Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azt akarják, hogy...

Szüleim azt akarják, hogy fiúsan rövidre vágassam a hajamat, mivel úszok és mostanában hullik is. Azt mondják így praktikus és nincs vita. Más is járt már hasonló cipőben? Milyen volt utána?

Figyelt kérdés
Hátközépig ér most, de csak óvodában volt rövid hajam és én nem akarom. Anyukám meg kért időpontot fodrásztól és azt mondták apával, hogy jó rövidre kell vágassam, apa azt is szeretné, ha hátul fel lenne nyírva, mert ő rövid haj párti és szerinte ennyi idősen praktikus is a rövid, főleg az úszás, meg a hajhullás miatt is. Kis bátorítás jól jönne. 13,5/L
2017. szept. 27. 16:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
47%

Mikor nekem elkezdett hullani, magamtól akartam rövidet, mert tök béna a 3 szál hosszú haj.


De ha nem akarod, mondd meg nekik.

2017. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%
Te hajadról van szó , max vágass keveset a végéből . Ő dolgukba sem szól senki .
2017. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%

Bátorításként: mondd meg nekik, hogy nem szeretnél fiús hajat, mert nem tudod magad elképzelni vele, nem tetszik, nem akarod.

Egyszer engedtem rövidre vágatni a hajam, nagyon utáltam, alig vártam, hogy megnőjön.

Vágasd rövidebbre, de ne fiúsra, felnyírtra. Nagyon sok jó frizura van, a fodrász is megtudja mondani, mi áll neked jól, ami az úszás mellett kényelmes is és könnyen kezelhető.

2017. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Metionin ***** válasza:
86%
Sosem értettem az ilyen szülőket. Nekem anno a hosszú haj levágatásáért kellett könyörögnöm. Felfoghatnák már, hogy a gyerek egy önálló képződmény, akinek (ésszerű keretek között persze) joga van olyan hajhoz, amilyet szeretne. Attól hogy apádnak tetszik, neked még nem fog. Ő mossa, szárítja a hajadat úszás után? Ha neked ez nem gond akkor nekik nem mindegy hogy macera? A hajhullás meg normális dolog, ősszel mindenkinek hullik. Persze ha megmondod a fodrásznál hogy nem akarsz rövidet, akkor tuti hogy otthon balhé lesz. Kérdés hogy megéri-e neked a balhét vagy inkább tűrsz. Ez nagyban függ attól, hogy a szüleid mennyire bosszúállóak, mivel tudnak megszívatni ha ellent mondasz.
2017. szept. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
88%
Úszás miatt rövidre vágatták a szép hosszú hajamat. Két hétig jó volt, de utána utáltam. Sose nőtt meg olyan hosszúra újra. Megszűntem szép kislánynak lenni, fiús lettem tőle... Máig bánom, pedig már 20 év eltelt azóta...
2017. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
8%
A kamaszkori hormonális hatásoknak tudható be a serdülőkori hajhullás. Ilyenkor a haj nehezebben kezelhetőbbé, zsírosabbá is válik, a vashiány is okozhat hajhullást. Télen úszásnál kifejezetten jó a rövid haj. Nem kell vizes hajjal, vagy forró szárítóval való szárítás után az utcára menni. Próbáld ki, legalább télen rövidre vágatni. Sapka alatt úgy sem látszik.
2017. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
12%

Én 15 évesen vágattam le a hajam. Azóta is rövid (csak mindig más), nem tudom magam hosszú hajjal elképzelni.

Esetleg nézegess képeket a neten, hátha találsz olyat, ami neked is tetszik.


Elsőre a fiúsan rövid nem biztos, hogy neked tetszeni fog. Egy csinos, könnyen kezelhető bubi viszont nagyon nőies tud lenni, és most nagyon divatos is. Ráadásul ha nem tetszik, gyorsan le lehet növeszteni.

Ez a verzió lehet, hogy a szüleidnek is megfelel. Hátul fel lehet nyírni, gyorsan megszárad, lehet hogy neked is bejön. :)

Ebből még mindig lehet vágatni. De hozzátoldani nem (illetve de, csak rohadt drága).

2017. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
5%
Gondolj bele, jön a tél, a sok hajat betömködni az úszósapka alá, ahol úgyis vizes lesz... aztán állandóan megszárítani, tényleg nem praktikus. Vannak lányos rövid fazonok is, pl. a bubi, vagy a pixie, nézd meg, hátha megtetszik. Te is és a szüleid is kössetek kompromisszumot, közelítsétek az álláspontokat, valahol mindkettőtöknek igaza van.
2017. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
21%

7. Vagyok.

Amikor meg akarod győzni a szüleid, hogy csak fokozatosan vágassatok a hajadból, nyugodtan érvelj azzal, hogy a rövid hajat is 6-8 hetente kell vágatni, nem kerül több pénzbe. Viszont ha rövid hajad lesz, azzal tényleg havonta menni kell fodrászhoz, mert ápolatlannak néz ki különben. Egy bubi simán kibír 2-3 hónapot.

2017. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
10%
2017. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!