Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a szüleimnek?...

Mit mondjak a szüleimnek? Utálni fognak.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nehezen nyílok meg a családomnak. Nem tudok az érzéseimről beszélni nekik, így ilyen téren szegényes a kommunikáció közöttünk. Emiatt kialakult nálam depresszió, étkezési zavar, amit kezeltek évekkel ezelőtt.

Másodéves egyetemista vagyok. Idén elrontottam az egy és fél éve kapott laptopomat és a az egy éve kapott telefonomat. Az idősebb testvérem kért kölcsön pénzt, hogy vegyen nekem egy laptopot, amit részeletekbe visszaad. Ez volt egy hónapja. Kell fizessék a kintlakásom és az egyetemem még a szüleim. A pénz kényes téma, mivel elég szűken vagyunk.

Baleset volt, hogy leöntöttem az új laptopom, amit azonnal szervízbe kell vinni. Persze így nem érvényes a garancia és csak remélni lehet, hogy nem lett nagy baj.

El kellene mondjam a szüleimnek vagy próbáljam-elsunnyogni. Igazuk van, hogy semmire sem tudok vigyázni, é már eddig is mérgesek a tönkretett dolgok miatt. Semmit nem aludtam az éjjel és azon gondolkodtam, hogyan halhatok meg, de sehogysem tudnám megölni magam, mert félek. Utálom magam, és félek, hogy nem bírom ki, hogy csalódni látom őket.


2017. szept. 23. 08:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem vállalsz valami munkát a suli mellett ?, abból finanszírozhatnád a "baleseteidet" .
2017. szept. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Takarítás, mosogatás, gyerekfelügyelet ...
2017. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%

Gratulálok. Egy kis tizenévesnel még elmegy, hogy nem képes vigyázni a dolgaira, de könyörgöm, te elvileg értelmes felnőtt vagy....

Minimum oda állni eléjük és elmondani, mi történt. A testvéredet nem kellett volna belerangatni. Menj dolgozni

2017. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Dolgozni is fogok egyetem mellett, ez már biztos. Ezzel fogom fizetni ezentúl a megélhetőségem az egyetemen.
2017. szept. 23. 08:21
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
A mit????? Megélhetőséget?????? Megélhetést, nem? Komolyan egyetemista vagy? Remélem csak kamu
2017. szept. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
Elég érdekesen nevelhettek fel a szüleid, ha nem vagy felelősségteljes a saját dolgaiddal kapcsolatban. Állj eléjük és legyél tökös.
2017. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy buta vagyok és felelötlen, de a szüleim nem neveltek érdekesen. Jól neveltek, csak én vagyok ilyen balmenetes.

Sajnálom, de tényleg egyetemista vagyok. Sok hibát vétek. Elnézést, le sem hunytam a szemem az éjjel, nem a kognitív rendszer fáradtsága okozza, hogy nem tudok odafigyelni a szavaim helyességére.

2017. szept. 23. 08:53
 8/26 A kérdező kommentje:
Illetve, elírtam. A kognitív rendszer fáradtsága elé nem kell a nem.
2017. szept. 23. 08:53
 9/26 A kérdező kommentje:
Amúgy 19 vagyok.
2017. szept. 23. 08:54
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda, megolni magad egy laptop miatt???

Ugye csak vicceltel? Ennal azert sokkal nagyobb problemaid lesznek meg, mi lesz veled majd akkor?

2017. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!