Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azt akarják, hogy...

Szüleim azt akarják, hogy fiúsan rövidre vágassam a hajamat, mivel úszok és mostanában hullik is. Azt mondják így praktikus és nincs vita. Más is járt már hasonló cipőben? Milyen volt utána?

Figyelt kérdés
Hátközépig ér most, de csak óvodában volt rövid hajam és én nem akarom. Anyukám meg kért időpontot fodrásztól és azt mondták apával, hogy jó rövidre kell vágassam, apa azt is szeretné, ha hátul fel lenne nyírva, mert ő rövid haj párti és szerinte ennyi idősen praktikus is a rövid, főleg az úszás, meg a hajhullás miatt is. Kis bátorítás jól jönne. 13,5/L
2017. szept. 27. 16:00
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Jól esik, hogy ennyien próbáltok segíteni. Megnéztem a bubi hajat, azok között sok jó van, de ők inkább az utolsó válaszoló által linkelt hajakra gondolnak, az olyan fiúsan rövidekre, azok meg nekem nem tetszenek.:( Azt mondták vita már nincs, muszáj vágatnom, mert mondtam, hogy nem akarom. Azt mondogatják, hogy higgyem el, mennyivel jobb lesz a rövid hajjal bánni.
2017. szept. 27. 16:30
 12/40 anonim ***** válasza:
83%
Nehogy már ők mondják meg milyen hajad legyen. A rövid haj kevés lánynak áll jól, a fiúsan rövid meg pláne. Erről jut eszembe, hogy egy volt osztálytársamnak gyönyörű, fenékig érő aranyszőke haja volt, az anyja a 8-as tablófotózásra levágatta fiúsan rövidre, szerencsétlen lány végigsírta az egész fotózást.
2017. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy kössenek kompromisszumot?!

Abszolút nincs SEMMI joguk beleszólni a szüleinek abba, hogy milyen hajat vágasson a kérdező. Már 5-6 évesen sem, nem hogy ennyi idősen.


Kérdező, én a helyedben semmiképpen sem hagynám magam. Menj el a fodrászhoz, és mondd meg neki, hogy csak a végéből vágjon le egy keveset, ha te nem akarsz rövid hajat. Ne hagyd, hogy a szüleid beleszóljanak ebbe, mert ez egyes egyedül a te döntésed!

2017. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
10%
A legegyszerűbb megoldás az, ha kikéred a fodrász véleményét arról, hogy milyen rövid, de lányos haj állna jól neked.
2017. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Anyukám jön velem, nem tudom elsumákolni. Amíg ők tartanak el, nem igen van beleszólásom semmibe.
2017. szept. 27. 17:48
 16/40 anonim ***** válasza:
69%

Pont az ellentéte volt nálunk. A szüleim mindig rövidre vágatták a hajamat, és nekem nagyon nem tetszett, ahogy kinéztem. Nagyon szerettem volna hosszú hajat, mert utáltam, hogy egy csomóan kisfiúnak néztek. De nem engedték a szüleim, hogy megnövesszem, mert nem volt kedvük mindennap fésülgetni meg frizurát csinálni. Végül is ez teljesen jogos, egy kislány még nem tudja magának rendben tartani a haját. Viszont mikor már elég idős voltam, hogy magamnak mossam, szárítsam, fésüljem stb. (9-10 éves koromtól kezdve), elkezdhettem növeszteni. Azóta egyáltalán nem szólnak bele. Szerintem ha egy lány már olyan korban van, hogy tud egyedül vigyázni a hajára, akkor nem kellene már a szülőknek beleszólniuk. Oké, ha mondjuk bele akarnál borotválni vagy befesteni, azon lehet, hogy kiakadnék anyukád helyében, de ha csak simán hosszú hajat szeretnél, amit te fogsz rendben tartani, azzal nincs semmi gond.


Ha nem lehet semmivel meggyőzni a szüleidet és mindenképp muszáj levágatnod a hajadat, akkor ajánld fel parókakészítéshez! Így legalább valaki, akinek pl. kemoterápia miatt egyáltalán nincs haja, kaphat egy szép parókát. Ettől te is jobban érezheted magad :) Egyébként a rövid haj is lehet lányos, nőies. Vannak olyan ékszerek, amik kifejezetten jobban néznek ki rövid hajjal, mint hosszúval.

2017. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
82%
"Amíg ők tartanak el, nem igen van beleszólásom semmibe" - ez a hajad hosszára pont nem igaz. Nem tudnak elráncigálni, ha megmakacsolod magad. Igen, biztos dühösek lesznek, meg lehet, hogy ordítoznak meg hetekig szívatnak majd, meg megbüntetnek, de ebben abszolút nincs igazuk! Nagy "kárt" nem tudnak tenni ellened, mert ha egy kívülálló megtudja, hogy az a "bűnöd", hogy nem akarsz fiús frizurát, csak kiröhögi őket, ezzel a viselkedéssel magukat járatják le.
2017. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
95%

Úszom és derékig érő hajam van. A kettő egyáltalán nem függ össze.


A hajhullás már nagyobb probléma, azt komoly betegség is okozhatja. Nem voltál még orvosnál?

2017. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt gyerekként rövidre vágatva, utáltam. A nagyobbik lányom 7 évesen fiúsra vágatta (nekem nem tetszett, de ráhagytam), most 11 éves és növeszti. A kicsi most 6 éves, nyáron vállig érő hajat és frufru akart, levágattuk... Nem az én hajam, az övé... nem is értem az ilyen szülőket.
2017. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
80%
ne hagyd magad, az a te hajad, nem az övéké! mondd meg, hogy szerinted meg nekik meg kopaszra kéne levágatni, mert már úgyis öregek és hullik a hajuk, nincs értelme hajat viselni, ennyi, úgyhogy csak akkor vágatod le, ha ők meg lenyírják kopaszra
2017. szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!