Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha kikészíten...

Mit lehet tenni, ha kikészítenek a szüleim az iskola miatt és meg is vernek?

Figyelt kérdés

Jó tanuló vagyok, de nem tudom hozni a kitűnő szintet, mint általánosban. Mondjuk ott is egy 4/5-ért már lecseszés ment, mert miért nem ötös. Ezt most nyáron is minden egyes percben éreztetik velem.

Most odáig jutottunk, hogy beteg sem "lehetek", mert kikészítenek. Azt hiszik, hogy csak nem akarok iskolába menni. Megy, hogy be kellene gyógyszerezni, akkor jobban fogok tanulni... Tavasszal elkezdték azt is, hogy véresre vernek. Többször a szám szakadt be, akkora pofont adott, hogy beszakadt a dobhártyám. Ami a legfájóbb, hogy az orromat úgy verte be apa, hogy görbe maradt és rosszul kapok levegőt rajta. Egy életen át viselni fogom a nyomát...

Ezen nem tudom egyszerűen túltenni magam.

A vicc, hogy a tesómbak sz.rabbak a jegyei, mégsem bántják...


2017. szept. 8. 06:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez bántalmazás. A gyámüggyel vedd fel a kapcsolatot (vagy iskolában pszichológussal, iskolaorvossal, megbízhatóbb tanárral).

Törvény tiltja, hogy gyereket verjenek, ezt még a szülők sem tehetik meg.


Sajnállak, mert szorult helyzetben vagy. Elköltözni még nem tudsz, a szüleid viszont valamilyen frusztrációt rajtad töltenek ki. Hatásoknak jelezd, hogy mi történik, remélem, hogy tudnak valahogyan segíteni!

2017. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Monďd, hogy kamu az egész!

Azt sem értem, hogy: "ezt most nyáron is minden percben éreztetik velem".

Így, jelen időben, de suli már egy hete van.

2017. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem, kamu...

Bocs, éreztették velem.

Teljesen elegem van, rémàlmaim vannak. Örökre viselhetem a verésük nyomát.

Egy pokol az életem, senkinek nem kívánom.

2017. szept. 8. 09:36
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Dehogynem kamu. Minden héten megkérdezi.
2017. szept. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez már a gyermekvédelem hatásköre!

Szólj az osztályfőnöködnek.

2017. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a kérdést már nem tudom hányadszorra teszed fel. Akkor is megírták mit kellene. Így már én is azt gondolom kamu.
2017. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
persze, mert beszakadt dobhártyával meg törött orral senki nem kérdez semmit..
2017. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Rendben, tényleg feltettem már a kérdést.

Viszont a helyzet nem oldódott meg, egyáltalán.

De csak "átvertem" az orvost. Ugyanis bejött velem anya, én meg kénytelen voltam azt mondani, hogy labdával rúgtak meg...

2017. szept. 8. 15:28
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok hitetlenkedni, de azért a tanáraid csak észrevették volna, hogy vernek, nem? Egyszer-kétszer meg el lehet hitetni velük, hogy elestél vagy megrúgtak labdával, de ha ez sűrűn előfordul, úgy, hogy felszakad a szád (te írtad), akkor azert fel kellett volna tűnnie. Ha valóban igaz, amit írsz, akkor szólj valamelyik tanárodnak. Nem hiszem, hogy ne segítene.
2017. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanár, családsegítő, pszichológus, védőnő, gyámügy.


Ezek segíthetnek.

2017. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!