Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan viszonyulnátok ezek...

Ti hogyan viszonyulnátok ezek után az apátokhoz?

Figyelt kérdés

Apukám az utóbbi 1 évben elkezdett sokat inni (alkoholt természetesen), elvesztette az állását is és a jogosítványát is emiatt. Ha részeg, teljesen úgy viselkedik, mint valami 10 éves, akinek el kell magyarázni mindent 5-ször, és mindig letagadja, ha iszik. Mikor józan, akkor pedig ideges és nem lehet vele normálisan beszélgetni, mert abból vitát csinál.

Pár napja szokásosan összevesztünk egy apróságon, erre elment piát venni és részegen jött haza (bár most nem volt annyira durva, mint lenni szokott). Anyukámat is és engem is elhordott mindennek, összetört dolgokat és már azt hittem, valamelyikünket meg is üti. Persze a két öcsémmel nincsen baja valamilyen okból, velük nem is veszekedik annyit, mint velem vagy anyuval. Anyukám már sokszor el akart válni, de mindig adott neki egy új esélyt, hátha majd megváltozik és nem iszik annyit, de most nála is betelt a pohár.

Viszont tegnap elkezdett kedvesen beszélni hozzám, mintha ki akarna békülni (veszekedések után mindig ezt csinálja, mintha minden el lenne felejtve), én viszont nem szólok hozzá, vagy csak bunkón. Ő persze ezen is fel van háborodva, én pedig már nem akarok több vitát. Szerintetek hogyan kéne vele viselkednem? Megbocsátani neki újra, vagy hagyni az egészet és nem szólni hozzá?



2017. szept. 12. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki hogy akkor békülsz ha orvosi segítséget kér a leszokáshoz. Ha így folytatja, tönkre fog menni a családotok. Honnan van pénze piára?
2017. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Segíteni kell az apátoknak, mert elég mélyen van, és önmagától nem valószínű, hogy ki tudna jönni a gödörből. Kedvesnek kell lenni vele, megértőnek, de határozottnak. Az orvosi segítség lesz a megoldás szerintem is. Valószínűleg ellenkezni fog, de ha nem vállalja be, helyezzetek nagyon súlyos szankciókat kilátásba azonnali hatállyal. Beszéljétek meg vele nyugodtan, hogy mellette vagytok és segítetek neki, de neki kell legjobban akarnia és a legtöbbet tenni érte.
2017. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Van most állása, bár oda is csak néha-néha jár be, és onnan szerzi a pénzt piára. Amíg nem volt, addig simán lenyúlta anyum pénzét. A vicces az, hogy állandóan mindenen spórolni akar, mert mivel sokáig nem volt állása, eléggé rossz lett az anyagi helyzetünk, de persze a pia ebbe nem számít bele szerinte. Az a gond, hogy hiába ülne le vele valaki megbeszélni, abból is vitát csinálna, pláne, hogy le is tagadja, hogy annyit iszik.


Amúgy 17/L vagyok.

2017. szept. 12. 19:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor is el kell neki mondani, hogy mi a helyzet. Az alkoholisták nem szokták bevallani, hogy sokat isznak, sőt, tagadják is. Az nem normális, hogy hétköznap részegen megy haza, ezt senki ne mondja. Főleg, ha emiatt veszítette el az előző munkahelyét és a jogsiját. Ha ittasan vezetett, még meg is verném.

Ti annyit tehettek, hogy ultimátumot adtok neki: vagy ti, a családja, vagy az alkohol. Úgy teszi magát tönkre, ahogy akarja, de akkor titeket hagyjon ki belőle, ne is lássátok.

Ugyanakkor mint családja, tartoztok neki annyival, hogy kitartotok mellette a rosszban is, amíg lehet. A megoldást nektek kell megtalálnotok sajnos, messziről nehéz segíteni. Tenni kell érte. És nem holnap, hanem még ma.

2017. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem jó, ha mindig meg van neki bocsájtott mert azt foglya gondolni, hogy természetes, de ha tényleg durva a helyzet üljenek le és beszélj étel meg, hogy álljon le ezzel és csak mértékkel igyon.
2017. szept. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 éve váltam el az alkoholista férjemtől 5 éves kisgyerekkel, 4 év huzavona, megbocsájtások és szenvedések sora után. Ugyanez volt a forgatókönyv: bocsánatkérés, szabadkozás, ígéretek, hogy megváltizik, hogy többet nem fordul elő, kedveskedések, odafigyelés, ideig óráig nem ivás...ezek pont arra jók, hogy reményt keltsenek, újra felcsillan az esély, hogy tényleg megváltozik, lehet normális családunk...az ember megbocsájt.


DE NEM!!!!

SOHA NEM VÁLTOZIK MEG!!!

A forgatókönyv mindig ugyanaz marad. 2 éve sokalltam be. Elköltzöüztünk a gyerekkel. Akkor is jött persze minden, hogy elveszített minket, innen nincs tovább, most majd bebiztonyítja, és visszaszerez minket. Mondanom sem kell, hogy azóta sem változott, sőt, odáig fajult, hogy már nem engedem, hogy nála aludjon a gyerek, csak nappal találkozhatnak.


Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de sajnos nagyon sok helyen tapasztaltam ugyanezt. Ha nem kap HOSSZÚ TÁVON orvosi segítséget, akkor így marad... :(

2017. szept. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden akarat, es elhatarozas kerdese. En 10 evig alkoholista voltam. Aztan egy napon elgondolkodtam, hogy igy csak egy nagy nulla vagyok. Elkezdtem kemenyen dolgozni, celokat kituzni, elerni, es fokozatosan az italt is elhagytam. Ma mar nem iszok csak neha, es nem sokat. Orulok, hogy sajat akaratombol meg tudtam ezt allni.
2017. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kérdezzétek meg hogy mi bántja őt vagy miért iszik. Álltalában ezt valamilyen szorongás depreszió váltja ki szerintem amivel orvoshoz kell fordulnia ha olyan a dolog! Később ha nem változnak a dolgok anyud elválik rádöbben hogy egyedül van lehet azthiszi hogy túl késő és ja gyors döntést hozhat az élete felől és lehet nem látjátok többet.... De ha nem engedi hogy segítsetek neki és netán tetlegességig fajul a dolog és megüt titeket vagy valaki megsérül miatta akkor jobb lesz ha elvál édesanyád szerintem.
2018. dec. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!