Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy gyerek a keresztnevén szólítja az anyukáját?

Figyelt kérdés

A húgomnak új osztályfönöke van és ma felhívta azzal anyukámat, hogy miért hívja öt a tesóm a keresztnevén és, hogy beszélgessen el vele,mert nem szeretné többet ezt meghallani töle.

Tényleg ennyire nagy dolog ez és helytelen? Nekem is néha kicsúszik a számon, hogy Ancsa, de még sose szólt rám ezért anyu és a húgomnak is simán engedi, hogy így hívja, nekünk ez megszokott dolog.

Szerintetek is annyira elfogadhatatlan ez hogy az osztályfőnöke simán "megtilthatja"?


2017. szept. 11. 16:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%

Az osztályfőnök nekem most mellékes, attól függ, hogy a húgod mindig a keresztnevén szólítja anyudékat, vagy csak elvétve. Mert nagyon nem mindegy. Azért ennyire modern anyuka ne akarjon már lenni, nekem totál furcsa.


A nagymamák szokták hívatni magukat a keresztnevükön az unokájukkal manapság, azt még el is fogadom, de hogy a saját anyuját? Bakker!


Lehet lepontozni, de nekem ez nem fér bele abban az esetben, ha mindig így szólítja. Mondjuk nem is vagyok tini. El sem tudnám képzelni, hogy a két lányom a keresztnevemen szólítson. Családja válogatja ezek szerint. Van túl modernnek gondolja anyud, azért? Hát komolyan, nem hiszem el...

2017. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%
10# hát anyám borogass, kinek mi a természetes...lehet, hogy neked természetes, hogy jobb kézzel írsz, de más bal kezes. téged akkor se tudna rávenni senki, hogy bal kézzel írj, mert NEM AZT SZOKTAD MEG...ezért tényleg le kell pontozni...-.-
2017. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19%
*vagy
2017. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
" Azért ennyire modern anyuka ne akarjon már lenni, nekem totál furcsa. " - nézd, ez arra a két emberre tartozik, az anyára és a lányára, és a világon SENKI MÁSRA. Ez ilyen egyszerű.
2017. szept. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
Ha sokan élnek közös lakásban érthető .Tudod anyós sógor ez az ...Az osztályfőnöknek nincs élettapasztalata bár ő a nagy értelmiségi...
2017. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%
Én már 3 évtizede is azt szerettem volna, ha a nevemen szólít a gyerekem... csak a "drága" nagyszülők ebbe is beleugattak "csakazértis"...
2017. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem tetszik és az osztályfőnöknek semmi köze hozzá.
2017. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak a nyitókérdést olvastam el, az eddigi válaszokat nem.


Kérdező!

Az az osztályfőnök nagyon örüljön, hogy nem az én gyerekemnél szólt ilyet! Mert én utána bemennék az iskolába, de olyan hangon beszélgetnék el az ofővel, hogy mindenki kijönne a termekből, hogy mi történik itt! Emelt hangon közölném vele, hogy ÉN NEM SZERETNÉM TÖBBET MEGHALLANI TŐLE, hogy belepo..ik abba, hogy a gyerekem hogyan szólít/említ engem. Aztán bemennék az igazgatóhoz, hogy beszélgessen el ő is a beosztottjával, hogy megtanulja, mire van illetékessége és mire nincs. Arra, hogy megszabja, hogyan szólítson engem a gyerekem, arra nincs!

Továbbá közölném az igazgatóval, hogy ha még egyszer ilyen, vagy hasonló megjegyzése lesz ennek a tanárnak a gyerekemhez, vagy bármi módon rosszallja, gúnyolódik ezen, vagy netán hátrányban részesíti emiatt a gyerekemet, akkor nem jövök be többet az iskolába, hanem a felügyeleti jogokat gyakorló tankerületnél teszek panaszt!

2017. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A saját véleményemtől függetlenül a tanár ilyet nem tilthat meg, és szerencse, hogy nem az én gyerekemről van szó, mert megmagyaráznám neki, kinek parancsolgasson, meg mivel foglalkozzon.
2017. szept. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
en nem szeretem es nem is engednem a gyerekemnek. de mindenki azt csinal a csaladjaban amit jonak lat.
2017. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!