Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen fontosabb: az hogy...

Mi legyen fontosabb: az hogy együtt legyek (éljek) a családommal, most messze dolgozó férjemmel, messze tanuló gyerekeimmel vagy hogy az idős szülőt (férjem édesapja) ne hagyjam magára (vagy másokra) 77 évesen?

Figyelt kérdés
Ha mindenképp muszáj választani, ti mit választanátok?
2017. szept. 7. 20:21
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
55%

A kérdező így sem keres semmit. Világosan megmondta, hogy Pesten van az egész családja, a gyerekeitől kezdve a testvérén át a szüleiig. És azt is megmondta, hogy Pesten könnyen találna munkát a végzettségével.

Amíg ott sertepertél az apósa körül, nyilván senki sem fog bekopogtatni hozzá, hogy tessék, itt a pesti lakáskulcsod, és hétfőn kezdesz nálunk havi 200 nettóért.

Ezt neki kell megszervezni, neki kell bátornak lenni, és elindulni. Különben még 10 évig ott fog élni, és annyi idősen már nagyon nehéz életvitelt változtatni és becsatlakozni a munkaerőpiacra. Bár lehet, a férje akkor is azt mondaná, hogy maradjon otthon és őrizze a kutyát, amíg ő Pesten éli világát.

2017. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
58%
Én a helyedben keresnék munkát pesten, és amint a kezemben a szerződés lelépnék a férjem mellől. Ez nem házasság, hanem egy feketén fizetett cselédi munkaviszony. Gondolkozz. Így semmi nyugdíjad nem lesz. Semmi jövőd, semmi. A férjedtől függsz, a gyerekeidtől távol élsz. Senki sem adja vissza neked azokat az éveket. Add be az önéletrajzod és ahogy van lehetőséged, lépj le. A válóperben szépen hasítsd ki magadnak a közös vagyon felét, hiszen te is tettél a családért, ápoltad apukát / gyereket neveltél.
2017. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
48%
#52, szerintem a Kérdezőnek ennél több esze van... és egyébként se elveszíteni szeretne mindent...
2017. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:
Mostmár biztos, hogy addig nem hagyom békén, amíg választ nem ad, hogy meddig marad ez a helyzet. Mert ha azt mondja, hogy "amíg apám meg nem hal", akkor biztosan lépek, akár egy drasztikusat is, nem akarok úgy élni, hogy egy másik ember halála az ára, hogy nekem normális életem lehessen. Nem tudnék úgy élni, hogy ezt kelljen várnom.
2017. szept. 9. 18:30
 55/55 A kérdező kommentje:
És köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, mindegyik válasz hasznos volt, hiszen más-más nézőpontból világított rá a sorsomra. Ha valami történik, megírom itt.
2017. szept. 9. 18:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!