Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen fontosabb: az hogy...

Mi legyen fontosabb: az hogy együtt legyek (éljek) a családommal, most messze dolgozó férjemmel, messze tanuló gyerekeimmel vagy hogy az idős szülőt (férjem édesapja) ne hagyjam magára (vagy másokra) 77 évesen?

Figyelt kérdés
Ha mindenképp muszáj választani, ti mit választanátok?
2017. szept. 7. 20:21
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
72%

Tökéletesen egyetértek a #30-as válaszolóval. Előfizettek egy menüre (pl Teletál, olcsó is, finom is), és hétvégente meglátogatjátok, akkor kicsit rendet raksz, áttörölsz pár dolgot, és ennyi. (Ha nagyon akarod, de ez sem lenne kötelező ám). A kocsmába is simán átmegy, teljesen feleslegesen ülsz a nyakán. Költözz fel Pestre, kettőtök fizetéséből telik a menüre, de talán egy takarítónőre is heti 1 alkalommal, és máris jóval többet segítettél,mint amennyit kellene.


Még annyi: Én ebben nem kérném ki a férjem véleményét, mert láthatóan neki tök mindegy, te hogy érzed magad. Fognám magam, megmondanám, hogy költöznék, hogy ez és ez a megoldás a papa problémájára, ha tetszik, így csináljátok, ha nem, akkor lehet külön folytatni. Tényleg így kívánod leélni az életed? Cselédként az apósod mellett, távol a családodtól?

2017. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
67%
Nem a te apád. Én biztosan nem őrizgetném az öreget, hogy társasága legyen, közben meg a párod majd keres magának egy másik nőt, aki elérhető távolságban van. Te meg szépen megkapod a pénzt, mint egy ápolónő - igazából már most is az vagy, nem pedig a család része.
2017. szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
70%

Na ne. Az a kérdés, hogy normális-e, hogy a saját életedet akarod élni, a saját gyerekeid közelében, nem pedig az ő kocsmázni elég erős apját gondozni, messze, mert csak?


Ez komoly?

2017. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
63%
Biztos hog nem gondozgatnám az apját. Sőt inkább a 2 gyerekkel kezdenék új életet és elválnék.
2017. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
60%

"Sőt inkább a 2 gyerekkel kezdenék új életet és elválnék." - végül is ez is egy javaslat, Kérdező az utcára a bedolgozásával meg a két gyerek után a 6 órás minimálbéres (?) bejelentésből számolt tartásdíjjal (ami sanszosan még a jelenlegi koleszt se fedezi, és az egyik pillanatokon belül le is jár)...

Nem az a kérdés, hogy a Kérdező férje mivel járna a legjobban... mert valszeg ezzel...

2017. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 érdekel0 ***** válasza:
50%

4 éve?

Nem akarok negatív lenni,de hogy még beszélni se hajlandó róla?

Félretenni sikerült legalább ezzel az életmóddal pénzt vagy csak a mindennapokat oldja meg?

2017. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:
Vettünk egy autót, ennyi. Sajnos azt is csak ő élvezi, nála van. Mondjuk nekem nincs is jogsi, tehát nem volt vita tárgya.
2017. szept. 8. 12:58
 38/55 anonim ***** válasza:
87%
Egy próbát megérne: próbáld megbeszélni apósoddal, hogy menjetek mindannyian Budapestre, így ketten tálalnátok a tervet a férjednek, hatha elkezdene végre gondolkodni... Vagy a Szociális Szolgálat ötletét vesd fel neki, ha ott akar maradni a faluban. Nem értem, hogy miért kell őt teljesen kihagyni a döntésből, nem demens, legalábbis a kérdező nem írta.
2017. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

Nem is biztos, hogy kellene a szociális szolgálat, még él a testvére is, és van itt sok munkanélküli, aki valamennyi pénzért mosna, takaritana rá, (én is csak hetente egyszer csinálom ezt meg nála) Az étkezés is megoldható lenne.

De a férjem hallani sem akar ezekről. Ha az együtt elköltözést említem, arra is csak az a válasz: "szerinted az olyan egyszerű?!"

2017. szept. 8. 15:07
 40/55 anonim ***** válasza:
70%
Hát ne is haragudjon már meg senki, de ekkora prosztó, ocsmány, szar dolgot ritkán látni, mint amit egyes férfiak leművelnek. Nem tudom elképzelni, hogy hogy léteznek ilyen nők, akik szó nélkül becsicskulnak az "uruk" akaratának, hogy "anyám/apám lerobbant, takarodj ápolni, mert te vagy a nő".
2017. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!