Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férfiakban egy apát keresek...

A férfiakban egy apát keresek ezen hogy változtathatok?

Figyelt kérdés

Nevelőszülőknél élek. De csak nevelő anyàm van. Egyedül nevel,nincsen és nem is volt (nevelő)apám. Az igazi szüleimet pedig mégcsak nem is láttam. Kiskoromban beraktak a gyerekotthonba aztán voltam pár intézetben is 2 -3 nevelőszülőnél és 11 éves korom óta élek a jelenlegi nevelőszülőmnél. Pontosabban már albérletben vagyok.

Az az igazság,hogy az apa hiánya olyan tartósan és olyan mélyen gyökerezik bsnnem, hogy most felnőtt korban ez ellen már csak szakember segítségével lehet,tudok túllépni,de nem tudom,hogy ez mennyire lesz eredményes. Nagyon vágytam egy apára is mindig. Sose volt előttem apai minta. A nevelő anyám pedig alig alig foglakozott velem. Erről most nem is szeretnék részletesen beszélni. Nem tudok kialakítani normális kapcsolatot senkivel. Nem,nem is erről van szó. FÉLEK kialakítani bárkivel is kapcsolatot. Lett volna rá lehetőségem,ismerkedtem férfiakkal,voltam randin. Lehetett volna több is,de úgy éreztem gondoltam,hogy valami nincs rendben velem. Apakomplexusom van. Ez esetemben nem azt jelenti,hogy a 40-50 éves férfiak érdekelnek. Nagyon NEM! A 25-30as korosztály,a lényeg,hogy külsőre férfias legyen és pont. Viszont ami a belsőt illeti,a személyiséget..nincsenek nagy elvárásaim,de olyan férfit keresek aki kicsit atyàskodó,gondoskodó,törődő. Viszont ezt nem kérhetem a másiktól..és nem is egy apát akarok magamnak. Hanem egy rendes társat egy normális párkapcsolatot. De akaratlanul is tudatalatt olyat kerestem mindig akiben plusszként látom azt akire vágytam gyerekként,akire felnézhettem volna és így tovább. A korombeliekkel ha ismerkedtem nyomát sem láttam annak amit keresek egy férfiban. Nem csak a külsőségekre gondolok,de nem sikerült megtalálnom velük a közös hangot,nem volt téma, nem éreztem jól magam. Nekem nagyon fontos lenne,hogy valaki biztonságérzetet nyújtson,határozott legyen. Viszont nem merek ilyen elvárást tàmasztani mások felé,mert ezzel csak nyomást gyakorolnék az illetőre,azt gondolná,hogy túl sokat várok tőle,felszínes vagyok, vagy csak egy apát akarok magamnak. De ez NEM így van. Nem tudok megváltozni,nem tudok változtatni az ízlésemen :( és ez elkeserít. Hiába járok szakemberhez,az kevés. :( Szerintetek lehet így is találnom valakit? Hogy lehet megváltoznom?


2017. szept. 25. 13:40
 1/8 A kérdező kommentje:
20/L
2017. szept. 25. 13:43
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Egy férfi eleve biztonságot sugároz, nekem a párom rendőr, így mégnagyobb biztonságot érzek :)
2017. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2#-es jó neked,akkor szerencsés vagy! :)
2017. szept. 25. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Normalis hogy apat keresel benne, csak ne a sajatodat hanem a leendo gyerekeidet :)
2017. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Keresd tovább a partnert, szelektáld őket hisz létezik olyan akire te gondolsz. Ismerek is ilyet aki dolgos, megbízható, jóképű, nem puhos kocka. De őt már megfogta egy csajszi. Neked is kilátásban van csak ne add fel a keresést.
2017. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Addig normális, amíg azt keresed, hogy adjon egy biztonságos háttért és megbízható legyen. Ne hagyjon ott úgy téged és esetleg a leendő gyereke(i)d, mint a te apád tette. De azért ne ess át a ló túloldalára és ne magadnak keress már apát. És mondjuk, tekintve, hogy korombeli vagy nagyjából, így ismerve a mai felhozatalt, bár én pasi vagyok, hát sok szerencsét, hogy találj valaki ilyent. Mert nekem nőben még nem sikerült :( 22/f
2017. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy így érzel, az még egyáltalán nem gond, ha a 25-30 közötti férfiak iránt érdeklődsz. 19 vagyok, párom 31. 2,5 éve vagyunk együtt. Szerető családban nőttem fel, apukámmal nagyon jó a kapcsolatom. Szóval nem apahiány miatt alakult ez ki, egyszerűen csak azért, mert érettebbnek, férfiasabbnak tartom az idősebb korosztályt.
2017. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs abban semmi kóros, hogy azt várod egy férfitől, hogy biztonságérzetet nyújtson, határozott legyen, felnézhess rá. Egy igazi férfi tudja is ezt nyújtani. Az sem olyan különleges igény, hogy gondoskodjon, törődjön veled.

Persze más oldalról meg ő is igényelheti a törődést. Akár abban, hogy finomakat főzöl neki, akár abban, hogy örömét, gondját türelmesen meghallgatod, akár abban, hogy aggódsz érte, ha megbetegszik vagy veszélyes dolgot csinál.


Ne akarj megváltozni, hanem ilyen partnert keress.

2017. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!