Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudhatnék segíteni...

Hogyan tudhatnék segíteni édesanyámnak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a saját dolgommal kellene foglalkoznom , de nem tehetem azt hogy ne tegyek semmit . Ami neki az nekem is fáj. De hogy értsétek el kell mondanom az előzményeket ... Édesanyám körülbelül egy fél éve válalt el egy eladói munkát egy antialergén ékszerüzletben. Az első hónapok gördülékenyen haladtak , de a főnökaszonya előbb utóbb kimutatta a foga fehérjét . Édesanyámat mindenféle sértő megjegyzéssel illette , folyamatosan sértegette ,ahol tudott ott belérugott ; Ez végül odáig fajult még betelt a pohár és kiborult , ennek következtében felmondott . Aki egy kicsit is jártas az ilyen ügyekben az tudhatja hogy a felmondási időszak egy hónap szokott lenni általában. Ezen hónapban folyamatosan édesanyámat zaklatta ,sértegetései egyre durvábbak lettek és ami új : fenygetni is elkezdte... Avval fenygeti hogy bármilyen módon rajtakapja hogy valamilyen kihágást követ el azonnyomban feljelenti és 500.000 forinttal büntetik emelett a főnöke egy szélhámos is számtalan bírósági ügye van többekközött csalásról ,cserbenhagyásos gázolásról (ez az információ annyiban fontos hogy valamilyen papírokat akar kényszeríteni az aláírásra ami akár az is lehetne hogy nem fizeti ki ezt a felmondási hónapot ). Édesanyám már ezen annyira kiborult hogy öngyilkosságon gondolkodik ... Szegény ehez a ponthoz úgy jutott el hogy a már 24 éves házassága már szinte boldogtalan ( ami szerintem nem igaz ) és hogy eddigi munkahelyein mindig kihasználták. Én már magam alatt vagyok teljesen , szeretnék neki erőt és bátorságot adni hogy bírja ki és hogy mégegy ilyen szemétládával nem fog soha az életben találkozni. Tanácstalan vagyok , Úgy érzem hogy ha ő föladná az életét én is követném ; hisz nélküle mit érhetnék . Sürgős segítség kéne . Nem tudom hogy meddig bírja ...

2017. szept. 27. 20:19
1 2
 1/13 scsillag82 válasza:
100%

Mondd meg anyukádnak, hogy mellette álsz, nagyon szereted, öleld meg, és éreztesd, hogy fontos számodra.

Beszélgess vele. Mondd neki, hogy egy ilyen szemét ember mint a főnöke nem ér annyit hogy kiboruljon. Keressetek neki másik munkahelyet, de neem a pénz a legfontosabb.

Én elvinném lazító fürdőbe, vagy amit steret, hogy lássa, érezze, hogy vannak jó dolgok is. És a munka csak munka...

kitartás.

Ha ezek nem segítenek, akkor pszichologushoz kellene mennetek...

Vigyázz anyukádra! Én már sajnos nem tudok

Jaa ha nem fizetik ki...ö ha van jó ügyvéd ismerősöd az segíthet.

2017. szept. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Azoonal táppénz, mìg le nem jár a felmondási idö
2017. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond anyunak mielőtt bármit aláír joga van átnézni az iratokat egy ügyvédnek vagy munkajogàsznak. Ennek az embernek a bőre nem ér 2 forintot ,ha már vannak ügyei ő jobban ráb...ik mint anyu . Segíts neki ,ahogy erődből telik ,ne dobja el az életet magától .... Azzal téged is kikészít egy életre .Igazán sajnálom de mást így hirtelen nem tudok tanácsolni . Tartson ki miattad és maga miatt is !
2017. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el munkajogászhoz.
2017. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne menjen be többet.
2017. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Van bizonyíték a fenyegetésekről? Ha igen, akkor nyugodtan mehet a feljelentés.

Édesanyád nem tett semmi rosszat! Azt javaslom neki, hogy többé ne is találkozzon a főnökkel, ne menjen be még egyszer.

2017. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Amíg lejár az az egy hónap addig anyukád jöjjön betegszabadságra. Te pedig kicsit "kényeztesd" éreztesd vele hogy szereted. :) kitartás!
2017. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Betegszabadsag a felmondasi idoszakban. Ezt elmeseli a dokinak, es ki fogja irni... Kulonben mikor jar le a felmondasi ido? Szemely szerint azzonnal eljonnek, akkor is ha nem kapok fizetest, feljelentenem a rendorsegen zsarolasert, mielott elinditja a pereskedest a fonokasszony.
2017. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ki menne be erre a helyre akár még egy percet is! Ha nekem nem tetszett egy munkahely, akkor fogtam a kabátom, felálltam, hazamentem és többet nem láttak. Gondolom be sem volt rendesen jelentve anyukád, szóval annyit kellett volna mondania a tetűnek, hogy a sokat ugrál, élvezheti a NAV látogatásait - és szépen hazamenni. Ügyvéd ismerős emlegetése csodát tesz minden cégnél, én mindig eljátszottam ezt, ahányszor nem akartak kifizetni, pedig nincs is ügyvéd ismerősöm, de úgy betojtak, öröm volt nézni.
2017. szept. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Holnap reggel a háziorvosnál kezdeni, elkiséred anyukádat, és mindezt elmondod, amit itt leirtál. A doki azonnal táppénzre fogja venni. Beirja, hogy magas vérnyomás, sulyos stressztünetek, ezzel 3-4 hétre kiirhatja táppénzre, és talán ad neki vmi enyhe nyugtatót is. Az ügyvéd sógor emlegetése valóban hatásos szokott lenni a munkahelyeken. Apukád? Ő nem tudna segiteni? Sürgősen lépni kell, édesanyád kimerült. Semmit, de semmit alá ne irjon!!!!!!!!!!! Mondja azt, hogy viszi az iratokat átnézetni az ügyvéd sógorához.
2017. szept. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!