Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen fontosabb: az hogy...

Mi legyen fontosabb: az hogy együtt legyek (éljek) a családommal, most messze dolgozó férjemmel, messze tanuló gyerekeimmel vagy hogy az idős szülőt (férjem édesapja) ne hagyjam magára (vagy másokra) 77 évesen?

Figyelt kérdés
Ha mindenképp muszáj választani, ti mit választanátok?
2017. szept. 7. 20:21
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Nem kell még ápolni, csak mosok, főzök, takarítok rá. Még a kocsmába is áttipeg időnként, nem beteg, csak öreg.
2017. szept. 7. 22:23
 22/55 anonim ***** válasza:
92%
Erre van a Szociális Szolgálat (ingyenes): heti több alkalommal kimennek, beszélgetnek az idősekkel, elintézik a vásárlást, gyógyszertárt és segítenek rendben tartani a házat. Az ebédet meg lehet rendelni, ha annyira rászoruló akkor a szocszolgon keresztül kedvezményt is lehet kapni rá. Járjatok utána!
2017. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
67%
Fontosabb a családod. Bele sem megyek, hogy milyen ciki, hogy a férjed komolyan megoldásnak tartja, hogy te az apját pesztráld, amíg ő éli világát a gyerekekkel.
2017. szept. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
38%
#23, igazad van, a Kérdező férje ne élje a világát a gyerekekkel, hanem menjen haza az apját ellátni, a Kérdező menjen élni a világát a gyerekekkel - akik ugye egyébként kollégiumban vannak H-P - aztán, ha éhen halnak, hát éhen haltak... de legalább modern, emancipált módra:)
2017. szept. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
80%

Ej de egy kényelmes férjed van, te meg jó nagy hü.lye vagy, ha ezt tűröd! Éli a világát a családjától külön, a feleség lepasszolva, gyerekek koliban. Ez nem család.

Mi az, hogy nem hajlandó a főnökkel beszélni? Persze, mert neki ez így tökéletes megoldás. Ha a papa nem beteg, csak öreg, már bocs, de a főzés-mosás - takarítás nem indokolja, hogy vele élj. Heti egyszer megoldható, ételt meg rendelni kell neki. Miért kellene a te életedet beáldozni azért, hogy bentlakásos cselédje legyen a papának? Jah, mert hogy a férjednek így sokkal kényelmesebb családtól függetlenül élni a mindennapjait! Sose fogja elintézni a 8 órát, mert esze ágában sincs veled csok-ot, meg lakáshitelt vállalni. Neki ez így jó, nem tesz ellene. Neked jó? Ha nem, tegyél ellene!

2017. szept. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
70%
Igen, sajnos előzőnél a pont.
2017. szept. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, legfőképp megerősítésre volt szükségem, hogy nem vagyok sz.r ember, amiért minden porcikám tiltakozik a helyzet, a magány ellen (mert anyuék, nővéremék is már Pesten élnek, miattuk is mennék el, senki nem köt már ide). Nem tudom, meddig bírom és miben találhatnék így örömet ezen a helyen, félek egy idegroncs leszek mire történik valami és munkába kell rendesen állni. Idén 4. éve már, hogy csak a kisebbik gyerek van mellettem meg az após a mindennapokban, most a kicsi is elment, persze én küldtem el, de csak az ő érdekében, mégsem maradhat itthon őrizni engem. Hogy mennyiben vagyok hibás a kialakult helyzetért azt nem tudom, de belemerültem az önsajnálatba,pedig mindig igyekeztem mindennek a jó oldalát nézni, de már csak a sötétséget látom, nincs remény.
2017. szept. 8. 07:37
 28/55 anonim ***** válasza:
74%

Egyértelmű, hogy mennék.


Mégis mit kezdjek egy 80 éves, lassan akár tartós ápolásra szoruló emberrel, aki ráadásul nem is a orkonom?


Mellesleg milyen kedves a férjed, RÁD hagyja az Ő apját. Én leülnék vele elbeszélgetni, hogy ezt hogyan gondolja, mert valami nem kerek.


- miért akarja, hogy messze élj tőlük

- miért nem gondozza Ő az apját

2017. szept. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:

Ő keresi a pénzt, én őrzöm a portát és az apját.

Csak önző módon valami megszólalt bennem, hogy szeretnék kiszabadulni és élni kicsit, velük élni, mostmár hogy a kicsi is "kirepült" ez az érzés felerősödött és nem találom a helyem a saját házamban.

2017. szept. 8. 09:09
 30/55 anonim ***** válasza:
60%

Én is a fenti hozzászólóval együtt a Szociális Szolgálatot ajánlanám.

Ha még nem szorul tartós ápolásra, akkor elég neki, ha heti párszor ránéznek, befizet valami menüre, amit kiszállítanak.

Milyen távolságra van a papa ház Pesttől? Esetleg hetente- két hetente hazalátogatnál, és elintéznéd a papa körüli dolgokat.

Semmiképp nem maradnék, ez így nem családi élet.

2017. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!