most, neki meg lehet munkája se lenne itthon. Tehát nem egyszerű, ezért is kérdezlek titeket, hátha többen okosabbak vagyunk.
2017. szept. 7. 21:54
 18/55 anonim ***** válasza:
59%
Igen Kérdező, én épp ezen gondolkodtam, hogy lelkesen magyarázzák itt, hogy cseréljetek, csak hát arra senki se gondol, hogy az mit jelentene a családi kassza szempontjából. Mert számomra nyilvánvaló az első perctől, hogy azért ez a szereposztás, mert a párod jobban keres Budapesten, mint ahogy Te keresnél. Fordított esetben biztos ő maradt volna a faluban, és Te mentél volna a fővárosba munkát vállalni.
2017. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
61%

nagyon abszurdnak tartom ezt a helyzetet. A helyedben keresnék Pesten munkát, osztanék-szoroznék, és ha tudnék, kivennék ott egy akkora lakást, amekkorában az após is elfér.

A férjed olyan, amilyen, de az tuti, hogy nem a 77 éves apósomat választanám a gyerekeim helyett.

2017. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
70%
Ápolási díjat legalább kapsz?
2017. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!