Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy gyerek a keresztnevén szólítja az anyukáját?

Figyelt kérdés

A húgomnak új osztályfönöke van és ma felhívta azzal anyukámat, hogy miért hívja öt a tesóm a keresztnevén és, hogy beszélgessen el vele,mert nem szeretné többet ezt meghallani töle.

Tényleg ennyire nagy dolog ez és helytelen? Nekem is néha kicsúszik a számon, hogy Ancsa, de még sose szólt rám ezért anyu és a húgomnak is simán engedi, hogy így hívja, nekünk ez megszokott dolog.

Szerintetek is annyira elfogadhatatlan ez hogy az osztályfőnöke simán "megtilthatja"?


2017. szept. 11. 16:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem piszkosul nem tetszik, de ettől még az osztályfőnök nem tilthatja meg.

Egy család maga dönti el, hogy hogyan is nevezik egymást, ha az mindnyájuknak megfelel.

Ha úgy tetszik nekik, akkor az apját nyugodtan hívhatja valaki Mézga Gézának, vagy az anyját Mütyürmaszatnak, az iskolának ehhez semmi köze!

2017. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá az iskolának.
2017. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Javaslok egy iskolaváltást vagy minimum egy osztályváltást. Nem egyházi iskoláról van véletlenül szó? Legközelebb abba is belepofázik z osztályfőnök, hogy mi legyen a vasárnapi ebéd?
2017. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Valahol helytelennek tartanam, de eddig akiket ismertem es igy szolitottak egymast, mind harmonikus, mar-mar barati gyerek-szulo kapcsolatban eltek. Vagany szerintem.
2017. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
Engem nem zavar, mikor a lányom a nevemen szólít, nem érzem ezt rossznak. Szóval szerintem oké
2017. szept. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%
Nekem nem esne jól, ha anya helyett a keresztnevemen szólítana a gyermekem, szerintem ez olyan ledegradáló.
2017. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekem sem tetszik - vagyis szokatlan -, de az iskolának - no meg a tanárnak - semmi köze hozzá.
2017. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem teljesen rendben van ez a fajta megszólítás is, senkit se illetlen a saját nevén nevezni... a tanárnak meg el kellene magyarázni - nagy nyilvánosság előtt - hogy mihez van köze, és mihez nincs, és mikor kellene befognia a száját.
2017. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
tényleg nincs köze hozzá senkinek, de én sem szeretném, ha majd egyszer a gyerekem a keresztnevemen szólítana...nekem meg még részegen se jönne a számra, hogy ne anyának/apának szólítsam a szüleimet, valahogy ez számomra teljesen természetellenes :D
2017. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

"....ez számomra teljesen természetellenes :D"


Óh, anyám, borogass!

2017. szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!