Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azt akarják, hogy...

Szüleim azt akarják, hogy fiúsan rövidre vágassam a hajamat, mivel úszok és mostanában hullik is. Azt mondják így praktikus és nincs vita. Más is járt már hasonló cipőben? Milyen volt utána?

Figyelt kérdés
Hátközépig ér most, de csak óvodában volt rövid hajam és én nem akarom. Anyukám meg kért időpontot fodrásztól és azt mondták apával, hogy jó rövidre kell vágassam, apa azt is szeretné, ha hátul fel lenne nyírva, mert ő rövid haj párti és szerinte ennyi idősen praktikus is a rövid, főleg az úszás, meg a hajhullás miatt is. Kis bátorítás jól jönne. 13,5/L
2017. szept. 27. 16:00
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
85%

#29, a barbárság előtt kapitulálni és vesztesnek lenni ugyanolyan traumatizáló tud lenni, sőt, akár sokkal hosszabb távon is, lévén soha se lesz már lerendezett ügy.

Ezt mindenki maga tudja, hogy mit visel könnyebben, inkább lesz vesztes, vagy inkább felvállalja a konfliktust. Szerintem hosszú távon az utóbbival jár jobban az ember, de ezt mindenki maga tudja/érzi.

2017. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
"Apa! Vagy hosszú hajal megyek úszni, vagy sehogy."
2017. szept. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
31%
#32 10 pont:)))
2017. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Na jó,nem azért de a szüleid nem normálisak. Miért szólnak bele abba,h milyen legyen a hajad?

Szerintem ülj le velük és beszéld meg velük a dolgot.

2017. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik, hogy attól, hogy levágatod, nem fog kevésbé hullani, és úszni se fogsz tudni jobban. Ilyen idős korban a hajhullásnak komoly oka is lehet, valaki írta is, hogy orvoshoz kellene menned. Nem rémisztgetni akarlak, lehet simán vitaminhiánytól is, de írtad, hogy mostanában kezdett hullani, és ismerek olyat, akinek kb. veled egyidős korában kezdett hullani, és mikor elment orvoshoz, kiderült, hogy pajzsmirigy-betegsége van és élete végéig gyógyszert kell szednie.
2017. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Sírj , hisztizz, óbégass hogy nem akarsz rövid hajat? Mégis mi történik ha nem engedsz? Semmi. Most kezd el kiharcolni az akaratodat. Mit csinálnak? Lefognak hogy levágják? Nem hiszem. Egyszerűen te nem mész fodrászhoz és kész. Ne engedd ha nem akarod. Ez egy olyan dolog amiben mindenkinek magának kell dönteni. Hiába tartanak el, ez a te magánügyed.
2017. szept. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
49%
na levágattad?
2017. okt. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
49%
Na,mi történt?
2017. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
94%

Kicsi lány.. Én talán még nálad is fiatalabb lehettem, olyan 10-12, amikor közölték hogy le fogjuk vágni a hajamat otthon. Sírtam, könyörögtem, erre lefogtak és közben azt hallgattam hogy majd ha 18 leszek eldöntöm milyen hajam lesz. Mindezt azért mert állítólag nagyon beizzadtam alatta de nekem nem rémlett soha hogy ez závárt volna. De valamit jól elcsesztek a hajammal mert azóta se olyan dús, pedig 20 is elmúltam. Ma már a fenekem alá ér a hajam, és nem engedem levágni senkinek. Azóta valahogy megúsztam az otthoni vágásokat, így nőhetett meg, de már nagyon igaznak érzem amit anno pár éve olvastam, hogy a haj erőszakos levág(at)ása minősül csonkításnak.. és tényleg! A kezem ökölbe szorult ahogy olvastam az írásodat :(

Nem tudom mi lett veled azóta, őszintén remélem hogy nem bántottak.

20L

2017. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Hogy milyen horrorisztikus, ostoba szülők vannak -az eszem megáll!!

39es, lefogtak és erőszakkal levágták a hajadat? Hát, őszinte részvétem, undorító, milyen despotikus emberek vannak! Egyikben sem volt annyi, hogy jó, hagyjuk, ne terrorizáljuk már ezt a szerencsétlen, üvöltő gyereket? Gusztustalan egy jelenet lehetett!


Van egy 5 éves lányom. Nem szeretném, ha most kitalálná, hogy a Marcsikának az oviban rövid a haja, akkor vágjuk le teljesen az övét is. DE: ha nagyon nem hagyná annyiban, akkor keresnénk vm kompromisszumos megoldást, valami frizkót, ami tetszik neki.

ÉS ÖT ÉVES!!

Nem tizenéves, akinek már nagyon fontos a külső, a haj az identitás része! El tudom képzelni, hogy jöhet elő a tizenéves tini hajmeresztő ötletekkel a haját illetően (is), de annak a híve vagyok, hogy a külseje is az övé, hadd döntse már el normális keretek közt, hogy milyen frizurát akar.

(Normális keretek= nem engedném meg a 13-14 éves lányomnak, hogy befesse a haját, de ha nem unja szárítani, hagyja olyan hosszúra, ahogy akarja. Vagy kopaszra ne szedesse le, de ha rövid hajat akar, akkor hadd legyen neki.)


Kíváncsi lennék rád, mi van veled, Kérdező. Remélem sikerült nem hagynod magad és megvan a hajad. Apádnak meg mondd meg, h attól nem leszel fiú, mert rövid a hajad -vagy miért nyomja annyira?

Innen üzenem nekik, hogy szégyellhetik magukat.

2017. okt. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!