Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azt akarják, hogy...

Szüleim azt akarják, hogy fiúsan rövidre vágassam a hajamat, mivel úszok és mostanában hullik is. Azt mondják így praktikus és nincs vita. Más is járt már hasonló cipőben? Milyen volt utána?

Figyelt kérdés
Hátközépig ér most, de csak óvodában volt rövid hajam és én nem akarom. Anyukám meg kért időpontot fodrásztól és azt mondták apával, hogy jó rövidre kell vágassam, apa azt is szeretné, ha hátul fel lenne nyírva, mert ő rövid haj párti és szerinte ennyi idősen praktikus is a rövid, főleg az úszás, meg a hajhullás miatt is. Kis bátorítás jól jönne. 13,5/L
2017. szept. 27. 16:00
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
95%
Én nem kötöszködni akarok, de miért próbálják ennyien rávenni a kérdezőt a rövid, fiús hajra, miközben tisztán látszik, hogy nem akarja? Igen, biztos könnyebb rövid hajjal úszás után. Fura, hosszú éveken keresztül versenyszerűen úsztam, télen-nyáron, hosszú hajjal és még élek. Sose értettem az ilyenmi szülőket akik meg akarják mondani a gyereküknek, hogy milyen legyen a kinézetük.. ne hagyd magad kérdező! 20L
2017. szept. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Kötözködni*
2017. szept. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell elmenni a fodrászhoz. Gondolom a szüleid csak nem fognak kiráncigálni az ajtón...
2017. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
60%
Nem ráncigálják ki, csak mondjuk kiíratják úszásról, és már meg is van a bosszú. Szép kis lelki-terror eszközeik vannak ám a szülőknek.
2017. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
43%

#24, akkor szerinted mi a megoldás a Kérdező problémájára?

(egyébként a gyereken múlik, ha felvállalja a konfliktust, neki is vannak szép kis eszközei - felteszem ismeri a szülei gyenge pontjait)

2017. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
33%
Választhat, hogy vagy elviseli a rövid hajat, vagy vállalja az ellenállás következményeit. Mást nem tud tenni.
2017. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
88%
#26, és ahhoz mit szólsz, ha felveszi a kesztyűt, és kiáll a saját akaratáért? Mert nekem ez a legszimpatikusabb hozzáállás egy ilyen esetre.
2017. szept. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%

Igazuk vn, mert praktikusabb, de a te hajad.


Én magamtól vágattam le hasonló helyzetben, mert nem volt kedvem órákig szárítani télen :), viszont ha te nem akarod, akkor nem lesz rövid. Pont.

2017. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
77%

27-es, ha kiáll a saját akarata mellett, akkor olyan szép lelki terrort fog kapni, hogy sírva megy majd hajat vágatni.


Egyes emberek gyönyörűen tudják ezt alkalmazni, míg az "áldozatuk" akár tönkre nem megy miatta.

2017. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
34%

Mit van órákig szárítani valaki haján? :D

Nekem majdnem csípőig érő, göndör, dús hajam van, ráadásul rengeteg (kb. 4x annyi, mint egy normális embernek, és nem túlzok egyáltalán), de 10-15 perc alatt simán megszárítom annyira, hogy ellegyek vele, 20 perc alatt meg már csontszáraz.

Persze ehhez kell egy normális hajszárító is, de az legyen a legkisebb gond...

Hülyeség csak emiatt levágatni valakinek a haját, ha amúgy hosszan szereti. Egyébként kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy kamu a kérdés, és a kérdező csak provokál.

2017. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!