Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy gyerek a keresztnevén szólítja az anyukáját?

Figyelt kérdés

A húgomnak új osztályfönöke van és ma felhívta azzal anyukámat, hogy miért hívja öt a tesóm a keresztnevén és, hogy beszélgessen el vele,mert nem szeretné többet ezt meghallani töle.

Tényleg ennyire nagy dolog ez és helytelen? Nekem is néha kicsúszik a számon, hogy Ancsa, de még sose szólt rám ezért anyu és a húgomnak is simán engedi, hogy így hívja, nekünk ez megszokott dolog.

Szerintetek is annyira elfogadhatatlan ez hogy az osztályfőnöke simán "megtilthatja"?


2017. szept. 11. 16:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályfőnök nincs tisztában a kompetenciájával. Ez nem az ő hatásköre, az ő dolga kizárólag iskolára korlátozódik, ugyanúgy , ahogyan a tesód sem foglalkozik az osztályfőnök családi életével.
2017. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
75%

Engem a gyerekeim a keresztnevemen szólítanak és szólítottak kezdettől. A legidősebb 40.


Valahogy így alakult annak idején, az apjuk után ők is a keresztnevem épphogy becézett alakját használták. Mondjuk a Karolina helyett a Linust.

Először gondolkodtunk, és arra gondoltunk, hogy tényleg, talán nem szükséges engem minden hozzám szólásnál arra emlékeztetni, hogy az anyjuk vagyok. Nem is szólva arról, hogy a játszótéren is elsőre hallottam, hogy engem hívnak, nem valaki más anyut.


De amikor rólam beszéltek másoknak, tudták, nem is tudom, hogy honnan, hogy úgy beszéljenek rólam, hogy " az anyukám" és nem úgy, hogy pl. "a Linus".


A lényeg; hogy ha újra kezdeném, nem tenném ugyanezt. Nincs is rá konkrét okom. Egy kezemen meg tudom számolni -jó; gyerekenként-, hogy hányszor gondoltam arra, hogy " ezt most máshogy mondta volna, talán, ha "anyunak" hívna". És hallottam "anyu"knak mondott olyan megfogalmazásokat is, amiket a keresztnéven szólítással meg nem. Szóval, lehet, hogy nem is számít.


Nem elfogadhatatlan, de már nem tartom helyesnek; ez van. Igazából szeretem hallani, amikor másoknak beszélnek rólam, hogy az "anyukám" vagy az "édesanyám". De már késő változtatni, jó ahogy van, de jobb lenne, ha máshogy lett volna.


Az osztályfőnök biztos nem szólhat bele, de attól még igaza van.

2017. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút nincs igaza a (cseppet sem) tisztelt tanerőnek, erre ugyanis nincs és nem is létezhet általános igazság, kinek ez a szimpatikusabb, kinek az. De ha így, ha úgy, az adott két emberen kívül másnak nem lehet beleszólása.
2017. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!