Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tapossa az önbizalmam...

Miért tapossa az önbizalmam anyukám?

Figyelt kérdés

Van egy barátnője akinek velem egyidős lánya van, és kb dicsekedett vele, hogy a lány elkezdett dolgozni 1 kisboltban (ami kb kocsma mert a munkás emberek mindig ott isznak, a faluban az egyik legundortobb hely) és én így kb kinevettem, hogy ott fog dolgozni?

Annyi másik jobb helyre lehetne jelentkezni, normális kávézók, éttermek, vagy ruhát hajtogatni a ruhás üzletekben.. Nem.. Pont abba a legallja boltban. Mindegy. Lehet szemtelenség volt tőlem,d e tényleg nem értem, nem rosszból... többre is képes lenne.


És anyukám ezután lehordott engem, hogy én sem vagyok semmivel sem jobb mint Ági (a lány) mert hogy én kinek képzelem magam, dolgozni kell, mindegy hogy mit (mndja ezt ő aki 42éves és szerintem többet dolgoztam életemben mint ő, mert őt eltartja apukám mert anyám nem képes a kisujját sem mozdítani, hazudok, dolgozik itthon vezeti a háztartást nagyon szépen, DE pénzt keresni nem képes mert nem tudom ő kicsoda. nagyasszony) tehát dolgozni kell mindegy hogy mit, de dolgozni kell - ezzel arra céloz, hogy én menjek dolgozni egyetem mellett, mert ő fullba lenézi az egyetemet, jaj kitörölheted a segged a diplomáddal stb. Egyébként nyáron dolgoztam fesztiválokon, és dolgoztam a melegágyban is, meg gazolni is jártam a határba. Tehát kussolhatna ő aki 1centet sem keres egész évben de úgy költekezik mintha sztár lenne.

Apu nem győzi pénzelni.


Szóval mégis milyen szülő mond ilyet, hogy nem vagy jobb nála? Nem arra kellene biztatni a gyereket, h igen jó vagy, napról napra jobb mert fejleszted magad ügyes vagy, hogy nem mentél prostinak nem drogozol, nem dohányzol. stb ???


Lehet én reagáltam túl de akkor is, mindig mindennel piszkál, mert én mikor fogok szakítani a barátommal -

mert szerinte ő egy béna srác mert nincs pénze

(2,5éve együtt vagyunk és nagyon jó vele, mindig is vágytam 1fiúra és sokáig nem is volt, ő az első)


21/L



2017. okt. 1. 22:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Tehát kussolhatna ő aki 1centet sem keres egész évben - te sem, örülhetsz, hogy eltartanak, kis hülye.


Ilyent visszahallanék tőled, mennél az utcára, de egyébként is szemét vagy, amiért kineveted azt, akinek szükséges melóznia, hogy megéjen.


Te momentán SEMMIT nem tettél még le az asztalra, nem dolgozol, de másokon gúnyolódni azt aztán megy.

Szánalmas vagy.

2017. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Már nem azért, de te elvárod, hogy azért megdicsérjen bárki is, mert nem lettél qrva meg nem drogozol vagy cigizel? :D Mindjárt megmondom a szüleimnek, hogy rendezzenek ünnepséget is a tiszteletemre, mert még szűz is vagyok és a dohányfüsttől is rosszul leszek.

Ha ilyen undorítóan beszélsz a szüleiddel, mint ahogy ezt a kérdést is megfogalmaztad, meg tudom érteni anyukádat, hogy unja már a pampogásodat.

Mellesleg mi közöd van hozzá, a másik lány hol dolgozik? Az még véletlenül se jut eszedbe, hogy onnan jóval magasabb fizetést visz haza, mint a ruhahajtogatásért?

2017. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
16%

A szeszkiadó tényleg a legalja, igaza van a kérdezőnek. Ott csak süllyedni lehet.

Költözz minél előbb, anyukád irigy rád hogy ügyesebb lehetsz majd nála azért is értékeli le a tanulmányaidat.

2017. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy meg kussoljon az aki nem élte át (szerencsére) azt a jelenséget amikor egy anya csak lealázza a gyerekét és másét meg dicsőíti. Én maximálisan megértem hogy a kérdező nem akarja követni az anyja léhűtő eltartott észosztó magatartását.
2017. okt. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

De képzeld átéltem/a mai napig is át kellene élnem milyen az amikor anyám napi szinten megaláz és fikáz ha MÉG OTTHON ÉLNÉK! De ugye nem...

De tök egyértelműen látszik h a kérdező sem jobb az anyjánál egy jottányit sem. Miért kellene kinevetni azért vkit mert xar helyen dolgozik? Ez meg h ő "látott hirdetéseket h keresnek embert" - ezzel a szöveggel a 75 éves nagyanyám próbált nekem segíteni, akinek életében nem kellett ilyen viszonyok mellett munkát kajtatnia. Ki kéne jönni a faluból, kérdező, mondom ezt szintén falusiként

2017. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
34%
Ritka ostoba válaszolók vannak... Én egyetértek veled kérdező!
2017. okt. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!