Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan csalódtam anyámban?

Jogosan csalódtam anyámban?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondta, hogy fogadjunk el mindenkit, ha meleg, ha színes bűrő, akármi, meg hogy ha én boldog vagyok úgy ahogy nekem jó, akkor neki is jó. Erre többször összevesztünk azon, hogy mi baja, hogy nem vagyok lányos. Megkérdeztem tőle, hogy most kötelező ez vagy mi, erre annyit mondott, hogy ILLIK. Hát bennem összeomlott minden, pedig mindig ő mondta, hogy akármi történik, el fog fogadni. Nagyon rosszul esett. Mindig arra gondoltam, hogy ő azt mondta, hogy ne utáljunk valakit azért, mert más.

2017. szept. 25. 22:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem anyádban csalódtál, hanem önmagadban.

Elvárásod, hogy mindenki úgy lássa jól a dolgokat, ahogy te beállítod.

Nem téged utál vélt vagy valós másságodért, hanem kinézeted.

2017. szept. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mansour ***** válasza:
23%

Manapság annyira nyomják ezt a "fogadjunk el mindenkit" dolgot, hogy az emberek úgy érzik, hogy ezt ILLIK hangoztatniuk. Attól még nem biztos, hogy mélyen egyet is értenek vele...

Másrészt, ha esetleg komolyan is gondolja ezt az elfogadás dolgot, akkor ott van a kérdés, hogy mit értünk "elfogadás" alatt. Szerintem alapból annyit, hogy nem gyűlölünk, verünk meg, közösítünk ki valakit a mássága miatt. De azt nem, hogy ne támaszthatnánk bármilyen elvárást velük szemben, mondjuk az illem tekintetében.


Felvetődik az a kérdés is, hogy tényleg illik-e egy lánynak lányosan viselkedni, öltözködni. Szerintem van egy olyan minimális szint, ameddig igen.

2017. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

"Minden normális ember gyerekre, majd unokára vágyik"


Nem, minden önző szülő azzal cseszegeti a gyerekét, h unokákat akar, azzal meg nem foglalkozik, a gyerekét mi teszi boldoggá vagy mennyire nehéz neki.


Magyarországon, ahol az emberek nagy része egyszerű, mint a szög, ez még mindig nehéz kérdés. Anyád vszínűleg addig toleráns, amíg szomszéd Gizike nem látja, hogy a lánya fiús.


"ILLIK" :D ez is olyan beszűkült proli hozzáállás. Ha lánynak születtél, legyél lányos, gyárts nekik gyerekeket stb.

2017. szept. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Mansour ***** válasza:
0%

""ILLIK" :D ez is olyan beszűkült proli hozzáállás."

Mondjuk én abszolút nem vagyok beszűkült proli. Az utcán simán a lábad elé köpök, a kajáldában rádbüfögök, ha nem tetszik rajtad valami, akkor hangosan röhögök és mutogatlak a haverjaimnak. Mert én totál teszek rá, hogy mi illik...

2017. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#14 csak gratulálni tudok. Remélem soha nem futunk össze.

Nem tudom hogy én vagyok-e a hülye és rosszul értettem a kérdést, de ti hol olvastatok olyat hogy a kérdező leszbi lenne? Mióta jelent a fiús kinézet leszbiséget? Én is jobban szeretek kényelmesen öltözni, a hajam is rövid és nem sminkelek. Én így érzem jól magam, ha anyám ezért leszólna lehet hogy rosszul esne, de nem halnék bele, magam miatt nézek ki így, ezért az ő véleménye miatt sem fogok megváltozni. És bármilyen meglepő, annak ellenére hogy fiús vagyok a fiúk jönnek be, a lányok nem. Nem értem miért kell rögtön a leszbi témával dobálózni így tudatlanul.

2017. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%

Nem.

Attól, mert elfogad, nem kell tapsikolnia örömében, ha nem tetszik megjelenésed. Ezt illene elfogadnod.

2017. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Mansour ***** válasza:

#15

Köszönöm szépen!

Nem tudom, ki hozta be a leszbiséget, én nem!

Én elfogadom, hogy így nézel ki, és neked ez tetszik, te pedig kérlek fogadd el, ha valakinek nem tetszik, és (a jó ízlés határain belül) ezt ki is nyilvánítja.


#16

Végre valaki megértette, mit jelent az elfogadás!

2017. szept. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Na de ha valakit elfogadunk, miért bántjuk meg? A kérdező anyja többször is felhozza a dolgot. Ha egyszer elmondja a véleményét akkor oké, de akkor minek cseszegeti?
2017. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Mansour ***** válasza:

"Na de ha valakit elfogadunk, miért bántjuk meg?"

Nem érted az "elfogadás" jelentését. Lépj vissza a 12-es mezőre!

2017. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!